Şangay, metaverse endüstrisinin 4 yılda 52 milyar ABD Dolarına büyüdüğünü görüyor


Şangay, metaverse ile ilgili endüstrisini 2025’in sonuna kadar toplam 350 milyar yuan (52 milyar ABD Doları) değerine yetiştirme hedefi belirleyen bir politika belgesi yayınladı.

İlgili makaleye bakın: Hong Kong, ilk metaverse ETF’si için hazırlanıyor

Hızlı gerçekler

  • bu kağıt (sanal gerçeklik) VR başlıklar, çipler, üç boyutlu tasarımlar için yazılımlar, bulut bilişim ve beşinci nesil radyo dalgaları (5G) gibi metaverse ile ilgili sektörlerde en son teknik bilgiye sahip 100’den fazla şirket yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
  • Haziran ortasındaki 2022 Şanghay Küresel Yatırım Teşvik Konferansında, yerel basına göre, şehir yetkilileri metaverse ile ilgili endüstrileri desteklemek için 10 milyar yuan’ın üzerinde bir fon kuracaklarını söyledi. raporlar.
  • Çin’in güneydoğu eyaleti Guangdong da ayrıntılı bir politika belgesi yayınladı Dijital Ekonomi Geliştirme Yönergeleri 1.0 Yerel medyaya göre, VR ve blok zincirinin desteklenmesi gereken kilit sektörlerden ikisi olduğu Cuma günü.

İlgili makaleye bakın: Çin’in küresel ekonomiyi ve finansal piyasaları yeniden hizalayan sıfır Covid politikasıKaynak : https://forkast.news/headlines/shanghai-sees-metaverse-industry-growing/

Yorum yapın