Samsung, TV Test Kriterlerini Aldattığı İçin Yakalandı


itibaren hileciler-asla-kazanmaz borç

Modern eleştirmenler, ekran parlaklığını, kalitesini, güç tüketimini ve diğer faktörleri belirlemek için modern televizyonları bir dizi farklı testten geçirir. Görünüşe göre Samsung, TV’lerine karşılaştırıldığında haksız bir avantaj sağlamak için birçok eleştirmen tarafından kullanılan kıyaslama sistemini denemenin ve aldatmanın harika bir fikir olacağını düşündü.

İlk tespit edilen HDTVTest daha sonra tarafından onaylandı Düz panellerHDSamsung’un S95B QD-OLED TV’si ve QN95B ‘Neo QLED’ LCD TV’nin her ikisi de, gözden geçirenleri ekranların kötü niyetli olduğunu düşünmeleri için kandırmak için tasarlandı. gerçekte olduğundan daha doğru görüntüler:

Gözden geçirenler, kalibratörler ve sertifikasyon kuruluşları, HDR testi için tipik olarak %10’luk bir pencere kullanır; bu, ekranın %10’unu kapladığı anlamına gelir. Bu pencerede siyahtan beyaza birçok adımın yanı sıra bir dizi renk ölçülür. Samsung, TV’lerini bu ve yaygın olarak kullanılan diğer pencere boyutlarını tanıyacak şekilde tasarladı ve ardından TV, ölçümlerin görüntünün gerçekte olduğundan daha doğru görünmesini sağlamak için görüntü çıkışını ayarlar.

%9 (diğer her şey eşittir) gibi standart olmayan bir pencere kullanıldığında, TV’nin gerçek renklerini göstermesi için hile algoritması atlanabilir. Bu kasıtlı hiledir, gözden geçirenleri yanlış yönlendirmek için planlanmış bir çabadır.

Kısacası, QN95B parlaklık izlemesini ayarlar ve ekranın gerçekte olduğundan daha yetenekli olduğunu iddia etmek için test sırasında anlık olarak en yüksek parlaklığı %80’e kadar artırır. Pek çok TV testçisinin yeni setlerin her küçük detayını inceleme konusundaki mutlak takıntısı göz önüne alındığında, Samsung’un inanılmaz derecede tuhaf bir seçimi, oldukça açık bir şekilde daha iyi bilmesi gerekiyordu.

Samsung yaptığı açıklamada, aslında yanlış bir şey yaptıklarını kabul etmeden sorunu çözmek için bir güncelleme yayınlayacaklarını belirtti:

Samsung, FlatpanelsHD’ye yaptığı açıklamada, tüketicilerimize en iyi görüntü kalitesini sağlamak için aralıksız yeniliğe bağlı kalmaya devam ediyor” dedi. “Tüketiciler için daha dinamik bir görüntüleme deneyimi sağlamak için Samsung, endüstri standardının ötesinde daha geniş bir pencere boyutu aralığında HDR içeriğinin tutarlı parlaklığını sağlayan bir yazılım güncellemesi sağlayacak.”

Samsung, daha önce bu karanlık sanatlarla zaman zaman uğraştı birkaç defa üzerinde telefon kıyaslamalarıve cezalar genellikle en iyi ihtimalle kısa ömürlüdür.

Under: kıyaslamalar, kalibrasyon, dolandırıcı, ekran, hdr, hdtv

şirketler: samsungKaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/17/samsung-busted-for-cheating-tv-test-benchmarks/

Yorum yapın