San Francisco polisleri özel kameralara gerçek zamanlı erişim istiyor • The Register


San Francisco milletvekilleri, polisin özel güvenlik kameralarını kullanmasına izin verecek bir yasa tasarısı üzerinde kafa yoruyorlar – düşünün: konut kapı zilleri, tıbbi klinikler ve perakende mağazalarındakiler – gözetim amacıyla gerçek zamanlı olarak.

ABD şehrinin Kurallar Komitesi, taslak düzenlemeyi Pazartesi günü oylayacaktı ve bu, panel tarafından en az bir hafta ertelendi; üyeleri, en erken 18 Temmuz’da değiştirilmiş bir öneriyi oylayacaklarını belirttiler.

ACLU’nun avukatı Matt Cagle, teklifi SF polisleri tarafından “güç kapma” olarak nitelendirdi. “Bir polis teşkilatının özel kameralara erişmeye çalışması nadirdir – bunu daha önce Kaliforniya’da görmedim” dedi. Kayıt. “Polis, proaktif ve olumlu bir şekilde özel kamera sahiplerine gidip hey, kameralarınızı canlı yayınlayabilir miyiz? Bu, şehrin tarihinde görülmemiş bir şey” demek için izin istiyor.

bu teklif [PDF] San Francisco’nun 2019 gözetim yönetmeliğini genişletiyor, bu da diğer şeylerin yanı sıra polisin gözetim sistemlerini edinmeden ve dağıtmadan önce halktan ve seçilmiş yetkililerden izin almasını şart koşuyor. Yani bu yasa olmasaydı, polisler vatandaşların haberi bile olmadan vatandaşları izleyebilirdi.

2019 yasası ayrıca polislerin Nesnelerin İnterneti kameraları ve güvenlik CCTV’si gibi şeylerden gerçek zamanlı video görüntülerine erişimini ve bu görüntülerin kullanımını sınırladı ve polis departmanı ve belediye başkanı bunu söylüyor hamstringler suçla mücadele yetenekleri.

Yeni teklif – Kasım ayından sonra Belediye Başkanı London Breed tarafından desteklendi. vahşi hafta sonu San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki planlı hırsızlık ve hırsızlık vakaları – polis departmanına, “kamu güvenliğiyle ilgili önemli olayları” ve devam eden ağır suç veya kabahat ihlallerini canlı olarak izlemek için şehre ait olmayan güvenlik kameralarını ve kamera ağlarını kullanma yetkisi verecekti.

Şu anda polis, kapsamlı izleme yerine yalnızca belirli zaman ve konumlarla ilgili özel kameralardan geçmiş görüntüleri talep edebilir. Belediye Başkanı Breed ayrıca polisin yalnızca “yakın ölüm veya ciddi fiziksel yaralanma tehlikesi” içeren acil durumlarda gerçek zamanlı yayınları kullanabileceğinden şikayet etti.

Onaylanması halinde taslak yönetmelik, SFPD’nin cezai soruşturmalar ve memurların görevi kötüye kullanmasıyla ilgili soruşturmaların yürütülmesine yardımcı olmak için tarihi video görüntüleri toplamasına da izin verecek. Polislerin canlı gerçek zamanlı video akışlarını isteyebileceğini ve/veya bunlara erişebileceğini gösteren yasa taslağı şu anda aşağıdaki gibidir:

San Francisco Polis Şefi Bill Scott Pazartesi günü milletvekillerine verdiği demeçte, özel güvenlik kameralarından video görüntüleri elde etmenin gerçek kamu güvenliği faydaları olduğunu ve polis memurlarının uyuşturucu satıcılarını ve yağmacıları gerçek zamanlı olarak tutuklamasına yardımcı olacağını söyledi.

“Yapmak istediğimiz şey, uygun koşullarda, bu faaliyeti gerçekleştiği anda canlı olarak izleyebilmek, böylece bu eylemleri yapanları yakalama şansımız daha yüksek” dedi.

