Samsung Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4 İncelemesi: Harika Katlanır Telefonlar


Hiç birşey yok Katlanabilen bir akıllı telefon hakkında çığır açan. Mühendislik etkileyici mi? Kesinlikle. Onlar sadece düz havalı mı? Tamamen. Ancak bu cihazlar belirli görevleri kolaylaştırırken bazı durumlarda, akıllı telefonları kullanma şeklimizi tamamen elden geçirmiyorlar. Samsung’un dördüncü nesil Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold ile yaşadığım deneyim buydu.

Bu katlanır telefonlar, Samsung’un birkaç yıl önce piyasaya sürdüğü orijinal modeller kadar benzersiz, ancak daha rafine ve daha dayanıklı hissediyor. Galaxy Z Flip4’ü sahile götürdüm ve kum ve tuzdan zarar görmeden çıktı. Gömleğimin cebine sığacak kadar küçük olmasına da bayıldım. Galaxy Z Fold4, Washington DC’ye yaptığım bir yolculukta bana eşlik etti; büyük ekranın bir tarafında bir mesajlaşma uygulamasının, diğer tarafında ise Google Haritalar’ın olması harika bir avantajdı. Özellikle bugünlerde 450 $ gibi düşük bir fiyata harika bir telefon alabildiğinizde, 1.000 $ ve 1.800 $ ‘lık fiyat talep ettikleri kolaylıklar var mı? Büyük olasılıkla hayır, ama çok şey söylüyor ki iki hafta sonra henüz bu telefonlardan ayrılmak istemiyorum.

Flippity-Flip’te Yakalayın

Menteşeyi 90 derecelik bir açıyla konumlandırdığınız Flex modu, göze çarpan bir özelliktir.

Fotoğraf: Samsung

Samsung’un en son nesil katlanabilirlere eklediği tüm yükseltmeleri daha önce not etmiştim, ancak kısacası bunlar çok daha dayanıklı cihazlar. Her ikisi de en yeni Qualcomm işlemcisi sayesinde hızlıdır ve her ikisi de en güneşli günlerde bolca parlak olan harika keskin ekranlara sahiptir.

Kullanımda, daha küçük Z Flip4, bu iki katlanır telefondan en “normal” olanı hissediyor. Bunun nedeni, açıldığında geleneksel bir akıllı telefon deneyimi yaşamanızdır. İkiye katlayın ve küçük ceplere ve küçük cüzdanlara sığacak. Ayrıca, özellikle kabuk renklerini Samsung’un Ismarlama Stüdyosu.

Pil ömrü Flip4 için en büyük endişelerinizden biri olabilir, çünkü çalışma süreleri söz konusu olduğunda selefi eksikti. Yeni modeldeki 3.700 mAh kapasiteli hücre daha büyüktür ve genellikle tam bir gün sürer, ancak çok fazla değil. Fotoğraf, navigasyon ve güneşte okuma için kullandığım sahile götürdüğüm gün gece yarısına kadar yüzde 10’a ulaştı. Yeterince güvenilirdir, ancak ağır kullanıcılar yine de taşınabilir bir pil getirmek isteyebilir.

IPX8 su geçirmezlik derecesi, havuza veya tatlı suya yapılacak bir düşüşün havuza zarar vermeyeceği anlamına geliyor ve ekranda her zamankinden daha dayanıklı olacak şekilde yükseltilmiş bir çizik henüz görmedim. Sahildeyken, Flip4’ün menteşe mekanizmasına bir miktar kum girdiğinden endişelendim ama her şey yolundaydı. (IPX8’deki “X”, Samsung’un toz direnci için test etmediği anlamına geldiğinden, yine de dikkatli olmalısınız, ancak test eksikliği savunmasız olduğu anlamına gelmez).Kaynak : https://www.wired.com/review/samsung-galaxy-z-flip4-galaxy-z-fold4/

Yorum yapın