Senatör Charles E. Schumer, Büyük Teknoloji düzenlemesi üzerindeki savaşta hedef alındıMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

Sol eğilimli savunuculuk grubu Fight for the Future, teknoloji şirketlerinin hava dalgalarını milyonlarca senatörlerine Kongre’den geçen büyük antitröst faturalarını engellemelerini söylemeye çağıran reklamlarla kaplamasını izledi. Karşı mesajlaşma için önemli ölçüde daha küçük olan bütçesinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışan savunuculuk grubu bir kişiyi hedeflemeye karar verdi: Senato Çoğunluk Lideri Charles E. Schumer.

Hafta sonu boyunca grup, Schumer’in New York ve Washington’daki evlerine 12 metrelik ekranlara sahip reklam panosu kamyonları sürdü ve komedyen John Oliver’ın Kongre’yi yasayı geçirmeye çağırdığı bir video yayınladı.

Fight for the Future’ın direktörü Evan Greer, Schumer’i hedef alma kararının basit olduğunu söyledi: “Anahtar o. … Bu, yaratıcı olmanın ve bunu onun yüzüne yansıtmanın bir yoluydu.”

Ülkenin en büyük teknoloji şirketlerinin iş uygulamalarını dizginlemeye çalışan iki yasa tasarısı olan dönüm noktası yasasının dostları ve düşmanları, yasanın bir oylama için Senato katına çıkıp çıkmayacağına karar verecek olan Schumer’e bakıyor.

Son günlerde, Schumer’i etkilemeye çalışanlar sadece tasarının savunucuları değil. Google ve Amazon liderleri bizzat Senato çoğunluk liderini aradılar. Ofisi, kendisini yasayı tartışmak için arayan herkese aynı mesajı verdiğini söyledi: “Senatör Schumer yasayı destekliyor ve Senatör ile çalışıyor. [Amy] Schumer sözcüsü Justin Goodman, Klobuchar ve diğerlerinin bunu geçmek için gerekli oyları alması gerektiğini söyledi.

Bu, dünya tarihinin en zengin şirketlerinden bazılarına karşı soldan ve sağdan olası bir güven avcısı ittifakını birleştiren, hantal ama önemli bir siyasi savaş. Bu Kongre’nin onları geçmesi için zaman daralıyor, bu şirketler hayatlarının politik mücadelesini veriyorlar.

Facebook, Washington’daki savaşlarında savaşmak için küçük, taban grupları sessizce finanse etti

Taraftarları, üç yıl sonra, yasanın en büyük çevrimiçi platformların oyun alanını kendi mal ve hizmetlerine çevirmesini yasaklayacağını söylüyor. Ancak teknoloji şirketleri, inovasyonu susturarak ve Çin’deki rakiplerine ayak uydurarak bundan çok daha fazlasını yapacağını söylüyor. Ulusal güvenlik tehdidi iddiasında bulunmaktan çekinmiyorlar.

Endüstrinin devleri, onunla savaşmak için daha önce hiç olmadığı kadar seferber oldu. Google CEO’su Sundar Pichai, geçen hafta Washington’a yaptığı ziyarette Schumer’i bizzat aradı. Politico’nun ilk kez bu ayın başlarında bildirdiğine göre, Amazon CEO’su Andy Jassy, ​​Schumer ve diğer milletvekilleriyle kişisel görüşmeler yapıyor. Ve Apple CEO’su Tim Cook, bu ayın başlarında Capitol Hill’e kendi gezisini yaptı.

Bu arada, endüstri destekli gruplar, bir düzenleme karşıtı kampanyaya on milyonlarca dolar akıtıyor, ülke çapında TV’lerde ve sosyal medya yayınlarında Amerikalıları teknoloji faturalarının Amazon Prime ve Google Haritalar gibi popüler hizmetleri kıracağı konusunda uyaran reklamları patlatıyor. Reklam izleme firması AdImpact’in bir analizine göre, gruplar bu yıl reklamlara 72 milyon dolar harcadı. Bu paranın neredeyse yarısı sadece Haziran ayında harcandı.

