SEC, halka açık şirketlere kripto risklerini ifşa etmelerini tavsiye ediyor


ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), halka açık şirketlere FTX çöküşünün sonuçları ışığında kripto para piyasasına maruz kaldıklarını açıklamalarını tavsiye etti.

İlgili makaleye bakın: FTX’in ilk 50 isimsiz alacaklıya 3,1 milyar ABD doları borcu var, mahkeme dosyalama gösterileri

Hızlı gerçekler

  • SEC bir açıklamada söyledi fark etme Perşembe günü, şirketlerin kripto pazarındaki son risk olaylarıyla ilgili durumlarıyla ilgili açıklamalarını değerlendirmeleri gerektiğini yayınladı.
  • SEC, “Kripto varlık piyasası katılımcıları arasındaki son iflaslar ve mali sıkıntı, bu piyasalarda yaygın bozulmaya neden oldu” dedi.
  • Şirketler, federal menkul kıymetler yasaları kapsamında, bu olayların ve ikincil olayların işleri üzerinde sahip olduğu veya olabileceği doğrudan veya dolaylı etkilerle ilgili olarak açıklama yükümlülüklerine sahip olabilir.
  • Geçen ay, kripto borsası FTX, sektör çapında bir bulaşmaya yol açan ani patlamasıyla Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.
  • Kasım ayı sonlarında iflas başvurusu, FTX Trading Ltd. ve bağlı kuruluşlarının en büyük 50 alacaklısına yaklaşık 3,1 milyar ABD doları borçlu olduğunu gösterdi ve aynı ay içinde başka bir FTX başvurusu, 100.000’den fazla alacaklısı olduğunu ve bu rakamın bir milyonu geçebileceğini gösterdi.
  • Geçen ay FTX’in ilk iflas duruşmasında şirketin bir avukatı, şirketin Sam Bankman-Fried’in “kişisel derebeyliği” olarak yönetildiğini ve “önemli miktarda varlığın” çalındığını veya kaybolduğunu söyledi.

İlgili makaleye bakın: Bankman-Fried ifade vermezse mahkeme celbiyle karşı karşıya kalabilirKaynak : https://forkast.news/headlines/sec-advises-public-firms-to-disclose-crypto-risks/

Yorum yapın