Samsung’un One UI 5 Beta’sı Galaxy S22’de


Android 13, Samsung’un Galaxy S22 serisinde ilk kez One UI 5 Beta programını açmaya başladığını duyuracak kadar yakın.

İlk dağıtım ABD dışında (Almanya ve Kore’de) başladı, ancak kısa süre sonra burada gerçekleşirse şaşırmayın. Samsung resmen ilan edildi (ve ardından duyuruyu çekti) ABD ilk gruplamaya dahil oldu. Başka bir yerde başladığı için eğlenceli bir hafta sonu sürprizi alabiliriz.

One UI 5 Beta programına nasıl kayıt olunur?

Katılmak için yalnızca bu S22 cihazlarından birine sahip olmanız değil, ayrıca Samsung Üyeleri uygulamasını açmanız ve program hakkında bir bildirim aramanız gerekir. Üyeler uygulamasının üst kısmında nasıl katılacağınıza ilişkin talimatların da bulunduğu bir başlık görebilirsiniz. Bu yazının en üstündeki resme bakarsanız, bir zamanlar size sunulan gibi görünmelidir. Bir bildirimi kontrol etmek için yukarıda görüldüğü gibi o zil simgesine basacaksınız.

Yine, kayıtlar şu anda Almanya ve Kore’de açık. ABD şu anda canlı yayında olduğunu görmedi.

One UI 5’teki yeni özellikler neler?

Samsung’un duyurusunda, One UI 5’in “kullanıcılara akıllı telefon deneyimlerini kişiselleştirmeleri için yeni yollar, daha özel bir görünüm için genişletilmiş renk seçenekleri de dahil olmak üzere yeni yollar” sunduğunu iddia ediyorlar. Bu görünüm, duvar kağıtlarına dayalı 16 adede kadar önceden ayarlanmış renk teması ve ana ekranlar, simgeler ve hızlı panel için 12 renk seçeneği daha anlamına gelir. Bu değişiklikler düz Android 13 özellikleridir.

Samsung, aynı boyuttaki widget’ları tek bir yerde (!), “bildirimleri uygulamalar arasında uyarlamanın daha basit bir yolu”, bildirimleri engellemek için yeni kontroller, güncellenmiş ses ve titreşim ayarları (ve menüleri), çoklu – uygulamalar arasında dil desteği, gelişmiş kamera özellikleri, daha duyarlı kamera yakınlaştırma çubuğu ve bir güvenlik durumu panosu.

Şu ana kadar gelen yapı numaraları, modele bağlı olarak değişen “x” ile S90xBXXU2ZVH4 ve S90xNKSU2ZVH4’ü içerir.

Elimize geçtiğinde size haber vereceğiz!Kaynak : https://www.droid-life.com/2022/08/05/samsungs-one-ui-5-beta-begins-initial-rollout-on-galaxy-s22/

Yorum yapın