ServiceNow’un gözlemlenebilirlik platformu Lightstep, olay çözümünü hızlandırmak için yeni yetenekler kazanıyorServiceNow Inc. bugün yeteneklerini artırdığını söyledi Hafif adımlı gözlemlenebilirlik platformu Lightstep Notebooks’un piyasaya sürülmesiyle, daha hızlı, daha işbirliğine dayalı ve doğru sorun giderme sağlayan yeni bir özellik.

Dünya çapında binlerce kuruluş tarafından kullanılan ServiceNow, bilgi teknolojisi ve operasyonlar için üretkenliği optimize eden bir iş akışı otomasyon platformudur. ServiceNow, Mayıs 2021’de bu otomasyon platformunu desteklemek için Lightstep’i satın alarak DevOps mühendislerine BT yığınlarındaki sorunları son kullanıcıları etkilemeden önce algılamak için daha derin ve daha sistematik gözlemlenebilirlik sağladı.

Lightstep Observability, çeşitli istemciler ve sunucular tarafından oluşturulan ham verilerden bilgi toplayarak çalışır. Toplu olarak, bu bilgiler tonlarca eyleme dönüştürülebilir içgörü üretebilir. Bu, büyük bulut bölgelerine yayılan devasa uygulama ortamlarına sahip şirketler için kullanışlı hale getirir, çünkü bu tür şirketler yüksek güvenilirliğe güvenir.

Lightstep ile DevOps ekipleri ve site güvenilirlik mühendisleri, doğrudan ServiceNow’a entegre edilmiş, yazılım durumunun kritik sinyallerini ve göstergelerini izlemelerine olanak tanıyan bir erken uyarı sistemi elde eder. Bu nedenle, bir sorun keşfedildiği anda ekipler, bir darboğaz veya çığ haline gelmeden önce sorunu gidermek için harekete geçebilir.

En azından fikir bu, ancak ServiceNow işlerin her zaman plana göre gitmediğini anlamış görünüyor. International Data Corp.’un 2022 Site Güvenilirlik Mühendisliği anketinden elde edilen ve mühendislerin ve geliştiricilerin bu günlerde gözlemlenebilirlik platformlarının keşfettiği sorun giderme olaylarıyla nasıl tıkandıklarını gösteren bulgulara atıfta bulunuyor. Görünüşe göre, birçok olayın temel nedenini bulmak için oldukça fazla araştırma yapılması gerekiyor. Çeşitli araçlar ve veri kaynakları kullanmak anlamına gelir, bu nedenle sorunları çözmek yavaş olabilir.

Lightstep Notebook’lar bunu ele almak için tasarlanmıştır. Hem uygulamalarda hem de altyapıda işaretlenen olayların birleşik ve kapsamlı analizini sağlamak için farklı veri kaynaklarını birbirine bağlayarak çalışır. Keşfedilen sorunları çözmek için gereken araştırma adımlarının hem veri görselleştirmelerini hem de yapılandırılmış bir görünümünü oluşturduğu söylenir. ServiceNow ayrıca, Lightstep Notebook’ların olay azaltmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Gizli sos Lightstep’in İstihbaratı Değiştir şirketin söylediği analiz motoru, sağlığın ve uygulamaların altyapısındaki herhangi bir değişikliği anında anlayabiliyor.

Ek olarak Lightstep Notebooks, ekiplerin olayları çözmek için kullanılan izleme verilerinin %100’ünü üç güne kadar tutmasını sağlayarak, sorunları düzeltmek için “yeterli zaman” sağlar. Ayrıca, mühendislerin Defter analizlerini iş arkadaşlarıyla güvenli, paylaşılabilir bir bağlantı aracılığıyla paylaşmasına olanak tanıyan işbirliği araçlarıyla birlikte gelir. Son olarak ServiceNow, dersleri öğrenmek ve olayların tekrarlanmamasını sağlamak için “daha az karmaşıklık” ve daha kolay ölüm sonrası işlemleri vaat ediyor.

Okta Inc.’de personel geliştiricisi olan Damien Mathieu, platformun meslektaşları arasında büyük bir hit olduğunu kanıtladığını söyledi. “Dizüstü bilgisayarlar, ekibimizin günlüklere olan bağımlılığımızı azaltmasını sağladı, bize zaman ve kaynak tasarrufu sağladı ve tek, birleşik telemetri verileri görünümü aracılığıyla daha iyi bir müşteri deneyimi sunmamıza olanak sağladı” dedi.

Fotoğraf: ServisŞimdi

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/27/servicenows-observability-platform-lightstep-gains-new-capabilities-speed-incident-resolution/

Yorum yapın