Sarah Guo, kendi fonlarını başlatmak için girişim işlerinden ayrılan kadın dalgasına katılıyor – Teknolojik Haberler


Sarah Guo, kendi şirketlerini kurma planları olan bir risk sermayesi şirketindeki görevinden ayrılan en son kadındır.

Salı günü, Guo duyurdu heyecan ve LinkedIn yeni bir şey inşa etmeye çalışırken girişimlere yatırım yapmaya devam etmek için kurumsal odaklı Greylock Partners’taki genel ortak olarak görevinden ayrıldığını söyledi. Kaynaklar onaylandı aksiyolar Guo’nun kendi fonunu kurmayı planladığını söyledi.

Guo, Greylock’a 2013 yılında firmanın ilk kadın ortağı olarak katıldı ve şimdi yönetim kurulu ortağı rolüne geçecek. Çok aşamalı VC’deki on yılında, sağlık teknolojisi Cleo, çevrimiçi metaverse başlangıç ​​Portalları ve toplantı transkripsiyon yazılımı Reduct.Video dahil olmak üzere çok sayıda girişime yatırım yaptı. Ayrıca Mystery ve 0x Labs’de yönetim kurulu direktörüdür.

Guo, bir yorum talebine yanıt vermedi.

Guo, kendi fonlarını başlatmak için dönen bir kadın dalgasının ortasında, yükselen bir yönetici olmak için yerleşik bir girişim şirketindeki bir pozisyondan ayrılan en son kadın olur. Kadınların hala sektördeki çek yazma rollerinin sadece %14,3’ünü oluşturduğunu belirtmek önemlidir. veri kar amacı gütmeyen All Raise’dan.

Daha geçen hafta, Sydney Thomas, şirketin ilk işe alımından altı yıl sonra, ilk kez kuruculara odaklanan Precursor Ventures’tan ayrıldığını duyurdu. Yeni girişimi hakkında çok fazla ayrıntı paylaşmadı, ancak Teknolojik Haberler’a, tohum turunu ikiye katlamadan önce tohum öncesi aşamada şirketlere yatırım yapmayı umduğunu açıkladı.

Geçen yıl, bu yeni yükselen yöneticilerin birçoğunun da kaynak yaratma başarısı bulduğunu gördü.

Mayıs ayında, Julie Wroblewski (eski adıyla Pivotal Ventures) ve Joanna Drake (eski Core Ventures Group), bakım ekonomisine odaklanan ilk fonları için 52 milyon doları kapattı. Mart ayında Kathryn Haun (eski adıyla Andreessen Horowitz), Haun Ventures’ın ilk kripto fonu için 1,5 milyar dolar topladı.

Bu son grup, Kleiner Perkins’te 12 yıl çalıştıktan sonra 2012’de Cowboy Ventures’ı başlatan Aileen Lee ve BOND’u başlatmak için 2019’da Kleiner Perkins’ten ayrılan Mary Meeker gibi öncülerin yolu açmasından yıllar sonra geliyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/07/sarah-guo-joins-the-wave-of-women-leaving-venture-jobs-to-launch-their-own-funds/

Yorum yapın