Seks İşçisi Gibi Gözetlenmeye Hazır mısınız?


Ek olarak, internette göreceli anonimliği korumaya yönelik birçok geleneksel yöntemin buharlaşmaya başlaması muhtemeldir. tabi olan kurumların göz önünde bulundurulması Çocukların İnternet Koruma Yasası Kütüphanelerin ve okulların “küçükler için zararlı” olabilecek içeriğe erişimi engellemesini gerektiren (CIPA), halkın kürtaj bilgilerine erişmesine izin verip vermemeye karar vermek zorunda kalacak.

Kitlesel gözetim o kadar normalleştirildi ki, dünyadaki temel çalışma biçimlerimiz nihayetinde bu teknolojilerin daha karmaşık hale gelmesine yardımcı oluyor. Kürtaj yaptırmak istiyorsanız, sağlıyorsanız veya kolaylaştırıyorsanız, dijital ayak izinizi güvence altına almak için pratik önlemler alabilirsiniz: risk değerlendirmeleri yapmak, Signal aracılığıyla iletişim kurun ve kaybolan mesajları etkinleştirinakıllı telefonunuzda ve bilgisayarınızda bir VPN kullanın, Google yerine DuckDuckGo kullanın, trafik kameraları, yüz tanıma ve veri hurdaya çıkarma gibi mevcut gözetim teknolojileri hakkında bilgi edinin, iki faktörlü yetkilendirmeyi etkinleştir, tüm hesaplarınızdan çıkış yapın (evet, gizli bir tarayıcı kullanırken bile), yalnızca kendinizi doğrulamanızı gerektirmeyen halka açık yerlerde Wi-Fi’ye bağlanın, üçüncü taraf uygulamalardan hemen para çekin (ve transfer ücreti), mümkün olduğunda nakit veya ön ödemeli kart kullanın. Mümkün olduğunca çok çevrimdışı düzenleme yapın.

Herkese açık olarak organize olursanız, sizi zehirlemek için kullanılabilecek hiçbir şey yayınlamayın. Bir seks işçisi olarak kendi güvenliğim için aldığım bazı önlemler arasında doğum günümü, yaşımı, etnik geçmişimi, memleketimi, şu anki şehrimi, eski şehirlerimi, işe gidip gelmeyi, mezuniyet yıllarımı, saat dilimini, hava, şimdiki işverenler, geçmiş işverenler, hatta en sevdiğim renk. Fotoğraf yüklediğimde yüzümü ve dövmelerimi photoshopla çıkarırım ve doğal saçımı asla ortaya çıkarmam. Bir ekran görüntüsü gönderirsem, herhangi bir zaman damgasını keserim.

Bunun paranoyak olduğunu biliyorum. Bu önlemler aşırı görünüyor; algoritmalar distopik görünüyor. Ancak bu teknolojilerin yeniden ürettiği baskı sinsi ve her yerde mevcut ve bizi gözetlemek isteyenler bunu yapmak için çok uzun zamandır araçları geliştiriyorlar. İşte bu yüzden ilk önce seks işçileri avlanıyor: çünkü iktidardakiler, Google’da “adet için iki hafta geç” yazana kadar kimsenin bizi dinlemeyeceğini biliyorlar.

başladığımda merak etmek Niye İnsanlar nasıl davranıyorsa öyle davranıyorlar, ben de soruyu bir soruyla yanıtlıyorum: “Yedi eksi sarı nedir?” Cevapsız ve daha da önemlisi alakasız. Başkalarının güdülerini çıkarsayamam ve yapabilsem bile, eylemlerinin etkileri söz konusu olduğunda onların güdülerinin bir önemi yoktur. Bunun üzerinde düşünmek, en iyi ihtimalle bir zaman kaybıdır ve Karacayargıçların niyetlerini kıstırmak ve çiğnemek, bıçaklı bir dövüşe tüy getirmekle eşdeğerdir.

Bununla birlikte, bu kararları inceleyebilir ve bu mevzuatın bizi nasıl etkileyeceğini tahmin etmeye çalışabiliriz. İlk adım, devletin bütünlüğüne olan kalıcı güveninizi terk etmektir.

FOSTA’nın ne niyeti ne de etkisi veya Dobbs binlerce yıldır var olan ve yasallığı ne olursa olsun var olmaya devam edecek olan seks işçiliğini veya kürtajı ortadan kaldırmaktır. Unutmayın: bu önlemler kanunla ilgili değildir; onlar güçle ilgili. Bu tür yasalar, kültürel önyargıların halihazırda uyguladığını kodlayarak, belirli demografik özellikleri yavaş ve sistematik olarak topluma katılımdan dışlar. Sonuç olarak, bazı insanlar tutuklanmayla karşı karşıya kalırken ve daha pek çoğu istenmeyen veya yaşanamaz bir hamilelik geçirme kabusunu yaşayacak olsa da, bu yasanın en geniş kapsamlı etkileri ifade özgürlüğünün dondurulması ve kürtaj aktivistlerinin sosyal medyadan sistemik olarak kaldırılması olacaktır. kendilerini sorumluluktan koruyacak medya ve finans kurumları.

Kaynak : https://www.wired.com/story/roe-abortion-sex-worker-policy/

Yorum yapın