Samsung, Fan Edition’ı tutmalı mı yoksa çıkarmalı mı?


Telefonun ve kameraların arkasını gösteren Samsung Galaxy S20 FE kırmızı renk grubu.

Robert Triggs / Android Otoritesi

Samsung’un Galaxy Fan Edition serisi biraz karışık oldu. 2020’nin Galaxy S20 FE’si (resimde), Samsung’un 999 $+ amiral gemisi serisine iyi yönetilen ve rekabetçi fiyatlı bir alternatifti. Ancak Samsung, piyasaya sürülen ve zaten çekici olan Galaxy S22’ye biraz fazla yakın fiyatlandırılan Galaxy S21 FE ile bu başarısını tekrarlayamadı.

Samsung’un FE serisini rafa kaldırabileceğine dair söylentiler dolaşıyor, bu da Galaxy S22 FE veya gelecekteki uygun fiyatlı amiral gemisi modelleri anlamına gelmez. Çantada sadece iki deneme olmasına rağmen, Fan Edition’ı bu kadar erken iptal etmek erken olabilir mi?

Hayran Sürümü için yer var mı?

Elinde Samsung Galaxy S20 FE kilit ekranı.

Robert Triggs / Android Otoritesi

2021 Galaxy S21 FE’nin birkaç küçük sorunu vardı, belki de en büyüğü çok pahalı olmasıydı. Hayır, 699 $’ı müstehcen olarak görmüyoruz, ancak üstün Galaxy S22 için ekstra 100 $’ı da ödeyebilirsiniz. Samsung’un S22 serisini daha rekabetçi bir şekilde fiyatlandırmaya yönelik dahili kararı, ilk Fan Edition modelinin rahatça yerleştirdiği pazardaki küçük boşluğu aşındırdı.

Portföyün diğer ucunda Samsung’un A serisi bulunur. Galaxy A53 5G gibi orta sınıf mücevherler 449 dolar ve altı fiyatla satılıyor ve Samsung’un formülünü daha genel bir fiyat noktasına indirgemek için olağanüstü bir iş çıkarıyor. Samsung, en azından donanım anlamında, uygun fiyatlı Apple iPhone SE ve Google Pixel 6a için şimdiden sağlam bir rekabete sahip.

Samsung, S20 FE’yi tutturdu ancak S21 FE’yi tamamen mahvetti.

Bununla birlikte, bu iki rakip marka, oldukça akıllıca, bütçeye uygun telefonları için amiral gemisi takma adlarından yararlanıyor. Samsung’un A serisi, Pixel veya iPhone adıyla aynı prestije sahip değil. Galaxy S FE, Samsung’un bütçesi ve amiral gemisi ürünleri arasında önemli bir köprü görevi görüyor ve hala hizmet etmeye devam ediyor.

Devamını oku: Samsung Galaxy S21 FE incelemesi

İşin püf noktası, Fan Edition’ın S ve A serilerinden gelen iç rekabetle savaşmak zorunda olmadığı bir fiyat noktası bulmaktır. 600 dolarlık pencerede, Apple’ın şu anda sunduğu her şeyin altını çizecek ve Pixel 6’ya yılın çalması olarak parası için bir şans verecek küçük bir taslak var. Özellikle FE, Samsung’un sınıfının en iyisi 5 yıllık yazılım güncelleme vaadinden yararlanırken.

Zamanlama her şeydir ve şimdi tam zamanı

Arka planda S22 Ultra ve Pixel 6 ile kırmızı Samsung Galaxy S20 FE.

Robert Triggs / Android Otoritesi

600 $ civarında amiral gemisi hafif bir akıllı telefon, mevcut iklimde gerçek bir kazanana dönüşebilir. Enflasyonun yükselişte olmasıyla birlikte, parlak yeni teknoloji satın almak bugünlerde pek çok aklın ön saflarında yer almıyor. Yakın gelecekte satın almayı düşünenler bile, bu 1000 dolarlık fiyat etiketlerini önceki yıllara göre daha da sulu bir gözle görecekler. Pixel 6’nın gösterdiği gibi, hala pazarlık olsa da bütçeden daha iyi olan yaklaşık 600 dolar. Paketi sağlamak elbette doğru.

Bu fiyata başarı, hangi amiral gemisi özelliklerinin kesileceğini ve hangilerinin korunacağını bilmektir. Samsung’un net 120Hz AMOLED panelleri ve büyük pilleri, şimdiye kadar serinin temelini oluşturuyor ve IP68 derecesi, NFC ve kablosuz şarj gibi özellikler, telefonları orta sınıf ayrımının amiral gemisi tarafında tutuyor. İnsanlar harika kameraları da severler, bu nedenle daha eski bir amiral gemisi kurulumuna bağlı kalmak veya daha güçlü telefoto teknolojisinden vazgeçmek, kamera kurulumunu ciddi şekilde gözden kaçırmak yerine tercih edilir.

Enflasyon ve şiddetli rekabet ile Galaxy S22 FE için doğru zaman.

Öte yandan, işlem gücü birkaç yıldır yeterince iyi durumda ve bu fiyata kalan 2021 envanterinin silinmesi gayet iyi olur. Örneğin, Apple’ın güç merkezi A15 Bionic’in iPhone SE (2022) form faktöründe boşa harcandığını gördük. Ve bir Galaxy S22 FE, ışın izleme özellikli bir GPU’ya, 8K video kaydına veya kesinlikle en yeni 5G teknolojisine ihtiyaç duymaz. Benzer şekilde, biraz daha ucuz bir camsı gövde de iyi bir uzlaşma olacaktır.

Böyle bir donanım paketinin elde edilmesi muhtemelen mümkün olsa da, Samsung’un bir an önce harekete geçmesi gerekiyor. Galaxy S21 FE, Galaxy S22 lansmanına çok yakın olduğu için iyi bir seçim değildi. Galaxy S21 amiral gemileri de bu 10 ayda kayda değer indirimler gördü. Karşılaştırıldığında, orijinal Fan Sürümü çok daha iyi bir zamanlama duygusuna sahipti ve Samsung’un tipik yayın döngüsünün ortasında göründü ve müşterilere daha sonra değil, daha erken satın alma konusunda ciddi bir teşvik verdi.

Devamını oku: Satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı Samsung telefonlar

Herkes bir pazarlığı sever, ya da öyle derler ve Hayran Sürümü için tezahürat yapmak için hala neden var. Samsung’un bir dahaki sefere doğru yapması gerekiyor – hem donanımda hem de pencere cephelerinde.

Samsung, Fan Edition hattını öldürmeli mi?

842 oyKaynak : https://www.androidauthority.com/samsung-fan-edition-opinion-3177484/

Yorum yapın