Satın alma işleminden sonra pazarlama yığınınızı tekrar gözden geçirin, satış konuşması yapın – Teknolojik Haberler


Geçen ay ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, “çok güçlü bir işgücü piyasamız var” gerekçesiyle ekonominin “geçiş döneminde” olduğunu söyledi. Ayda yaklaşık 400.000 iş yarattığınız zaman bu bir durgunluk değil.”

Bugün, ABD’nin geçen ay 528.000 yeni iş eklediğini ve işsizlik oranının %3,5’e düştüğünü öğrendik, ancak teknolojideki birçok insan için bu farksız bir ayrım: layoffs.fyi’ye göre, 467 startup iş bıraktı. 2022’de şu ana kadar 64.518 çalışan.

Pazarlama, bir şirketi rahatsız eden her şeyi tedavi edemez, ancak anında sonuç veren yinelemeli değişiklikler yapmanın en kolay yoludur.


Tam Teknolojik Haberler+ makaleleri yalnızca üyeler tarafından kullanılabilir
İndirim kodunu kullan TCPLUSROUNDUP bir veya iki yıllık abonelikte %20 tasarruf etmek için


En son Teknolojik Haberler+ sütununda Jonathan Martinez, ARPU ve LTV gibi temel büyüme metriklerini taşımak için stratejileri “yeniden tahmin etme, yeniden önceliklendirme ve iyileştirme” zamanının geldiğini söylüyor.

Birden çok örnek kullanarak, şirketlerin daha kısa zaman aralıkları kullanarak geliri yansıtabilecekleri birkaç yolu ve pazarlama yığınlarını ince ayar yapmaya yardımcı olacak alıştırmaları paylaşıyor.

“Resimde yeni kanallar ve büyük deneyler varsa, muhtemelen piyasalar düzeldiğinde bunları rafa kaldırmak en iyisidir” diye tavsiyede bulunuyor.

Okuduğunuz için çok teşekkürler,

Walter Thompson
Yazı İşleri Müdürü, Teknolojik Haberler+
@kahramanınız

NDA’dan LOI’ye: Girişiminiz satın alınırken gerçekten ne olur?

Kawaii kurabiye vektör çizim. Japon kawaii tarzı çikolatalı kurabiye gözleri ve ağzı. Beyaz arka plan üzerinde izole düz karakter.

Resim Kredisi: Anna Minkina (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Salı günü, Başkan Yardımcısı ve Dell Technologies Capital’in genel müdürü Yair Snir, özellikle halka açılma olasılıkları çok uzun olduğu için kurucuların neden satın almayı planlamaları gerektiğini açıklayan bir makale paylaştı.

Bir takipte, okuyucuları satın alma sonrası entegrasyon dönemine/sürecine götürür:

 • alışveriş koşusu
 • LOI’ye giden yol
 • Bankacılar getirmek mi?
 • Durum tespitine dalmak
 • “Birinci Gün”ün Tanımlanması
 • Edinildin!

Snir, “IPO’lar daha fazla manşet olabilirken, iyi zamanlanmış, iyi planlanmış bir satın alma sizin, ekibiniz ve oluşturduğunuz teknolojiler için daha da büyük fırsatlar anlamına gelebilir” diyor.

İlk çalışanlara sağlanan fayda paketinizi oluşturmaya nasıl yaklaşılır?

Kadın uzanmış eline hediye bırakarak; çalışanlara sağlanan faydalar başlangıç

Resim Kredisi: Biz (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Duvara tırmanma spor salonunun yakınında bulunan bir startup’ta çalıştığımda, bir yönetici şirketin avantajı olarak tüm personelimiz için bir indirim için pazarlık yaptıklarını gururla duyurdu.

Ancak bu avantajın yalnızca zaten spor salonu üyesi olan çalışanlar için değerli olduğu açıklandığında, biraz dışlayıcı görünüyordu. Pariteyi eski haline getirmek için spor salonu üyeliğini reddeden çalışanlara araç çağırma kredisi verildi.

People at ThreeFlow’un başkan yardımcısı Anitra St. Hilaire, “Kurucuların, işleri için gerçekten neyin önemli olduğunu ve hangi faydaların kültürel değerlerine en uygun olduğunu kendilerine sormaları gerekiyor” diyor.