Meclis yasasını yazan ve şirketlere yönelik iki taraflı bir soruşturma yürüten Rep. David N. Cicilline (D.I.), “72 milyon dolar harcamak kovada bir düşüş” dedi. “Bu şirketlerin mevzuata karşı çıkmak ve statükoyu korumak için milyarlarca ve milyarlarca nedeni var.”

Schumer’e odaklanma daha sonra yoğunlaştı Oliver’ın şovundaki bölümKarmaşık politika konularına ana akımın dikkatini çekmesiyle bilinir. Bu segmentte Oliver, özellikle Schumer’e odaklandı ve henüz zemin oyu için faturaları getirmediğini belirtti. Ayrıca önceki medya raporlarından da bahseder. Bu, 17 Kongre üyesinin Meta’da pazarlama müdürü olarak çalışan Schumer’in kızları ve Amazon için kayıtlı bir lobici olarak çalışan kızları da dahil olmak üzere büyük teknoloji şirketlerinde çalışan veya yakın zamanda çalışmış çocukları var.

Yine de her iki tarafta da kilit noktalar var. İki önemli teknoloji antitröst yasa tasarısı bu yılın başlarında iki partinin güçlü desteğiyle komiteden geçmesine rağmen, her iki partinin üyeleri de taban oylamasından önce ele alınması gereken olağanüstü endişeleri olduğunu belirtti. Schumer’in onları geçme kararlılığı, bir dizi rekabet eden öncelik arasında sorgulanıyor.

Senato, Kaliforniya Demokratlarının çekincelerine rağmen antitröst yasasını ilerletti

Zaman geçiyor. Federal Ticaret Komisyonu’nun eski Cumhuriyetçi başkanı ve George Washington Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde antitröst eğitimi alan bir profesör olan William E. Kovacic, yasanın ara seçimlerden sonra muhtemelen dağılacak olan nadir bir ittifak olan soldan, sağdan ve merkezden destek aldığını söyledi. ve rekabet.

Kovaciç, “Basitçe söylemek gerekirse, bu, yeni yasa savunucularının reform amaçlarını gerçekleştirmeleri için şimdiye kadarki en iyi şans olabilir.” dedi.

Üç yıldan fazla bir süredir, bir pandemi, iki suçlama ve bir ayaklanma yoluyla, milletvekilleri ve çalışanları, Amazon, Apple, Google ve Facebook’un internetteki hakimiyetlerini sağlamlaştırmak için rekabete aykırı taktikler uyguladığına dair sistematik olarak kanıt topladı. Şirketlerin CEO’ları ile yüksek profilli oturumlara ev sahipliği yaptılar ve faturaları iki partili oylarla Meclis ve Senato komitelerine gönderdiler. Sonos, Spotify ve Tile dahil olmak üzere daha küçük teknoloji firmalarının CEO’larından, devlerin platformlarının gücünden kendi uygulamalarına ve ürünlerine bağımsız rakiplere göre haksız avantajlar sağlamak için yararlandıklarını ifade eden CEO’larını duydular.

Kongre soruşturması, dört şirketin dijital ekonominin temel portallarını kontrol ettiğini ve bu platformları giderek artan bir şekilde kendi ürünlerini ve özelliklerini sunmak için kullandıklarını ve onlara güvenen aynı işletmelerle rekabet ettiğini buldu. Eleştirmenler bunun bariz bir çıkar çatışması olduğunu söylüyor; teknoloji devleri, bunun müşterilerinin kendi iyiliği için olduğunu söylüyor.

The Technology 202: House’un Silikon Vadisi’nin çok güçlü olduğu sonucuna varan kapsamlı raporundan yedi çıkarım

Teknoloji şirketlerinin rakiplerine yönelik muamelelerini düzenlemeye odaklanan mevcut antitröst paketinde şirketleri bölmek masada değil. Yine de faturalar, Washington’un dünyanın en değerli beş halka açık şirketinden dördünü içeren bir ABD teknoloji endüstrisinin kapsamlı düzenlemesine en yakın olduğunu gösteriyor.

