Sega Genesis Mini 2, 27 Ekim’de Kuzey Amerika’ya Gelecek


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

Sega, Kuzey Amerikalı hayranlarını da unutmadı. Japonya için Mega Drive 2 Mini Console’u duyurduktan sonra şirket, cihazın bu yıl içinde Pasifik’in bu tarafına geleceğini açıkladı. Ancak, gerçekleştiğinde, Genesis 2 Mini olarak adlandırılacak. Birçoğu hala gizemini koruyan 50’den fazla oyunla dolu olacak.

Mini retro oyun konsolları nispeten yeni bir fenomendir. Nintendo, o kadar popüler bir cihaz olan NES Classic Edition ile öncülük etti ve önerilen 60 $ perakende satış fiyatı için satın almak temelde imkansızdı. Bu cihazların 100 dolardan fazla fiyatlandırılması yaygındı. Son altı yılda daha da pahalı hale geldi – NES’in bu sürümünü şimdi almak için 200 dolardan fazla ödemeniz gerekecek. Sega, Genesis Mini’yi 2019’da piyasaya sürdü ve muhtemelen Nintendo’dan daha olumlu eleştiriler aldı. Klasik üç düğmeli Genesis denetleyicisinin bir sürümüyle birlikte önceden yüklenmiş 42 klasik oyunla birlikte gönderilir.

Genesis Mini 2, orijinali çeşitli şekillerde geliştirir. İlk olarak, Sega CD başlıklarının dahil edilmesine izin vererek daha güçlüdür. Genel olarak daha fazla oyun olacak. Henüz tam listeyi bilmiyoruz, ancak ilk örneklerden bazıları Sonic CD, Vectorman 2, Out Run ve Alien Soldier’ı içeriyor. Bu oyunları Genesis Mini 2 ile birlikte gelen altı düğmeli yeni Genesis denetleyicisi ile oynayabileceksiniz. Bu, daha sonraki Genesis ve Sega CD başlıklarından bazılarını oynamayı çok daha kolay hale getirecek.

Bunlar şu anda listelenen oyunlardır. resmi Mini 2 sitesi.

NES’in Genesis’e karşı olduğu günlerde, Sega, 16 bitlik konsoluyla teknolojide açıkça üstündü. Bununla birlikte, Nintendo, Sega’dan daha derin bir başlık kataloğu sunarken, Zelda ve Mario gibi birkaç katil franchise’a sahipti. Ancak, en iyi oyunları özenle seçip bunları bu mini konsollardan birinde topladığınızda, daha derin bank gerçekten bir faktör değildir ve Sonic, destek amaçlı bir retro franchise olarak kendine ait olabilir. Bir kartuş takamaz veya daha fazla oyun indiremezsiniz, bu nedenle önemli olan birlikte verilen koleksiyondur.

Genesis Mini 2, herhangi bir modern TV’ye veya bir HDMI bağlantı noktasına sahip ekrana bağlanır – hatta bir kablo içerir. 27 Ekim’de başlayacak ve Amazon üzerinden bugün bir ön sipariş verin (görünüşe göre özel olacak). Ancak, tuhaf bir şekilde 103,80 dolardan listeleniyor. Bu, 75 dolarlık Japon fiyat etiketinden yaklaşık 20 dolar daha fazla. Kuzey Amerika’nın isteğe bağlı Sega CD eklentisini alıp almayacağı belli değil. 37 $ ve Sega CD başlıkları Genesis Mini 2’de onsuz oynayacağından tamamen kozmetik.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/gaming/337957-the-sega-genesis-mini-2-will-come-to-north-america-on-october-27

Yorum yapın