Santigrat, DeFi’de 350 milyon ABD Dolarından fazla kaybetti: rapor


Bir araştırmaya göre Celsius, merkezi olmayan finansta (DeFi) 1 milyar ABD dolarının üzerinde varlık kullandı ve 350 milyon ABD dolarının üzerinde zarara uğradı. bildiri Blockchain analitik firması Arkham Intelligence tarafından.

İlgili makaleye bakın: Celsius borçları geri ödüyor, iflas korkuları arasında işleri kesiyor

Hızlı gerçekler

  • Raporda, Celsius, “yüksek riskli kaldıraçlı kripto alım satım stratejileri” kullanan bir varlık yöneticisine yaklaşık 530 milyon ABD doları tutarında şirket fonu devretti. Arkham, söz konusu varlık yöneticisini yatırım şirketi KeyFi’nin CEO’su Jason Stone olarak tanımladı.
  • Raporda, işlemlerin 61 milyon ABD Doları değerinde zorunlu tasfiye ve 350 milyon ABD Doları tutarında toplam görünür zararla sonuçlandığı belirtildi. Analiz, DeFi’de dağıtılan 1 milyar ABD dolarının üzerinde, Celsius’un saldırılardan 100 milyon ABD dolarından fazlasını kaybettiğini söyledi.
  • Rapora göre, Haziran başındaki piyasa çöküşü Celsius’u tasfiye riski altına soktuğunda, firma pozisyonları korumak için yaklaşık 750 milyon ABD Doları koydu ve “potansiyel olarak onları para çekme işlemlerini dondurmaya zorlamada önemli bir rol oynuyor”.
  • Yerli tokeni CEL’in milyarlarca dolar değerinde olmasına rağmen, firma tokeni borsalardan satın almak için 350 milyon ABD dolarından fazla harcadı.
  • Rapora göre, Celsius CEO’su Alex Mashinsky, bazen Celsius’un CEL satın almak için kurumsal fonları kullandığı aynı borsalarda 45 milyon ABD Doları değerinde CEL tokeni sattı.
  • Arkham raporu hakkında Celsius’tan yorum isteyen bir e-posta, ABD çalışma saatleri dışında cevapsız kaldı.

İlgili makaleye bakın: Celsius, likidite krizi nedeniyle yönetim kurulunu değiştirdiKaynak : https://forkast.news/headlines/celsius-lost-us350-million-in-defi-report/

Yorum yapın