Samsung Galaxy Watch 5 Söylentileri: Daha İyi Pil Ömrüne Sahip Olacak mı?


bu Galaxy Z Flip 4 ve Z Katlama 4 şirkette görmeyi beklediğimiz tek Samsung cihazları değil sonraki Paketlenmemiş etkinlik 10 Ağustos’ta. Galaksi İzle 4 ortaya çıkarılabilirdi. Galaxy Watch 5 olarak adlandırılacağı söylenen yeni akıllı saat, akıllı saatin en yeni sürümünü içerebilir. İşletim sistemi yazılımı giyin o SAMSUNG ve Google birlikte oluşturdu.

Ancak söylentiler doğru çıkarsa, Galaxy Watch 5 büyük bir eksikliği giderebilir: pil ömrü. En son Galaxy Watch 5 sızıntılarından biri de saatin tasarımına detaylı bir bakış sağladığını iddia ediyor.

Ayrıca Samsung’un Google’ın yazılım ve hizmetlerine daha fazla bağlı olduğunu görmeyi umuyorum. Meslektaşım Scott Stein’ın yazdığı gibi, Galaxy Watch 4 şu anda Google ve Samsung’un ekosistemleri arasında sıkışmış hissediyor. onun incelemesi. O saat sonunda aldı Google Asistan diğer Google hizmetleri arasında, ancak bunların görünmesi lansmandan sonra birkaç ay sürdü.

Şirket genellikle Ağustos ayında yeni giyilebilir cihazları piyasaya sürmesine rağmen, Samsung bir sonraki akıllı saati için planlar hakkında bir şey söylemedi. Ancak yeni katlanabilir telefonların duyurulmasını bekliyoruz. Aslında, insanları telefonlarını 19 Temmuz’dan 10 Ağustos’a kadar erken ayırmaya teşvik etmek için, Samsung kapsamlı bir indirim listesi sunuyor farklı paketlere göre, bir Galaxy telefon, saat ve tomurcuk rezerve edenler için maksimum 200 $’dan, sadece Galaxy tomurcukları için minimum 30 $’a kadar indirim. Bu, Unpacked’de neler olduğuna dair bir ipucu olsa da, tasarruflar eski Galaxy Watch veya Galaxy Buds modelleri için geçerli olabilir.

Sızıntılara ve şirketin önceki lansmanlarına dayanarak Samsung’un ne planlayabileceğine dair en iyi tahminimiz.

Olası bir Ağustos duyurusu

Bir sonraki Galaxy Watch’ın ne zaman geleceğini yalnızca Samsung bilir. Ancak şirketin diğer yeni ürünlerin yanı sıra Ağustos ayında yeni giyilebilir ürünleri piyasaya sürme geçmişi var. Örneğin, Galaksi İzle 4 geçen yıl ağustos ayında giriş yaptı, galaksi izle 3 Ağustos 2020’de geldi. Samsung, 2022’de şimdiden bir dizi yeni gadget’ı piyasaya sürdü. Galaxy S22 daha ucuza sırala Galaxy S21 FEyeni dizüstü bilgisayarlar ve tabletler. Henüz duymadığımız tek şey akıllı saatler, bu yüzden Samsung’un bunu tipik Ağustos Ambalajsız etkinliği için kaydetme şansı var.

Daha hızlı şarj cihazı

Galaxy Watch 5, önceki Samsung saatleriyle birlikte verilen 5W şarj cihazından daha hızlı bir 10W şarj cihazıyla gelebilir. İddiaya göre bir görüntü 10W Galaxy Watch 5 şarj cihazı 1 Ağustos’ta SnoopyTech Twitter hesabında ortaya çıktı (h/t BGR) ve bildirildiğine göre 30 dakikada %45 şarja ulaşabilir.

Daha hızlı şarj, akıllı saatler de dahil olmak üzere birçok akıllı saatte öne çıkan bir özellik haline geldi. Apple Watch Seri 7 ve Fosil Gen 6. Saatler aynı zamanda uyku izleme araçları haline geldiği için bu özellikle önemlidir ve bu yılın başlarında Samsung, Uyku Hayvanları sistemi Galaxy Watch 4’ü takarken uyku kalitesini derecelendirmek için.

