Salesforce, yeni NFT bulutu ile kripto atılımını gerçekleştiriyor – Teknolojik Haberler


FOMO mu yoksa böyle bir şey için gerçek müşteri talebi mi olduğunu kim bilebilir, ancak Salesforce bugün bir pilot uygulama başlattığını duyurdu. NFT Bulutbu kripto varlıkları alıp satmak için yeni bir platform.

Şirkete göre geleceğe dönüş bu, ısrarla müşteri merakından geliyor. Adam, “Salesforce, web3’e girmek için yardım isteyen CMO’lardan ve CDO’lardan ilgi görüyor ve müşterilerimize, müşterileriyle anlamlı ilişkiler kurmalarını ve sürdürmelerini sağlayacak şekilde yeni yenilikler, ürünler ve teklifler sunmaktan heyecan duyuyoruz.” Salesforce’ta Gelişen Teknolojiden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Caplan, Teknolojik Haberler’a şunları söyledi:

Şirketin bu ürünle amacı, NFT satışını daha erişilebilir hale getirmektir. “NFT Cloud tamamen müşterilerimizin NFT’leri basmasına, yönetmesine ve satmasına yardımcı olmakla ilgilidir ve elbette hepsi kod değildir. Bu yüzden, tüm karmaşık teknolojiyi bu platformda soyutlamak, platformumuzda çok kolay. [new] web3 dünyası” dedi.

Diğerlerinin yanı sıra perakende, medya, moda ve tüketim malları dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde ilgi gördüğünü söylüyor. Caplan, “Bu gerçekten katılımı ve toplulukları teşvik etmekle ilgili ve NFT alanında süper tutkulu topluluklar görüyoruz…” diye açıkladı.

Bunu, potansiyel değeri olan müşterilere pazarlamanın bir yolu olarak görüyor. “Bu gerçekten fayda ile ilgili. Ve fayda ile kastettiğimiz şey, bir NFT sahibi olarak belirli avantajlar alıyorum. Dijital dünyada da olabilir, fiziksel dünyada da olabilir” dedi.

Bu, NFT’ye sahip olmak karşılığında her üç ayda bir yeni bir giysi türü almayı içerebilir veya bir oyun ortamında, NFT olmayan sahiplerinin erişemeyeceği özel güçler elde edebilirsiniz.

Bazıları, bu varlıkları satmanın etik ve ekolojik etkisini sorgulayabilir. 400 çalışandan oluşan bir grupŞubat ayında eş CEO’lar Marc Benioff ve Bret Taylor’a bir protesto mektubu gönderdiği bildirilen Caplan, bunu Salesforce değerleriyle tutarlı bir şekilde yaptıklarında ısrar etti.

“Müşterilerimizin, sürdürülebilir ve etik bir şekilde NFT teknolojisiyle ileriye doğru uygulanabilir bir yol olup olmadığını değerlendirmesine yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

2018 yılında şirket, bir blockchain ürünü üzerinde çalıştığını duyurdu. 2019’da bir blockchain geliştirme aracı tanıttı. Bu artık çok fazla duyduğunuz bir şey değil, ancak şirketin web sitesinde Salesforce blok zinciri konusunda bir eğitim programı var. Trailhead eğitim sitesi.

NFT Cloud’u denemek istiyorsanız, beklemeniz gerekebilir. Şu anda kapalı bir pilot durumda ve şu an itibariyle Salesforce, genel olarak ne zaman kullanıma sunulacağını belirtmedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/salesforce-takes-crypto-plunge-with-new-nft-cloud/

Yorum yapın