Sarcos’tan Kiva Allgood ve Boston Dynamics’ten Robert Player, Disrupt’ta robotları çalıştırmak için ne gerektiğini tartışıyor – Teknolojik Haberler


Akademik araştırmaları robotlara dönüştürmenin zor olduğunu düşünüyorsanız, haklısınız. Akademik AI araştırmalarını ürünlere dönüştürmek acımasızdır. Yine de zorluğu 10 katına çıkarmak istiyorsanız, bu araştırmayı ve laboratuvardan çıkan eğlenceli prototipleri alıp onu ticari olarak uygulanabilir bir şirkete dönüştürmek olacaktır.

Robotlar, insanlardan ve öngörülemeyen engellerden uzaktaki kısıtlı çalışma hücrelerinden, insanlarla birlikte çalışmak ve depolardaki veya fabrikalardaki dinamik engelleri aşmak üzere tasarlanmış otonom mobil robotlara (AMR’ler) kadar her türlü vahşi bağlamda çalışır. Bu, laboratuvar ortamında büyük bir zorluktur, ancak “gerçek” robotlar temiz ve düzenli laboratuvarlarda çalışmaz; kirli, tehlikeli ve yapılandırılmamış ortamlarla karşı karşıya kalırlar. Ve bir dayak yemeleri ve ne olursa olsun işi yapmaya devam etmeleri gerekiyor.

Zorluklar çeşitli ve karmaşıktır, bu nedenle 21 Temmuz’da TC Sessions: Robotics’te bu süreçten geçen iki uzmanı ağırlamaktan heyecan duyuyoruz: Sarcos Robotics’in başkanı ve CEO’su Kiva Allgood ve CEO’su Robert Playter. Boston Dinamikleri.

Panel, “Robotları Çalıştırmak”ta, robotlarını piyasaya sürmek için yaptıkları karmaşık yolculuğu tartışacak – pilot testlerden ölçekli üretime.

Kiva Allgood, başkan ve CEO olarak yeni atanan rolünde geçen yılın sonunda Sarcos’a katıldı ve şirketin ürünlerinin geliştirilmesini ve ticarileştirilmesini denetledi. Halka açık şirketlerde milyarlarca dolarlık iş birimlerine liderlik etme deneyimine sahip bir teknoloji yöneticisidir ve karmaşık teknolojilerin ticarileştirilmesini yönetmek için 20 yıldan fazla zaman harcamıştır.

Sarcos’a katılmadan önce Allgood, Ericsson için IoT ve otomotiv bölümünün küresel başkanı olarak görev yaptı. Daha önce GE Business Innovations’da ticari geliştirme sorumlusu ve General Electric Company’nin kurumsal bir girişim şirketi ve inovasyon grubu olan GE Ventures and Business Innovation’ın genel müdürü olarak görev yaptı.

Robert Player, Boston Dynamics’in CEO’sudur. Şirketin köpek benzeri robotu Spot’u sayısız demoda ve Teknolojik Haberler Disrupt sahnesinde gördünüz. Playter’ın liderliğinde, Boston Dynamics iki ticari ürün piyasaya sürdü: Endüstriyel denetim pazarını hedefleyen ilk ticari dört ayaklı robot Spot ve daha verimli depo operasyonları için treyleri boşaltan bir kutu hareketli robot olan Stretch.

Playter, otuz yılı aşkın bir süredir Boston Dynamics’te liderlik pozisyonlarında bulundu. Şirketin, dünyanın en gelişmiş insansı robotu olan Atlas’ın yaratılmasıyla sonuçlanan insansı robotlar üzerindeki ilk çalışmalarını başlattı ve yönetti.

TC Sessions: Robotics, 21 Temmuz’da gerçekleşecek ücretsiz bir çevrimiçi etkinliktir. Tüm oturumları yakalayabilir ve hızlı ağ oluşturma, sohbetler ve bire bir toplantılar için çevrimiçi olarak robotik topluluğuna katılabilirsiniz. Sadece buradan ücretsiz kayıt olun.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/sarcos-kiva-allgood-and-boston-dynamics-robert-playter-discuss-what-it-takes-to-put-robots-to-work-at-disrupt/

Yorum yapın