Shadow, bulut oyun hizmeti için premium planını duyurdu – Teknolojik Haberler


Kurucusu Octave Klaba’nın üzerinden bir yıl geçti. OVHbulutEdinilen Gölge bir ticaret mahkemesi kararının ardından. Bir istikrar döneminden sonra şirket artık yeni bir plan, yeni bir hizmet ve yeni bir B2B teklifi sunmaya hazır.

Shadow, oyuncular için bir bulut bilişim hizmetidir. İnsanlar, kendilerine yakın bir veri merkezinde bulunan tam teşekküllü bir bilgisayara erişmek için aylık abonelik ücreti ödeyebilirler. Bu bir Windows örneğidir, yani oyunlar, fotoğraf düzenleme yazılımı, Microsoft Office, istediğiniz her şeyi yükleyebilirsiniz, adını siz koyun.

Ancak gecikme, 4:4:4 renk desteği, oyun tablası uyumluluğundan teknik özelliklere kadar her şey video oyunları için optimize edildiğinden hizmet özellikle oyuncular için iyi çalışıyor. Şu anda aboneler, Nvidia GeForce GTX 1080, 12GB RAM ve 256GB depolama alanına ayda 29,99 ABD Doları veya Avrupa’da 29,99 Avro karşılığında eşdeğerdir.

Fortnite veya Minecraft oynamak istiyorsanız bu sorun değil, ancak oyun deneyiminizi iyileştirebilecek daha yeni GPU’lar var. Bu nedenle şirket, daha iyi teknik özellikler isteyenler için bir yükseltme duyurusu yapıyor.

Shadow Power Yükseltmesi, ayrı bir plan yerine, temel aboneliğinize ek bir eklentidir. Ayda 14,99 ABD Doları (veya 14,99 Avro) karşılığında, 4 çekirdekli ve 8 iş parçacıklı AMD EPYC 7543P CPU’lu, 16 GB RAM’li ve yeni bir GPU’lu bir sunucuya erişebilirsiniz.

Veri merkezine bağlı olarak, kullanıcılar bir Nvidia Geforce RTX 3070 veya Nvidia’nın profesyonel GPU serisindeki eşdeğer GPU’yu alacaklar. Kullanıcılar ayrıca RDNA 2 mimarisine (AMD Radeon Pro V620) dayalı profesyonel bir AMD Radeon GPU’ya sahip olabilir.

Gördüğünüz gibi Shadow, CPU modelleri için yalnızca Intel’e ve GPU modelleri için Nvidia’ya güvenmek yerine AMD ile kapsamlı bir şekilde ortaklık yapıyor. Bu, kaynak sağlama müzakereleri ve tedarik zinciri kısıtlamaları söz konusu olduğunda yardımcı olabilir.

Kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, kullanıcılar bu yaz Güç Yükseltmesi için ön sipariş verebilecek ve bu sonbaharda satışa sunulacak.

Depolamaya gelince, 256 GB’ın yeterli olmadığını düşünüyorsanız, blok başına aylık 2,99 ABD Doları (veya 2,99 Avro) karşılığında 256 GB’lık artışlarla ek depolama blokları satın alabilirsiniz. Maksimum 2 TB’dir.

Şirket ayrıca, Kanada ve Avusturya’da yaşayan insanlar bu sonbaharda abone olabilecekleri için yeni pazarlar açmaktadır. Bir hatırlatma olarak, Shadow şu anda Fransa, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, Almanya, İsviçre, Birleşik Krallık ve ABD’de mevcuttur.

Kullanıcılarınızın gecikme endişeleri nedeniyle faaliyet gösterdiğiniz bir veri merkezinden olabildiğince yakın yaşamasını istediğiniz için bir bulut bilişim hizmeti için uluslararası genişletmeler biraz zor olabilir. şu anda var sekiz veri merkezi Shadow sunucularla – üçü Fransa’da, biri Almanya’da ve dördü Kuzey Amerika’da.

HubiC’den Shadow Drive’a

OVHcloud’un kurucusu Octave Klaba, hubiC adlı bir bulut depolama hizmetine de sahiptir. Son birkaç yıldır, bu hizmet yeni müşteri kabul etmeyi bıraktığı için askıya alındı ​​ve kapanacak yakında. hubiC, özellikler ve güvenilirlik söz konusu olduğunda Dropbox, Google Drive veya Microsoft OneDrive ile gerçekten rekabet etmeyi asla başaramadı.

Ama bu kötü bir fikir olduğu anlamına gelmez. Çevrimiçi depolama alanında rekabet için hala biraz yer var. Bu nedenle Shadow, bu sonbaharda Shadow Drive adlı yeni bir hizmet başlatacak.

Dayalı sonraki bulutPopüler bir açık kaynaklı çevrimiçi depolama uygulaması olan Shadow Drive, dosyalarınızı bir web tarayıcısı, bir masaüstü uygulaması veya bir mobil uygulama aracılığıyla erişilebilmeleri için depolar ve senkronize eder. 20 GB depolama alanına sahip ücretsiz bir plan ve ayda 8,99 ABD Doları (8,99 Euro) karşılığında 2 TB depolama alanına sahip premium bir plan olacaktır.

İş kullanım örneklerini genişletme

Shadow, en başından beri, bulut bilişim hizmeti için her zaman B2B kullanım senaryolarını düşünüyordu. Esasen, şirket hizmeti oyuncular için çalıştırabilirse, üretkenlik uygulamalarını ve diğer profesyonel yazılımları mükemmel şekilde çalıştırabilir.

Şirket şimdi Shadow Business Solutions adlı yeni bölümü için müşteri kabul ediyor. Müşteriler, Gölge sunucularda çalışan birkaç sanal makineye erişim oluşturabilecek, yönetebilecek ve paylaşabilecek.

Örneğin, Bandai Namco, Elden Ring basın kampanyası için Shadow ile çalıştı. Şirket, oyunu güçlü bir bilgisayarda ve güvenli bir ortamda oynayabilmeleri ve inceleyebilmeleri için video oyunu gazetecileriyle bir kullanıcı adı ve şifre paylaştı.

Birçok yönden Shadow, geçen yıl Octave Klaba’nın şirketi satın almasıyla sıfırlama düğmesine bastı. Şirket, bulut bilgisayarı için bu kadar üstün bir konumlandırmayla milyonlarca kullanıcıyı cezbetmese de, Shadow’un artık gelecekteki yinelemeler için güçlü bir temele sahip olduğu anlaşılıyor.

Resim Kredisi: GölgeKaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/shadow-announces-premium-plan-for-its-cloud-gaming-service/

Yorum yapın