Samsung, Family Hub buzdolabına TV Plus ve sanat modu ekliyor


Samsung, teknoloji devinin ücretsiz, reklam destekli canlı TV hizmeti olan Samsung TV Plus’ı yerleşik tabletli buzdolaplarına getiren Family Hub buzdolapları için yeni bir güncelleme yayınlıyor.

onun ikinci yıllık Ismarlama Ev etkinliği Salı günü şirket, güncellemenin (ilk olarak geçen yıl duyuruldu) bu Temmuz’da Family Hub 2.0 modellerinde (2017 ve sonrası) geleceğini söyledi. Canlı TV seçeneği yalnızca ABD ve Kore’de kullanılabilir.

Şu anda, Samsung’un akıllı buzdolabı kullanıcıları, bir Samsung TV’yi buzdolabına veya bir Samsung akıllı telefondaki içeriği yansıtarak buzdolabının yerleşik dokunmatik ekranında televizyon izleyebiliyor. Ancak bu cihazlardan biri olmadan buzdolabınızın sıkıcı olması gerekiyordu.

Bir Aile Merkezinde TV izlemeye çalıştım ve bu harika bir deneyim değil – buzdolabının dikey 21,5 inç ekranının ortasında yalnızca küçük bir yatay alan kullanabilir. Bir Google Nest Hub Max veya Echo Show 10, daha iyi bir mutfak TV’si yapar, ancak bunlar tezgahta yer kaplar. Amazon’un Alexa ve Samsung’un Bixby sesli asistanlarının cihazda birlikte yaşamasıyla, Samsung’un buzdolabı akıllı bir hoparlör olarak da iki katına çıkıyor, nadir bir bağlantı.


Temmuz ayında Family Hub’a gelen yeni özelliklere genel bakış. Video: Samsung

Ayrıca Samsung TV Plus’ı bir Samsung TV’de izlemeye çalıştım ve 200’den fazla ücretsiz, reklam destekli canlı TV kanalı ve isteğe bağlı içerik olmasına rağmen, bunlar tamamen rastgele bir ürün yelpazesine sahip. Evet, CBS News ve CNN Replay’in yanı sıra birçok yemek kanalı ve çocuk kanalı var, ancak aynı zamanda sadece çalan bir kanal da var. Baywatch 7/24 ve bir tane daha Antika Tanıtım.

Samsung’un TV’lerinden akıllı buzdolabına taşıdığı bir diğer özellik ise sanat modu. Family Hub buzdolapları, cihazın ekranını bir sanat eserine dönüştüren Sanat Galerisi adlı bir uygulamaya erişebilecek. Yine geçen yılın sonlarında duyurulan Samsung Family Hub’ların Ismarlama serisinde çok hoş görünüyor. Bunlar çeşitli renklerde gelir ve ekran için çerçevesiz bir tasarıma sahiptir, böylece sanat eseri buzdolabı kapısına karışır. Ayrıca, kendi özel stilinizi seçebilirsiniz.

Samsung’un Ismarlama özelleştirilebilir cihaz serisinin bir parçası olan Family Hub’daki yeni bir Sanat Galerisi uygulaması, kullanılmadığında ekranı kamufle edebiliyor.
Resim: Samsung

Samsung’un kullanılmadığında bir sanat eseri gibi görünen popüler TV’si The Frame’de olduğu gibi, buzdolabındaki sanat modu, kullanılmadığında o parlak, dikkat çekici ekranı kamufle ediyor. Sanat Galerisi hizmeti başlatıldığında ücretsiz olacak ve abonelik gerektirmeyecek.

Samsung ayrıca, daha iyi yiyecek ve içecek tanımlaması ve yönetimi sağlamak için gıda etiketlerini tarayabilen buzdolabının dahili kamera teknolojisini de yükseltti. Bir şeyler yerleştirdiğinizde, kameralar onları tarar ve ardından gördüğü malzemelere göre dokunmatik ekranda tarifler önerir. Güncelleme, daha fazla öğeyi tanımlamak için gelişmiş bir kamera kapsamının yanı sıra gelişmiş bir yiyecek tanıma algoritması ve yiyecek kataloğu getiriyor.

SmartThings Home Life bu ay küresel olacak.
Resim: Samsung

Family Hub buzdolabı, Samsung’un akıllı ev platformu SmartThings için bir ev kontrol merkezi işlevi görüyor. Samsung, Family Hub buzdolabı da dahil olmak üzere tüm akıllı cihazlarında Matter as a Controller’ı etkinleştireceğini söylese de, bu güncellemede bundan bahsedilmedi. Samsung’un Apple, Google, Amazon ve diğerleri ile geliştirilmesine yardımcı olduğu yeni akıllı ev bağlantı standardı Matter, bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

Samsung, SmartThings Home Life paketinin bu ay 97 ülkede piyasaya çıkacağını duyurdu. Hizmet zaten ABD ve Kore’de yayında, ancak şimdi küreselleşiyor.

Home Life, SmartThings uygulamasının bir parçasıdır ve Samsung cihazlarınız üzerinde merkezi ve entegre kontrol sağlar ve bunları altı SmartThings hizmeti aracılığıyla birbirine bağlamanıza yardımcı olur: SmartThings Yemek Pişirme, Enerji, Giysi Bakımı, Evcil Hayvan Bakımı, Hava Bakımı ve Evde Bakım. SmartThings ABD başkanıyla yaptığım röportajda bu özellikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Güncelleme 8 Haziran, 14:15: Hangi Family Hub modellerinin Temmuz yazılım güncellemesini alacağı (2017 ve daha yenisi), sanat modu uygulamasının adı (Sanat Galerisi) ve buzdolabının yiyecek tanıma özelliklerinin iyileştirilmesiyle ilgili daha fazla ayrıntı eklendi.Kaynak : https://www.theverge.com/2022/6/8/23158896/samsung-family-hub-smart-fridge-new-features

Yorum yapın