Samsung, gelecekte akıllı saatleri ve kulaklıkları kendi kendinize onarmanıza izin verebilir


Samsung dava açtı yeni marka başvurusu Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile “Kendi Kendini Onarma Yardımı” adlı bir mobil uygulama için. İlk fark edilen SamMobile, uygulamanın uygulamadaki simgesi mavi arka plana sahip bir dişli çark ve bir İngiliz anahtarı gösterir. Açıklaması şu şekildedir:

Akıllı saatlerin, tabletlerin, cep telefonlarının ve kulaklıkların kendi kendine kurulumu ve kendi kendine bakımı için cep telefonlarına yönelik bilgisayar uygulama yazılımı.

Yukarıdaki metinden, Samsung’un kendi kendine onarım programını gelecekte Galaxy saatlerini ve kulaklıklarını da içerecek şekilde genişletebileceği anlaşılıyor. Samsung’un sunduğu mevcut program, Galaxy S20 serisi, Galaxy S21 serisi ve Galaxy Tab S7 Plus dahil olmak üzere Galaxy Telefonlar ve tabletlerle sınırlıdır.

Samsung’un Kendin Yap onarım programına daha fazla cihaz dahil etme olasılığının yanı sıra, şirketten bağımsız bir uygulama da iFixit ile ortaklığının sona erdiğini gösteriyor. İkincisi, şu anda Samsung cihazları için onarım kılavuzları sağlamakta ve ayrıca Samsung’un müşterilerine orijinal onarım parçaları satmaktadır. Başka bir deyişle, Samsung ürünlerinizi kendi kendine onarmak için iFixit’e güvenmek zorunda kalmayabilirsiniz.

Tabii bunların hepsi şu anda varsayım. Şirketler her zaman marka başvurusunda bulunurlar. Sadece bazıları bunu gerçek ürünler olarak ortaya koyuyor. Samsung’un bu uygulamayla ne yapmayı planladığını ve şirketin kendi kendine onarım programına akıllı saatler ve kulaklıklar eklemeye karar verip vermeyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.Kaynak : https://www.androidauthority.com/samsung-self-repair-app-3242190/

Yorum yapın