Senatörler Amy Klobuchar’dan Antitröst Yasasındaki İçerik Denetleme Açıklığını Düzeltmesini İstiyor


itibaren sadece yap borç

Uzun zamandır Senato’dan geçen ana antitröst yasa tasarısının içinde gizli bir içerik denetleme truva atı olduğuna dikkat çekiyoruz. Gerçekten de, muhtemelen görünüyor ana Tasarının Cumhuriyetçilerin önemli bir desteğine sahip olmasının nedeni, yasanın, içerik denetleme kararları üzerinde can sıkıcı davalar açmak için kötüye kullanılacağını bilmeleri ve kararların aslında rekabete aykırı olduğunu iddia ederek Bölüm 230’u aşmaya çalışıyor olmalarıdır. Senatör Ted Cruz, tasarıyı desteklediğini itiraf etti çünkü “Dava avukatlarını serbest bırakın” internet şirketlerine içerik moderasyonu davası açmak.

Tasarıyı destekleyen Demokratlar bunu az çok biliyorlar. Tasarının Senato’daki yazarı Amy Klobuchar, bu sorunları çözme şansına sahipti, ancak bunun yerine, suistimal edilecek sorunlu bir dil bırakırken, finans ve telekom sektörlerini yasanın etkisinden çıkararak Cumhuriyetçilere daha fazla hitap etmeyi seçti. içerik denetleme amaçlı.

Bu sorunla ilgili davul sesleri yükseldikçe, dört Demokrat Senatörün adım attığını ve bu sorunun düzeltilmesi gerektiğini söylediğini görmek güzel. Senatör Brian Schatz, Senatörler Ron Wyden, Ben Ray Lujan ve Tammy Baldwin ile birlikte Klobuchar’a bir mektup yazdılar. sadece düzeltmesini istemek bu tek şey Faturada.

Belirttikleri gibi, tasarının (samimi olmayanlar…) destekçileri, bunun olmadığı konusunda ısrar etmeye devam ediyor. anlamına gelen içerik denetimini etkilemek için, bunu kesinlikle açıklığa kavuşturmak için tasarıyı değiştirmekle ilgili herhangi bir sorun olmamalıdır.

Anladığımıza göre, tasarının içerik denetimini bu şekilde sınırlamasını düşünmüyorsunuz ve bu sorunu çözmek için sizinle birlikte çalışmak istiyoruz. Makul akılların bu hükmün anlamı konusunda anlaşamayabileceğini kesinlikle kabul ediyoruz ve tam da bu nedenle aşağıda önerilen açıklamayı tasarıya eklemenin mantıklı olmasının nedeni budur. İnşaat Kuralı’na (Bölüm 5) aşağıdaki metni eklemenin, ortak niyetimizi anladığımız şeyi basitçe açıklayarak sorunu çözeceğine inanıyoruz:

İçerik Denetleme Uygulamaları için Koruma.—Bölüm 3(a)(3)’teki hiçbir şey, kapsanan bir platform operatörüne platformdaki içeriği denetleme konusunda sorumluluk yüklediği veya kapsam dahilindeki bir platform operatörünün platformdaki içeriği denetleme yetkisini başka bir şekilde engellediği şeklinde yorumlanamaz. Birleşik Devletler Anayasasının İlk Değişikliği, 1934 İletişim Yasasının 230(c) bölümü (47 USC 230(c)) veya diğer herhangi bir yasa hükmü kapsamındaki bu yetki dahil.

Bu dil büyük bir gelişme olacaktır. Ve anlamsız davaları tamamen durdurmayacak olsa da, çoğunun daha önce görevden alınmasına yardımcı olacaktır.

Şimdi soru şu: Klobuchar bu oldukça basit öneriyi kabul edecek mi? Çünkü yapmazsa, açık sırrı kabul ediyor gibi görünüyor: Cumhuriyetçilerin çoğu bu tasarıyı destekliyor çünkü içerik denetimi etrafında kötüye kullanılmasını istiyorlar.

Her iki durumda da, ayağa kalkıp Klobuchar’dan doğru olanı yapmasını istedikleri için bu dört Senatöre teşekkür ederiz.

Under: aicoa, amy klobuchar, antitröst, ben ray lujan, brian schatz, içerik denetleme, tercih etme, ron wyden, kendini tercih etme, tammy baldwin

Kaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/21/senators-ask-amy-klobuchar-to-fix-the-content-moderation-loophole-in-her-antitrust-bill/

Yorum yapın