Sam Bankman-Fried’in FTX’i ile BlockFi anlaşması müşterilere öncelik verecek


Kripto borç veren, tüm müşteri fonlarına tabi olacak 400 milyon ABD Doları tutarında bir döner kredi tesisi için FTX US ile kesin anlaşmalar imzaladı. Kripto borsası ayrıca, performans hedeflerine dayalı olarak yaklaşık 240 milyon ABD Doları karşılığında BlockFi satın alma seçeneğine de sahip.

İlgili makaleye bakın: Sam Bankman-Fried, BlockFi’yi kurtarmak için devreye girdi

Hızlı gerçekler

  • Anlaşmanın bir parçası olarak müşteri fonlarına öncelik verilecek, BlockFi CEO’su ve kurucusu Zac Prince dedi Cumartesi, kripto para borsasından 250 milyon ABD doları tutarında bir döner kredi tesisi için önceki dönem sayfasında genişliyor.
  • Prince, BlockFi’nin bugüne kadar bu kredi tesisinden yararlanmadığını ve tüm ürün ve hizmetleri normal şekilde işletmeye devam ettiğini söyledi.
  • Bununla birlikte, kripto borç veren, diğer borç verenlerin kamuoyuna bildirdiklerinin bir kısmı olan yaklaşık 80 milyon ABD doları zarar kaydettiğini söyledi.
  • Prince, Celsius Network’ün para çekme ve transferleri duraklattığı haberinin BlockFi’nin platformundan “müşteri çekimlerinde bir artışa” yol açtığını söyledi.
  • FTX’in BlockFi satın alma seçeneğinin yalnızca şirketin son zammının en üst dilimindeki yatırımcıları telafi edip etmediği hemen belli değildi.
  • BlockFi yatırımcısı Morgan Creek daha önce, bir CoinDesk’e göre FTX’in şart belgesinin kripto borç vereni “aslında sıfır fiyattan” satın almasına izin vereceği için bir karşı teklif hazırladığını söyledi. bildiri ABD varlık yöneticisi ve yatırımcıları arasında sızdırılan bir görüşmenin haberini yayınladı.
  • Prince, Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Uygunsuz bir şekilde sızdırılmış bir çağrının BlockFi ekibine olası olumsuz etkilerin bildirilmesine yol açtığı için olağanüstü hayal kırıklığına uğradım” dedi. “Bu yorumlar tek bir tarafın tamamen kişisel varsayımlarıydı ve daha sonra geri alındı.”
  • Morgan Creek hemen yanıt vermedi çatal‘nin normal ABD çalışma saatleri dışında gönderilen bir e-postadaki yorum isteği.

İlgili makaleye bakın: Three Arrows Capital, Fasıl 15 iflas başvurusunda bulundu

Kaynak : https://forkast.news/headlines/blockfi-deal-sam-bankman-fried-ftx-clients/

Yorum yapın