Samsung Exec: Katlanabilirler 3 Yıl İçinde Telefonlar için ‘Yeni Standart’ Olacak


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

Samsung şimdi Galaxy Z Fold4 ve Flip4’ün piyasaya sürülmesiyle dördüncü nesil katlanabilir telefonlarında ve haleflerinin Galaxy S serisinden bile daha fazla satış yapmasını bekliyor. Samsung’un mobil bölümünün başkanı Roh Tae-moon, yeni bir röportajda katlanabilirlerin 2025 yılına kadar Samsung’un premium cihaz satışlarının yüzde 50’sinden fazlasını oluşturacağını tahmin etti. Geçen yıl satışların üç kat artmasıyla, bu aslında makul bir iddia olabilir. .

Samsung’un ilk katlanabilir çabaları, ekran güvenilirliği ile ilgili sorunlar nedeniyle sorunluydu – hatta yüksek arıza oranları nedeniyle orijinal Fold’un inceleme birimlerini geri çağırmak zorunda kaldı. O zamandan beri, nispeten pürüzsüz bir seyir oldu. Koreli akıllı telefon üreticisi, fiyatları hala stratosferde olsa bile, katlanabilir satışların arttığını düzenli olarak bildiriyor. Roh, bu eğilimin devam edeceğine ve katlanabilirlerin akıllı telefonlar için yeni standart olacağına inanıyor.

bir röportaj yapmak ile birlikte Wall Street JournalRoh, Samsung’un Apple ve Xiaomi gibi diğer telefon markalarından Samsung’un katlanabilir cihazlarına geçiş yapan kullanıcıların “anlamlı bir yüzdesini” gördüğünü söylüyor. O da Kore Herald’a söyledi Samsung, katlanabilirlerin en büyük mobil ürünü olma yolunda ilerlediğini tahmin ediyor. Roh, “2025 yılına kadar katlanabilir ürünler Samsung’un toplam premium akıllı telefon gönderilerinin %50’sinden fazlasını oluşturacak” dedi.

Yeni duyurulan Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4.

Tesadüfen, son raporlar Samsung’un 2024’ün sonlarında katlanabilir bir bütçe odaklı piyasaya çıkacağına işaret ediyor. Bu rapor doğru olsun ya da olmasın, daha ucuz bir katlanabilir, Roh’un tahminlerinin gerçekleşmesi için bir ön koşul. Katlanabilirler gerçekten şaşırtıcı teknoloji parçalarıdır ve gerçek çoklu görev yetenekleri, bir telefonu kullanma şeklinizi tamamen değiştirebilir. Ancak, en iyi mobil bilgi işlem deneyimi bile çoğu insan için 1.800$ değerinde değildir. Bu nedenle, daha ucuz olan kapaklı tarzı Flip3, geçen yıl Fold3’ten önemli ölçüde daha popülerdi – sadece 1.000 dolar.

Samsung’un katlanabilirlere olan bağlılığı, lansman stratejisinde de kendini gösteriyor. Ağır ön sipariş bonusları sunarak sayıları kazmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Katlanabilir ürünlerin yüksek fiyatını karşılamaya yardımcı olmak için birden fazla eski cihazı takas edebilirsiniz ve Samsung, ön sipariş döneminde “gelişmiş” değerler sunar. Örneğin, geçen yılki Flip3 size yeni modelde 2021’deki maliyetinden yalnızca 100$ daha düşük olan 900$’lık bir indirim sağlayacak. Ayrıca ücretsiz bellek yükseltmeleri, ücretsiz kasalar ve Samsung mağaza kredisi de var. Taşıyıcılar ayrıca eski bir telefonla ticaret yapmak isteyen herkes için büyük indirimler sunuyor. 1.800 dolarlık bir başlangıç ​​noktasında bile Samsung, insanları katlanabilirleri denemeye ikna etmek için çok fazla kârdan vazgeçiyor. Eğer ilgileniyorsanız, o tatlı ön sipariş bonuslarını almak için hala zamanınız var.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/mobile/338801-samsung-exec-foldables-will-become-new-standard-for-phones-in-3-years

Yorum yapın