Samsung, QWERTY klavye ve yardımcı özelliklere sahip Galaxy Saatler için One UI güncellemesini duyurdu – Teknolojik Haberler


Samsung, tam QWERTY klavye, özelleştirilebilir saat yüzleri ve çift SIM desteği dahil olmak üzere Galaxy Saatler için One UI 4.5 güncellemesini duyurdu. Güncelleme, Wear OS 3.5’in üzerine oturacak ve Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic ve diğer gelecek modeller için geçerli olacak.

Apple’ın Apple Watch 7 ile eksiksiz bir QWERTY klavyeyi piyasaya sürmesinden neredeyse bir yıl sonra Samsung, bu özelliği Galaxy Watches’a getiriyor. Cümle kurarken her harfi yazarak bir sonsuzluk harcamak istemiyorsanız, kelimeleri yazmak için kolayca kaydırabilirsiniz. Ayrıca döner çerçeve hareketleriyle ses dikte etme ve el yazısı gibi diğer giriş yöntemlerine hızla geçiş yapabilirsiniz.

Resim Kredisi: SAMSUNG

Samsung ayrıca Galaxy Saatler için çift SIM desteği sunuyor, bu nedenle telefonda tercih ettiğiniz bir SIM seti olduğunda, aynı ayar saate de yansır. Arama yaparken, SIM’ler arasında saatten de kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Resim Kredisi: SAMSUNG

Smartwatch yazılım güncellemeleri, bazı saat yüzü özellikleri olmadan tamamlanmaz ve One UI 4.5 ile tek bir saat yüzünün farklı stillerini favori olarak kaydetmek gibi daha fazla özelleştirme seçeneği elde edersiniz. Farklı ruh halleri için bir saat kadranı ayarlamak için favori listesini kolayca kaydırabilirsiniz.

Samsung, bu güncellemeyle birlikte görme veya işitme bozukluğu olan kişiler için gezinmeyi kolaylaştıran bir dizi erişilebilirlik özelliği de sunuyor. Ton ve kontrast seviyelerini ayarlayabilecek, şeffaflık ve bulanıklık seviyelerini azaltabilecek ve daha iyi görünürlük için animasyonları kapatabileceksiniz.

Resim Kredisi: SAMSUNG

Diğer araçlar arasında Bluetooth kulaklık aracılığıyla ses çıkışı için denge ayarı, dokunma süresinin uzatılması ve tekrarlanan dokunuşların göz ardı edilmesi bulunur. Kullanıcılar, harekete geçmeleri için ses seviyesi ve ekranda kalma gibi kontrollerin süresini belirleyebilecek.

Samsung’un Galaxy Watches için yeni güncellemeyle ilgili duyurusu, Apple’ın A-fib algılama iyileştirme ve uyku aşaması ölçümü gibi özelliklerle birlikte WatchOS 9 genel beta sürümünü yayınlamasından bir gün sonra geldi. Nispeten, Samsung’un en yeni güncellemesi, fitness ve sağlıktan çok görsel ve erişilebilirlik yönlerine odaklanıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/samsung-announces-oneui-update-for-galaxy-watches-with-a-qwerty-keyboard-and-assistive-features/

Yorum yapın