Seul Robotics’in otonom araç teknolojisine karşıt yaklaşımının içinde • Teknolojik Haberler


Seoul Robotics, otonom araçları ticarileştirme yolunda farklı bir yol izledi. Seul, sensörler de dahil olmak üzere tüm kendi kendine sürüş sistemini geliştirmek ve bir araca yerleştirmek yerine, ağır kaldırmanın bir kısmını yapmak için çevredeki altyapıya yöneliyor.

Ve karşıt yaklaşımı, yeni bir yatırımcı grubunu ve 25 milyon dolarlık girişim finansmanını cezbetti. B Serisi finansman, KB Investment tarafından yönetildi. Seul Robotik.

Seul Robotics Jerone Floor’un ürün ve çözümlerden sorumlu başkan yardımcısı, şirketin NVIDIA ile ortaklık yaptığı Ağustos ayında, “Araçların kendilerini sensörlerle donatmak yerine, çevredeki altyapıyı sensörlerle donatıyoruz” dedi.

Şirketin otonom araç altyapı platformu olarak adlandırılan Seviye 5 Kontrol Kulesi (veya LV5 CTRL TWR) markalı Sensr yazılımıyla birlikte, kameralar ve lidar (ışık algılama ve mesafe radarı) gibi sensörlerden ve bulutta depolanan diğer verilerden bilgi toplar ve ardından bunu araçlara gönderir.

Seoul Robotics CEO’su Hanbin Lee’ye göre, LV5 CTRL TWR, araçlara donanım gerektirmeden özerk bir şekilde manevra yapmak için yerleşik bir otomatik şanzıman ve bağlantı kullanıyor.

Seoul Robotics, LV5 CTRL TWR’sinin çevredeki ortam hakkında bilgi sağlamaya yardımcı olduğunu ve araç için en güvenli yolu seçtiğini iddia ediyor.

Altyapı platformu, “altyapı yoluyla özerklik (ATI)” adı verilen teknolojisi ve bir araçtan herhangi bir kişiye bilgi gönderen bir V2X (araçtan her şeye) iletişim sistemi aracılığıyla bir otomobilin şerit tutma ve fren yardımı gibi işlevlerini yönetir. çevreleyen altyapı ve diğer araçlar.

Lee, “[Altyapı(ATI)yoluylaözerkliksayesindekullanıcılarbirparkyerindengeçenmilyonlarcaaracıyalnızcabirkaçyüzsensörleotomatikleştirebilir”dedi[Withtheautonomythroughinfrastructure(ATI)userscanautomatemillionsofcarspassingthroughaparkinglotwithonlyafewhundredsensors”Leesaid

Seul Robotik teknolojisini konuşlandırdı Alman otomobilinin pilot programını yeni BMW 7 Serisi ve tamamen elektrikli BMW i7 ile test etmek için BMW ile Temmuz 2022’de.

2017 yılında dört kurucu ortak tarafından kurulan Seoul Robotics, sisteminin kullanımını çeşitlendirmek için artık BMW, Mercedes-Benz, Volvo, Qualcomm ve LG Uplus gibi küresel üreticilerle (OEM’ler) birlikte çalışıyor.

Lee, “Şu anda ortaklıklar için yaklaşık dokuz küresel OEM ile daha görüşüyoruz” dedi.

Lee ayrıca, en benzersiz özelliklerinden birinin, 2018’de piyasaya sürülen Sensr yazılımının, kullanıcıların ihtiyaçlarına en uygun bir sensör veya birden fazla sensör seçmesine izin vermesi olduğunu söyledi; bu, müşterilerin gereksinimlerine ve bütçelerine göre hizmetleri seçebilecekleri anlamına geliyor.

Lee Teknolojik Haberler’a şunları söyledi: “Sensr, LV5 CTRL TWR dahil olmak üzere ürün tekliflerimizin belkemiği olmaya devam etse de, sunduğumuz çözüm türleri 2018’e kıyasla çok daha karmaşık.” “Artık herhangi bir organizasyonun bir 3D sistem kurması için gerekli tüm bileşenleri içeren üç tak ve çalıştır LiDAR geliştirme kiti sunuyoruz.” Ayrıca, yaya güvenliği, demiryolu engel algılama ve Seviye 5 özerklik gibi belirli bir uygulamaya özel çözümler sunuyor, diye devam etti Lee.

Lee, en eski LiDAR tabanlı algılama yazılımının tamamının sensör üreticileri tarafından geliştirildiğini ve yazılımın donanıma bağlı olması gerektiğini açıkladı. “Bu yaklaşımla, zorluk, her sensörün farklı güçlü ve zayıf yönleri olmasıydı; bazılarının geniş bir görüş alanı var ancak kısa menzili var, diğerlerinin ise dar bir görüş alanı ve uzun menzili var” dedi Lee. “İçeri girdiğimiz sensörü karıştırmak ve eşleştirmek de mümkün değil.”

Seul Robotik

Resim Kredisi: Seul Robotik

Geçen hafta şirket, yanlış yönde sürüş örneklerini tespit etmek ve uyarmak için LiDAR ve Sensr yazılımını kullanan bir özellik başlattı. Seoul Robotics, yanlış yön algılama özelliğinin Kaliforniya, Florida ve Tennessee’nin yanı sıra Avrupa ve Asya’daki otoyollarda ve otoyollarda kullanıldığını söylüyor.

Başlangıç, en son finansmanla ekibini büyütmeyi ve otomatikleştirilmiş araç teknolojisini lojistik (kiralık araç filoları, kamyon sahaları ve otomatik vale park sistemleri), akıllı şehirler ve güvenlik gibi sektörlerdeki diğer potansiyel ortaklara getirmek için Sensr uygulamalarını genişletmeyi planlıyor. dedi Lee. Diğer yatırımcılar arasında Noh and Partners, Future Play, Korean Development Bank, Artesian ve Access Ventures da B Serisine katıldı.

Merkezi Seul’de bulunan ve Münih, Kaliforniya ve Raleigh’de ofisleri bulunan şirket, 2020’de A Serisi’nde 6 milyon dolar topladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/seoul-robotics-aims-to-automate-vehicles-movement-via-its-3d-sensor-platform-closes-25m-funding/

Yorum yapın