Sevgili Sophie: Yeşil kartımı aldıktan sonra şu anki işimde ne kadar kalmam gerekiyor?

merkezinde bir Amerikan bayrağı olan labirent çitinin girişinde yalnız figür

Resim Kredisi: Bryce Durbin/Teknolojik Haberler

Sevgili Sophie,

Şu anda H-1B’de yazılım mühendisiyim. İşverenim EB-2 yeşil kart için bana sponsor oldu ve başvurum onaylandı, ancak daimi ikamet kaydı için başvurumla ilgili hâlâ bir karar bekliyorum.

İşverenimden ayrılmak ve tamamen farklı bir şey yapmak istiyorum. Yeşil kartımı farklı bir alan ve pozisyonda başka bir işverene devredebilir miyim yoksa yeşil kartımı alana kadar mevcut pozisyonumda mı kullanmalıyım?

Eğer bundan vazgeçmem gerekiyorsa, yeşil kartımı aldıktan sonra mevcut işverenimde ne kadar kalmalıyım?

– Değişim Özlem

Daha zayıf bir euro, Avrupalı ​​girişimlerde daha fazla ABD yatırımına yol açar mı?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, pandemik tedarik zinciri sorunları ve yaklaşmakta olan durgunluk euro’nun değerini aşağı çekiyor, ancak Avrupalı ​​girişimler için gümüş bir astar olabilir.

The Exchange’den Alex Wilhelm ve Anna Heim’e göre, daha güçlü bir dolar, ABD’ye satış yaparak daha fazla para kazanmalarına yardımcı olmanın yanı sıra, çitteki ABD yatırımcılarını gölete yatırım yapmaya teşvik edebilir.

“Çitteki ABD’li anlaşma yapıcılar, davranışı gerçekten değiştirmek için yeterli değilse, mahkumiyete yönelik bir dürtü olarak daha güçlü bir do bulabilirler.”

6 ilk kez fon yöneticisi, gerileme sırasında nasıl gelişmeye hazırlandıklarını ayrıntılarıyla anlatıyor

Çorak bir Güney Kaliforniya çöl manzarasında hasat edilen tamamen meyveli bir Portakal ağacı; ilk kez yatırımcılar krizde başarılı oluyor

Resim Kredisi: Stephen Swintek (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

PitchBook’a göre, 2021’de 270 yeni girişim fonu toplam 16,8 milyar dolar topladı. On iki ay sonra, bu fonların yöneticileri, eski kuralların artık geçerli olmadığı değişen bir manzarayı anlamlandırmaya çalışıyor.

Stratejilerinin ve taktiklerinin nasıl geliştiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Rebecca Szkutak, bu ilk kez fon yöneticileriyle röportaj yaptı:

 • Giuseppe Stuto, kurucu ortak ve yönetici ortak, 186 Ventures
 • Ariana Thacker, solo GP ve kurucu, Vicdan VC
 • Leslie Feinzaig, Graham & Walker’ın kurucusu ve CEO’su
 • Tom Ferguson, GP ve yönetici ortak, Burnt Island Ventures
 • Rex Salisbury, GP ve kurucu ortak, Cambrian
 • Marco DeMeireles ve Allan Jean-Baptiste, kurucu ortaklar ve pratisyen hekimler, Ansa Capital

Pitch Deck Teardown: Glambook’un 2,5 milyon dolarlık başlangıç ​​destesi

Bu yaz, “güzellik endüstrisi için Uber” olmayı hedefleyen bir rezervasyon platformu olan Glambook, 12 milyon dolar değerleme ile 2.5 milyon dolar topladı.

Teknolojik Haberler+ okuyucularının Glambook’un konuşmasının anlaşmayı imzalamaya neden yardımcı olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için Haje Jan Kamps, “düşündüğünüzden daha büyük bir pazarda” hızla çekiş kazanan bir şirketi betimleyen 19 slaytlık destesini yırtıyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/techcrunch-roundup-revisit-your-marketing-stack-pitch-deck-teardown-after-the-acquisition/

Yorum yapın