Scythe, elektrikli robot biçme makinesi için 42 milyon dolar topladı • Teknolojik Haberler


Scythe radarımıza ilk olarak 2021’de 13,8 milyon dolarlık A Serisi ile gizlilikten çıktığında girdi. Robotik çim biçme makinelerinin dünyası zaten oldukça kalabalık, ancak birçoğu ev uygulamalarının (çim Roombas, isterseniz) peşinden koşarken, Boulder , Colorado merkezli firma, özellikle ticari peyzaj mimarlarını hedefliyor.

“[The M.52 mower] ticari çevre düzenlemesinin benzersiz zorluklarının üstesinden gelmek için amaca yönelik olarak oluşturuldu, ”dedi kurucu ortak ve CEO Jack Morrison Teknolojik Haberler’a. “Müşterilerimiz M.52’yi şirket kampüsleri, parklar, spor sahaları ve HOA kompleksleri gibi tamamı dik yokuşlara ve zorlu arazilere sahip olabilen büyük ölçekli ticari mülkleri otonom olarak biçmek için kullanıyor. Ve dayanıklılık talebi, çim biçmenin ötesine geçer. M.52, römorklardan yükleme ve boşaltma, sıkışık depolarda hareket etme ve park alanlarındaki kaldırım taşlarından atlama gibi günlük ticari peyzaj operasyonlarının zorlu koşullarına dayanmak zorundadır.”

Bu sabah, güncel finansmanını 60 milyon doların kuzeyine getiren 42 milyon dolarlık bir B Serisi duyuruyor. Tur, Energy Impact Partners tarafından yönetildi ve ArcTern Ventures, Alumni Ventures ve Alexa Fund gibi yeni yatırımcıları içeriyor. Sonuncusu kesinlikle ilgi çekici, çünkü Amazon bunları sesli asistanını üçüncü taraf teknolojisine entegre etmek için fırsatlar olarak kullanmayı seviyor, ancak şirket “ses kontrollerini M.52’ye entegre etmeye yönelik gelecek planları hakkında paylaşacak hiçbir şeyi olmadığını” söylüyor. ”

Scythe, çim biçme makinesini geçen yılın sonlarında Teksas’taki müşterilere teslim etmeye başladı ve Florida’da da teslim etmeye başlıyor. Bu yeni tur – kısmen – mevcut 7.500 çekincesini yerine getirmeye gidecek. İşe alım da gündemde.

“Scythe şu anda 50 kişiden biraz fazla ve önümüzdeki yıllarda ekibi büyütmekten heyecan duyuyoruz. Halihazırda açık olan bir dizi rolümüz var ve önümüzdeki 12 ay içinde düzinelerce kişiyi daha işe almayı planlıyoruz,” diyor Morrison. “Sadece birçok mühendislik disiplininden (bilgisayar görüşü ve robot biliminden makine ve elektrik mühendisliğine kadar) işe almayacağız, aynı zamanda çok daha fazla M.52 oluşturup dağıtırken üretim ve müşteri ekiplerimizin boyutunu iki kattan fazla büyüteceğiz. ”

Morrison, iklimin özellikle bağış toplama için pek iyi olmamasına rağmen, şirketin yine de benzer düşünen bazı yatırımcılar bulabildiğini ekliyor. “Piyasa kesinlikle düşüş eğilimine girdi,” diye ekliyor, “kendine bağlı iklim risk sermayedarları iyi finanse ediliyor ve karşı karşıya olduğumuz yoğunlaşan iklim krizini acilen ele alan yatırım fırsatlarını aktif olarak arıyor.”Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/scythe-raises-42-million-for-its-electric-robotic-mower/

Yorum yapın