Şangay, NFT ticaret platformlarına selam veriyor – Teknolojik Haberler


Çin’in bazı yetkilileri, değiştirilemez tokenlerle ilişkili finansal risklerle ilgili endişeleri işaretledikten sonra, yeni teknolojiden en iyi şekilde nasıl yararlanılacağına dair rehberlik sunuyor.

Şanghay hükümeti, şehrin dijital ekonomiye ilişkin 14. Beş Yıllık Planına göre “önde gelen şirketleri NFT borsaları kurmayı keşfetmeye” desteklediğini söylüyor. yayınlanan bu hafta.

Yönerge ulusal olmasa da, GSYİH açısından Çin’in en büyük şehri olan ve ekonomik açıklığıyla bilinen Şanghay’da denenen şey muhtemelen diğer bölgelere örnek teşkil edebilir.

Hükümetin NFT’lere yönelik niyeti açıktır: bunları, ülkede hala eksiklikleri olduğu görülen IP koruması için bir araç olarak kullanmak. Aslında, plan, şehrin “NFT’ler gibi varlıkların dijitalleştirilmesi, dijital fikri mülkiyetin küresel dolaşımı ve mülkiyetin dijital olarak doğrulanması” konusunda araştırma ve teşvik konusunda bir başlangıç ​​yapmasını istiyor.

Öte yandan, Çin’deki yetkililer spekülatif NFT’lere yönelik eleştirileri konusunda netler. Nisan ayında, Çin’in önde gelen finans sektörü birlikleri, NFT’lerin menkul kıymetleştirme için kullanılmaması gerektiğini önerdi; ne de ülkede yasa dışı olan kripto para birimleri ile işlem görmemelidir.

Bu öneriler, Çin’deki OpenSea gibi küresel NFT pazaryerlerinin varlığını etkin bir şekilde dışlıyor. Ülkenin izin verdiği şey, güvenilir kurumlar tarafından yönetilen özel, konsorsiyum blok zincirleridir. Tencent, Alibaba ve Baidu gibi teknoloji devleri, tüketicilerin yalnızca ülkenin itibari para birimini ve ikincil ticaretten yasaklanmıştır.

NFT’leri ve kripto para birimlerini destekleyen dağıtılmış defter teknolojisi olan Blockchain, Şanghay’ın dijital ekonomi planında da çokça bahsediliyor. Bu bekleniyor. Çin, yıllar boyunca Başkan Xi Jinping’in açık kollarıyla blockchain’i kucakladı. teknolojiye kişisel destek.

Birincisi, belge blok zincirini “anahtar teknoloji” olarak adlandırıyor ve onu yapay zeka, bulut bilişim ve yetkililerden güçlü destek alan sektörler olan büyük veri ile yan yana yerleştiriyor.

Blok zinciri, örneğin, uçtan uca ödeme işlemlerini etkinleştirmek için dağıtılmış defterler ve akıllı sözleşmeler kullanarak fintech uygulamalarını “güçlendirmek” için AI, büyük veri ve diğer yeni teknolojilerle “derin bir şekilde birleştirilmelidir”. Belge, Blockchain’in kimlikleri doğrulamak ve güvenilir işlemleri kolaylaştırmak için de kullanılabileceğini söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/13/china-shanghai-blockchain-nft/

Yorum yapın