Galaxy Watch 4’ten daha büyük bir pil

Galaxy Watch 4’ün dezavantajlarından biri, tipik olarak bir ila iki gün süren nispeten kısa pil ömrüdür. Galaxy Watch 5 ile değişebilecek bir şans var. Teknoloji blogu Sam Mobil Galaxy Watch 5’in 40 milimetre boyutunun Galaxy Watch 4’ten biraz daha yüksek pil kapasitesine sahip olacağını belirten bir düzenleyici dosya bulduğunu iddia ediyor. Samsung, rapor hakkında yorum yapmayı reddetti.

Daha uzun pil ömrü, her gece şarj etmeniz gerekmeyebileceğinden Galaxy Watch 5’i daha yetenekli bir uyku takip cihazı yapacaktır. Ayrıca Samsung’un yetişmesine yardımcı olur Fitbit olduğundan, bu bakımdan Algı ve Versa 3 saatler tek bir şarjla birkaç gün dayanabilir. Pil ömrü, Galaxy Watch 4’ün en büyük eksikliklerinden biriydi CNET’in testleri sırasında, bu nedenle bir iyileştirme hoş bir değişiklik olacaktır.

Uygulamayı çalıştıran bir telefona sahip bir Galaxy Watch 4

Daha büyük bir pil, Galaxy Watch 5’i Galaxy Watch 4’ten (yukarıdaki resimde) daha iyi bir uyku izleyicisi yapabilir, çünkü sık sık şarj etmeniz gerekmeyebilir.

Scott Stein/CNET

Sıcaklığını ölçebilir

Galaxy Watch 4, vücut kompozisyonunuz, kan oksijen seviyeleriniz ve kalp atış hızınız gibi ölçümleri zaten izleyebilir. Kore haber ajansına göre Samsung, Galaxy Watch 5’e vücut ısısını ölçme özelliğini ekleyerek sağlık hedeflerini daha da ilerletebilir. ETHaberler. Rapor, Samsung’un “vücut ısısını mümkün olduğunca doğru ölçebilen bir teknoloji geliştirdiğini” söylemek dışında fazla ayrıntı vermiyor. Samsung, ETNews’in raporu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Ancak Apple ürün tahminleriyle tanınan TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo, bu gelişmeye şüpheyle yaklaşıyor. “Algoritma sınırlamalarının” Samsung’un bu özelliği Galaxy Watch 5’e getirmesini engelleyebileceğini öne sürdü.

Sıcaklık algılama, giyilebilir cihazlar için yeni değil. Oura’nın Aynı adı taşıyan sağlık halkası, vücudunuzda meydana gelebilecek değişiklikleri algılamaya yardımcı olmak için parmağınızla sıcaklığı ölçebilir. Sense ve Versa 3 gibi Fitbit cihazları da sıcaklığı algılayabilir.

Uygulamanın çalıştığı bir telefonun yanında Oura sağlıklı yaşam yüzüğü

Oura’nın sağlık halkası sıcaklığı ölçebilir.

Scott Stein/CNET

Samsung, bir sonraki akıllı saatine sıcaklık algılama özelliğini eklerse, giyilebilir cihazların kapsamlı sağlık ve zindelik cihazları haline geldiğinin bir başka işareti olacaktır. Kan oksijen doygunluğu ölçümleri gibi metrikler artık Apple, Fitbit, Samsung ve Garmin’in giyilebilir cihazlarında nispeten yaygın.

Samsung, Classic modelinden vazgeçebilir

Galaxy Watch 4, standart ve Klasik sürümlerde gelir, ancak bu, Galaxy Watch 5 ile değişebilir. Bunun yerine Samsung, Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 5 Pro’yu piyasaya sürecek. Sam Mobil. Normal Galaxy Watch 5’in iki boyutta geleceği bildirilirken, Pro sürümü bir boyutla sınırlı olabilir. Raporda, Samsung’un Galaxy Watch 4 Classic’in dönen çerçevesini Galaxy Watch 5 veya 5 Pro’ya getirip getirmeyeceği de belli değil. Blog, özellikle Galaxy Watch 5 Pro’dan neler beklenebileceğine dair ek ayrıntılar paylaşmasa da, yeni markanın yalnızca bir yenilemeden daha fazlası olan önemli bir güncellemeyi göstermesi olasıdır.