Anahtar faturalar — Amerikan Yenilik ve Seçim Çevrimiçi Yasası ve Açık Uygulama Piyasaları Yasası — aylardır Kongre’de yok oluyorlar ve yasa koyucuların dikkati kampanyaya çevrilecek olan Kongre ara sınavlarına yaklaştıkça yasa olma şansları azalıyor. Demokratlar, bu seçimde Kongre’nin kontrolünü kaybetme riskiyle karşı karşıya ve önemli teknoloji antitröst faturalarının Cumhuriyetçi liderliğin altından geçmesi pek olası görünmüyor.

Cuma günü verdiği bir röportajda Cicilline, yasanın Kongre’nin ağustos tatili için ayrılmadan önce oylamaya gelmesinin “çok önemli” olduğunu söyledi.

Cicilline, “Beklediğimiz her gün, küçük işletmelerin hayatta kalma yeteneklerine önemli zarar veriyoruz” dedi.

Milletvekillerinin teknoloji antitröst baskısının kaderi bir faturaya bağlı olabilir

Demokratlar ve Biden yönetimi silah kontrolü, enflasyon, iklim politikası ve Yüksek Mahkeme’nin yasayı iptal etmesi konularını ele almak için mücadele ederken, yasanın destekçileri bir dizi rekabet eden siyasi öncelikle karşı karşıya. Karaca – Wade.

Cicilline, milletvekillerinin yasayı geçirmek için oy hakkına sahip olduğunu ve teknoloji yöneticilerinin Washington’a yaptığı son ziyaretlerin ne kadar endişeli olduklarını yansıttığını söylüyor. Pichai ayrıca, daha önce faturaların kendi ülkesindeki şirketleri tek tek ayıracağına dair endişelerini dile getiren Senatör Dianne Feinstein (D-Calif.) ile de bir araya geldi. Ayrıca Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell (R-Ky.), Senato Azınlık Kırbaç John Thune (RS.D.) ve Senatör Steve Daines (R-Mont.) dahil olmak üzere Cumhuriyetçi milletvekilleriyle bir araya geldi. özel toplantıları görüşmek üzere anonimlik koşuluyla konuştu. McConnell, Daines ve Thune temsilcileri yorum talebine yanıt vermedi.

Cumhuriyetçi milletvekilleriyle yaptığı görüşmelerde Pichai, antitröst faturalarının inovasyon için kötü olacağı konusunda uyardı. Ancak muhafazakar milletvekilleri, şirketin e-posta sisteminin siyasi olarak taraflı olduğu yönündeki suçlamalara odaklandı. Bir kişi, Pichai’nin şirketin federal gizlilik yasasına olan ilgisini ve önemli bir çip sübvansiyon faturasını da tartıştığını söyledi.

Google sözcüsü José Castañeda, “Bir dizi konuda yasa koyucular ve düzenleyicilerle düzenli olarak görüşüyoruz ve ekonomik büyüme, küçük işletme desteği, göçmenlik, siber güvenlik ve çevrimiçi bilgilerin korunması gibi konulardaki çabalarına yardımcı olmak için çalışıyoruz” dedi. Bir açıklamada.

Ayrıca şirketin e-postaları siyasi bağlantıya göre filtrelemediğini ve toplu gönderimle ilgili şeffaflık verilerini artırmak için çalıştığını söyledi.

Milyonlarca dolarlık bir kampanya, Demokratları antitröst reformunu terk etmeye zorluyor

Endüstri grupları, politika yapıcılara 2022 siyasi ortamında teknoloji düzenlemesinin seçmenler için en önemli öncelik olmadığı mesajını veriyor. Amazon, Apple ve Google tarafından finanse edilen sol eğilimli bir grup olan İlerleme Odası, dağıtılmış oylama Arizona ve Nevada gibi önemli savaş alanlarındaki seçmenlere, teknoloji düzenlemelerini enflasyonu ehlileştirmek veya sınırı korumaktan çok daha düşük bir öncelik olarak görmelerini öneren kongre ofislerine.

AdImpact verilerine göre gruplar, Demokratların Georgia, Nevada, Arizona ve Colorado da dahil olmak üzere önemli seçimlerle karşı karşıya olduğu eyaletlerde de reklam saldırılarını hedef aldı. bu reklamlar Amerikalıların enflasyon konusundaki endişeleri üzerinde oynayın ve mevzuatın Amazon Prime’ın Google’ın ücretsiz sunduğu iki günlük teslimat ve baskın hizmetleri garantisini bozabileceğini öne sürüyor.