Yapmak istediğimiz şey, uygun koşullarda, bu aktiviteyi gerçekleştiği anda canlı olarak izleyebilmektir.

Öneri gelecek haftaki duruşmada komiteden başarılı bir şekilde geçerse, yasalaşmadan önce San Francisco Denetim Kurulu tarafından onaylanması gerekiyor. Ve bu arada önemli bir kamuoyu muhalefetiyle karşı karşıya.

Cagle, San Francisco Denetçilerinin teklife karşı çıkan sakinlerden “son birkaç gün içinde yüzlerce ve yüzlerce mesaj” aldığını söyledi. Ve bir ankete işaret etti [PDF] ACLU tarafından görevlendirilen 372 muhtemel seçmenden San Fransiskanların yüzde 60’ı polisin insanları izlemek için özel kameralar kullanmasına karşı çıkıyor.

ortak bir mektupta [PDF]Kuzey Kaliforniya ACLU, EFF, sosyal adalet merkezi GLIDE ve San Francisco Kamu Savunuculuğu Ofisi de dahil olmak üzere 17 kuruluş, Denetim Kurulunu, SFPD’nin katılımına “izin vereceğini” söyledikleri politikaya karşı çıkmaya veya “önemli ölçüde değiştirmeye” çağırdı. binlerce özel kamera aracılığıyla benzeri görülmemiş canlı gözetimde”.

SFPD’nin, örneğin tıbbi klinikleri ziyaret eden kadınların video görüntülerini paylaşmasına izin verebilir. kürtaj sağlamak eyalet dışı savcılarla veya belgesiz göçmenler Örgütler, federal göçmenlik ajanlarıyla çalışacaklarını savundu. San Francisco’nun bir kutsal şehir.

Mektupta, “SFPD’nin önerisinin, yazılı olarak onaylanması halinde, işe ve okula giden, konutlara erişim sağlayan ve şehrimizi sağlıklı ve güvenli hale getiren sosyal hizmetler arayan insanların mahremiyetini ve güvenliğini tehdit etmesinden derin endişe duyuyoruz” denildi.

Muhalifler, teklifin Siyah ve Kahverengi insanları, aktivistleri, göçmenleri, LGBTQ insanları ve Müslümanları suçlu saymak için kullanılacağını savunuyorlar. Milletvekilleri gözetim genişlemesini doğrudan reddetmezlerse, gruplar şüphelilerin en azından polislerin neleri denetleyebilecekleri, özel kameralardan toplanan verileri ne kadar süreyle tutabilecekleri ve video görüntülerini kimlerle paylaşabilecekleri konusunda sınır koymalarını istiyor. .

Şu anda yazıldığı gibi, teklif polisin siyasi protestolar veya dini toplantılar gibi İlk Değişiklik faaliyetlerini gözetlemesine ve tüm görüntüleri memurların istediği sürece dosyada tutmasına izin verecek.

“Bu endişe varsayımdan uzak: EFF ve Kuzey Kaliforniya’daki ACLU, SFPD’den sonra şehri dava etti Kullanılmış EFF politika analisti Matthew Guariglia, George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından sekiz gün boyunca protestoları canlı izlemek için bir iş bölgesinin kamera ağı yazdı bir blog yazısında.

Önümüzdeki hafta boyunca milletvekillerinin polisle görüşmesi ve gözetim önerisine bazı değişiklikler eklemesi bekleniyor.

Cagle, “Bir hükümet, insanlar hakkında bilgi toplayan bir gözetim sistemi kurduğunda, bu sistem diğer kurumlar tarafından kötüye kullanıma karşı savunmasız olabilir ve bu, SFPD’nin toplanan görüntüleri çok az sınırlama ile paylaşmasına izin verir.” Dedi. “Söylediğimiz şey, üreme adaletini önemsiyorsak, polis şiddetini durdurmayı önemsiyorsak, aktivistleri korumayı önemsiyorsak, gözetimi artırmak yerine korumayı artırmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.” ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/07/11/san_francisco_police_private_security_cameras/

Yorum yapın