Tanınmış sızıntı yapan Evan Blass, Samsung’un bir sonraki saatinin standart ve “profesyonel” bir modelle geleceğini de öne sürdü. Teknoloji blogunda cihazın resmi renderları olduğunu iddia ettiği şeyleri paylaşırken yeni saatlerden Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro olarak bahsetti. 91Cepler.

Bir kişinin sol bileğindeki Samsung Galaxy Watch 4 Classic

Samsung Galaxy Watch 4 Klasik

Drew Evans/CNET

Galaxy Watch 4 ile benzer bir tasarım

Blass’tan gelen sızıntılara göre Galaxy Watch 5’in Galaxy Watch 4’e benzeyen dairesel bir tasarıma sahip olması bekleniyor. 91Cepler. Blass, Pro modelinin siyah veya gri titanyum olarak satışa sunulacağını, Samsung’un ise standart sürüm için daha geniş bir renk yelpazesi sunacağını söyledi. 91Mobiles sızıntısı, sözde Galaxy Watch 5 Pro’yu siyah ve titanyum grisi ve iddia edilen Watch 5’i beyaz, mavi ve siyah renklerde gösteriyor.

Muhtemelen Wear OS çalıştıracak

Samsung, bir sonraki akıllı saati hakkında henüz herhangi bir ayrıntı açıklamadı. Ama Galaxy Watch 4 çalıştığından beri OS giyin, halefinin de olacağı makul görünüyor. Google ve Samsung, yeni Wear OS’yi geliştirmek için işbirliği yaptı; bu, Samsung’un bu yazılımı gelecekteki akıllı saatleri için kullanmaya kararlı olduğu anlamına geliyor. Sam Mobile’ın raporu Ayrıca saatin, Samsung’un Google’ın saatler için yazılımının özelleştirilmiş sürümü olan One UI’nin yeni bir sürümüne sahip olacağını söyledi.

Samsung, Google’ın yeni Wear OS’sinde çalışan bir akıllı saati piyasaya süren ilk kişi oldu. Ancak manzara yakında daha rekabetçi hale gelecek. yeni Wear OS gibi diğer şirketlerin saatlerine ulaşması bekleniyor. TicWatch, Fosil ve Google’ın Fitbit markası. Google’ın Pixel Watch’ı da bu sonbaharda gelecek.

Galaxy Watch 5’ten ne istiyoruz

Daha uzun pil ömrü ve yeni sağlık izleme özellikleri her zaman takdir edilmektedir. Ancak Galaxy Watch 5’ten gerçekten istediğimiz şey, kendisini Google ekosisteminin bir parçası gibi hissettiren bir yazılım. Galaxy Watch 4, Google ile arasında parçalanmış hissediyor SAMSUNG. Evet, Google Play uygulama mağazasına ve diğer Google uygulamalarına sahiptir. Ancak kurulum süreci ve sağlık takibi hala büyük ölçüde Samsung’un uygulamalarına dayanıyor.

Şirket bunu bir dereceye kadar ele alıyor. Google Asistan’ı getirmek onun saatine. Ancak, Galaxy Watch 5’i gerçekten en üst düzey Android akıllı saat gibi hissettirecek bir sonraki sürümde daha yakın Google entegrasyonu görmeyi umuyoruz.

Daha fazlası için, hakkında duyduğumuz tüm söylentilere göz atın. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Katlama 4. Artı, Bu yıl satın alabileceğiniz en iyi akıllı saatler.


Şimdi oynuyor:
Şunu izle:

Telefonunuzla Galaxy Watch 4’ü kurun


4:32

Kaynak : https://www.cnet.com/tech/mobile/samsung-galaxy-watch-5-rumors-will-it-have-better-battery-life/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın