Sanayi devi Siemens, Brightly Software’i 1.58 milyar dolarlık anlaşmayla satın alacakAlman sanayi devi Siemens AG bugün ABD merkezli varlık yönetimi yazılım firmasını satın almayı kabul ettiğini söyledi Brightly Software Inc. 1,58 milyar dolara, anlaşmanın yıl sonundan önce kapanması bekleniyor.

Brightly Software, binanın güvenliğini ve enerji tüketimini yönetmek için kullanılan dijital sistemleri satan Siemens Akıllı Altyapı bölümü ile entegre edilecek. Brightly, bina sensörlerinden veri toplayan ve ardından proaktif bakımın nerede ve ne zaman gerekli olduğunu anlamak için analiz eden bulut tabanlı yazılımlar satar. Buradaki fikir, sorunları ortaya çıkmadan önce durdurmaya yardımcı olabileceğidir.

Siemens Akıllı Altyapı, Brightly’nin işini bir hizmet olarak yazılım işine doğru genişletmesine yardımcı olacağını ve pahalı bir yazılım lisansı satın almak yerine abonelik ödemeyi tercih eden küçük ve orta ölçekli müşterilere erişmesine izin vereceğini söyledi. Geçen yıl Siemens, ek pazarlara girmek istediğini ve SaaS’ın stratejinin önemli bir parçası olacağını söyledi.

Siemens CEO’su Roland Busch yaptığı açıklamada, “Bugünkü satın alma, özellikle dijital gelir ve bir hizmet olarak yazılım için büyüme hedeflerimizi destekliyor” dedi. Yazılımı çoğunlukla okullarda, ofislerde, hastanelerde ve fabrikalarda kullanılan Brightly, şirketi 2019’da yaklaşık 500 milyon dolara satın alan özel sermaye şirketi Clearlake Capital’e ait.

Siemens Akıllı Altyapı CEO’su Matthias Rebellius, Brightly’nin bakım varlık yönetimi tekliflerinin, şirketinin mevcut bina yönetimi yazılımı tekliflerini güzel bir şekilde tamamladığını söyledi. Rebellious, Reuters’e verdiği demeçte, “Bir gayrimenkul portföyünün sahibi, operasyonel harcamalarını optimize etmek ve varlığın satıldığında ve satıldığında daha değerli olmasını sağlamak istiyor” dedi. Arıza süresini azaltabilir ve önemli tasarruflar sağlayabilir.”

Satın alma aynı zamanda Siemens’in işine yeni ve güzel bir gelir akışı da katacak. Siemens, Brightly’nin bu yıl yaklaşık 180 milyon dolar gelir elde etmeyi beklediğini ve faaliyet gösterdiği pazarın yıllık yaklaşık %13 büyüme oranına sahip olduğunu söyledi. Buna ek olarak, Brightly’nin mevcut kar marjının, Siemens Smart Infrastructure’ın kendi ara dönem hedefi olan %11 ila %16 marjının üzerinde olduğu söyleniyor.

Bugünkü satın alma, belki de durgun teknoloji pazarını ek pazarlardaki varlığını genişletmek için bir fırsat olarak gören Siemens için pek çok satın alma işleminden biri olabilir. Rebellious, Reuters’e şirketin daha küçük firmaları hedef almaya devam edeceğini söyledi.

Daha büyük bir ölçekte, Siemens’in amacı, temel mühendislik yetkinliklerini dijital uzmanlıkla birleştirerek General Electric Co., Schneider Electric SE ve Alstom SA gibi rakip endüstriyel firmalardan daha hızlı büyüyebileceğini göstermektir.

Fotoğraf: Siemens AG

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/27/industrial-giant-siemens-buy-brightly-software-1-58b-deal/

Yorum yapın