Satın Aldıklarınızın Sahibi Siz Değilsiniz: Sony, PS Store Üzerinden Satın Alınan 100’lerce Filmi Kaldırıyor


itibaren puf!-gitti borç

Ne yazık ki, bir kişinin satın aldığı şeylere sahip olma fikrinin ne yazık ki oldukça demode hale geldiğini açıklayan pek çok gönderi yaptık. Onlarca yıl önce var olan antik çağda, bir şeylere sahip olabiliyordunuz, bugünlerde bunları yalnızca büyük ölçüde göz ardı edilen ve tıklanan ya da şifresi çözülemeyen Ts ve C’ler altında lisanslıyorsunuz. aksi takdirde “Avukat-ese” olarak bilinen kayıp dil. Nihai sonuç, bir şeyleri satın alan, onlar üzerinde mülkiyeti elinde tuttuklarını düşünen, ancak o şeyleri sağlayanın onları değiştirdiğini, kullanımlarını sınırladığını veya basitçe onları varlıktan sildiğini öğrenen bir halktır.

Örneğin, Almanya ve Avusturya’da StudioCanal tarafından Sony’nin Playstation mağazası aracılığıyla dağıtılan bir filmi satın alan herkesi ele alalım. Sony daha önce bir anlaşma yapmıştı. bu film başlıklarını kullanılabilir hale getirmek için ancak akış hizmetlerinin anlaşmayı rekabet dışı hale getirdiğini belirterek 2021’de film ve şov sunmaya devam etmeyi reddetti.

Sony’nin PlayStation grubu, film ve TV programı satın alma ve kiralama tekliflerini durdurdu, akışlı video hizmetlerinin yükselişini gerekçe göstererek 31 Ağustos 2021 itibarıyla. O sırada Sony, müşterilere PS4, PS5 ve mobil cihazlarında isteğe bağlı oynatma için PlayStation Store’dan satın aldıkları film ve TV içeriğine erişmeye devam edebilecekleri konusunda güvence verdi.

Ve Sony bunu söylediğinde, açıklamasına çok önemli iki kelimeyi eklemeyi unutmuş görünüyor: “şimdilik”. Bunun yerine Sony, Almanya ve Avusturya’daki StudioCanal içeriğiyle ilgili başka bir açıklama yaparak bombayı patlatmaya karar verdi. Esasen şu anlama gelir: hey pislikler, satın aldığınız bok yok olmak üzere, mmkay güle güle.

“31 Ağustos 2022 itibariyle, içerik sağlayıcılarla gelişen lisans anlaşmalarımız nedeniyle, önceden satın aldığınız Studio Canal içeriğini artık görüntüleyemeyeceksiniz ve video kitaplığınızdan kaldırılacak.” “Desteklerinizin devamını çok takdir ediyoruz.”

Puf, gitti! Halkın “devam eden desteğini” takdir etmekle ilgili bu söz, gerçeği kabul etmekten çok yalvarmaya benziyor. Özellikle de hemen akla gelen soruları sormaya başladığınızda.

Örneğin: Müşteriler satın aldıkları ve şimdi erişemedikleri filmler için para iadesi alacak mı? Kaynak makaleye göre “belirsiz”, bu da muhtemelen “hahahahaha hayır” anlamına geliyor. Kaç film listeden kaldırıldı? Kelimenin tam anlamıyla yüzlerce. Bunlar sadece kısa süreli filmler mi? Hayır, bunlar gibi AAA başlıkları içerirler. Açlık Oyunları ve John Wick.

Ve böylece bir sürü insan hiçbir şey satın almadıklarını öğrenecek, daha önce belirsiz bir süre için bazı filmler kiraladılar, bu sadece kesin, uzun sonrasında satın alma yapıldı. Bundan daha fazla tüketici karşıtı bir şey hayal etmek zor.

Under: telif hakkı, lisanslama, filmler, mülkiyet, playstation, satın alma

Şirketler: sony, studiocanalKaynak : https://www.techdirt.com/2022/07/11/you-dont-own-what-youve-bought-sony-removes-100s-of-movies-bought-through-ps-store/

Yorum yapın