Sequoia Hindistan ve Güneydoğu Asya, erken aşama Dalgalanma programı için kontrol aralığını genişletiyor – Teknolojik Haberler


Perşembe günü yaptığı açıklamada, Sequoia Hindistan ve Güneydoğu Asya, ünlü girişim firması tohum yatırımlarını “daha geniş bir kurucu grubu için daha alakalı” hale getirmeye çalışırken, Surge programı için kontrol boyutunu genişletiyor.

Girişim şirketinin, daha önce bölgedeki erken aşamadaki girişimlere 1 milyon ila 2 milyon dolar arasında yatırım yapan üç yıllık Surge programı için kontrol aralığının şimdi 300.000 ila 3 milyon dolar arasında değişeceği belirtildi.

Hareket, en güçlü ve en etkili girişim yatırımcısı olan firmanın, Surge programı aracılığıyla desteklediği bazı erken aşamadaki girişimlerin özellikle mevcut piyasa koşullarında daha fazla paraya ihtiyacı olduğunu fark etmesiyle geliyor. Sequoia Hindistan ve Güneydoğu Asya’da genel müdür olan Rajan Anandan, Teknolojik Haberler ile yaptığı röportajda, örneğin bir ürünü olmayan yerlerde – daha küçük çeklerle kimin yapabileceğini söyledi.

Anandan, Sequoia’nın değişikliği birkaç ay önce formüle ettiğini söyleyerek kararın mevcut piyasa koşullarına bir yanıt olduğu fikrini reddetti, ancak “bu bağlamda, daha da yardımcı olacağını” söyledi.

Yatırımlarının boyutu değiştikçe firma, genç girişimlerde daha fazla mülkiyet almak istemediğini söyledi. Yatırımlarına karşı özsermaye aralığı, tavan limit olarak %10 ila %20 arasında devam edecek, taban aralığında ise daha fazla esneklik olacağını söyledi.

Sequoia, Y Combinator modeline benzeyen Surge programını 2019 yılında başlattı. Firma, her altı ayda bir yüzlerce firmayı değerlendirdikten sonra 15 ila 20 startup seçer ve bir kohorta koyar. Grup, seslerini bulmanın ve akranlarıyla ilişki kurmanın temellerini öğrenmek için 16 hafta harcar.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/sequoia-india-and-southeast-asia-broadens-check-range-for-its-early-stage-surge-program/

Yorum yapın