Amazon, Apple, Facebook ve Google tarafından desteklenen Bilgisayar ve İletişim Endüstrisi Derneği’nden bir reklamda, “Aileler yükselen fiyatlar tarafından sıkıştırılıyor ve şimdi Kongre milyonlarca Amerikalı için işleri daha da kötüleştirebilecek bir yasa tasarısını düşünüyor” diyor. Reklamlar daha sonra insanları, antitröst önlemine “hayır” oyu vermeleri için senatörlerini çağırmaya çağırıyor.

Cicilline, mevzuatın daha fazla rekabet yaratarak enflasyona katkıda bulunan ekonomik koşulların ele alınmasına yardımcı olacağını savunuyor.

Sanayi grupları da teknoloji düzenlemesi üzerinde partizan bölümleri üzerinde oynayarak faturaları torpido etmeye çalıştılar. İlerleme Odası, antitröst mevzuatının şirketlerin şiddeti ve yanlış bilgileri ortadan kaldırmasını zorlaştıracağını öne süren dijital reklamlar yayınlıyor. Reklamlar, tasarının Amazon’un aşı karşıtı belgeselleri yayından kaldırmasını yasaklayabileceğini veya Apple’ın 6 Ocak ayaklanmasının ardından App Store’dan Parler’ı başlatmasını engelleyebileceğini iddia eden bir dilekçeye bağlantı veriyor.

Cicilline, bu argümanları “tamamen yanlış” olarak nitelendirerek, faturada şirketlerin hizmetlerindeki içerik standartlarını korumasını engelleyecek hiçbir şey olmadığını söyledi.

Teknoloji grupları ve yöneticiler, özellikle üç önemli yasa koyucu gizlilik yasası üzerinde bir anlaşmaya vardıktan sonra, odağı rekabet politikasından ziyade gizliliğe kaydırmaya çalıştılar. Sözcü Rob Winterton, Google ve Facebook’tan fon sağlayan bir endüstri ticaret grubu olan Netchoice’in milletvekillerine gizliliğin seçmenler için antitröstten daha büyük bir öncelik olduğunu söylediğini söyledi. Washington’a yaptığı son ziyarette Cook, milletvekillerine “kapsamlı gizlilik yasasını mümkün olan en kısa sürede ilerletmeye” çağıran bir mektup gönderdi.

Meclis ve Senato üyeleri, durdurulan veri gizliliği faturasını açıkladı

Düzenleme yanlısı gruplar da harcama yapıyor – Büyük Teknoloji muadillerinden çok daha az.

John Oliver’ı New York ve Washington çevresinde yayınlayan Fight for the Future kamyonları yaklaşık 30.000 dolara mal oldu. Tech Oversight Project, yasayı destekleyen reklamlara Haziran ayı sonuna kadar yaklaşık 250.000 dolar harcayacağını ve ayrıca sonbaharda Demokratların zorlu yarışlarla karşı karşıya olduğu eyaletleri hedefleyeceğini söyledi.

Daha küçük teknoloji şirketleri, sivil toplum grupları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardan oluşan bir koalisyon, kendi müdahalelerini başlattı ve milletvekillerine ara sınavlardan önce mevzuat üzerinde hızla ilerlemeleri için baskı yaptı. Bu, bir Avrupa fiyat karşılaştırma sitesi olan Kelkoo’nun CEO’larının Capitol Hill’e son dakika gezilerini ve şifreli bir e-posta hizmeti sağlayan İsviçre merkezli bir şirket olan Proton AG’yi içeriyordu.

Geçen hafta faturalar lehinde lobi yapmak için CEO olarak Capitol Hill’e ilk ziyaretini yapan Proton CEO’su Andy Yen, politika tartışmasının uzun süredir “büyük teknoloji şirketlerinin egemenliğinde” olduğunu söyledi.

“DC’de büyük teknoloji dışında çok az sesin olması, burada tedavi etmeye çalıştığımız hastalığın açık bir belirtisidir” dedi.Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/2022/06/27/antitrust-tech-battle-congress/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın