Salesforce CEO’su ofise dönüş yetkilerinin işe yaramayacağını söylüyor • Kayıt


Salesforce CEO’su Marc Benioff, bu büyük salgın tartışması olan evden çalışma ve esnek çalışma konusundaki şirketinin duruşunu ikiye katladı.

Küresel COVID-19 ile ilgili kilitlenmelerin zorunlu kıldığı yaygın WFH’nin ardından, istediğiniz yerde çalışmanın yeni normalini memnuniyetle karşılayanlar ile ofis kapısından gelen sayıları üretkenlik için bir vekil olarak görenler arasında görüş ayrılıyor.

Son kampta olanlar Goldman Sachs CEO’su David Solomon dahil – personelinin tam zamanlı olarak ofise geri dönmesi konusunda ısrar etmek için birçok fırsattan yararlanan – ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson, kahve ve peynir ülkenin Brexit sonrası ekonomik başarısı için ciddi bir tehdit oluşturuyordu.

Salesforce, tartışmaya yabancı değil, inşa edilmemiş 325.000 fit kare (30.193sqm) kulenin kirasını iptal etti. Geçen yıl, Salesforce başkanı ve insanların baş yetkilisi Brent Hyder, “çalışan deneyiminin pinpon masalarından ve atıştırmalıklardan daha fazlası olduğunu” söyledi çoğu personelin ofisten çalışacağı varsayımının sona erdiğini duyurdu ve esnek bir çalışma planı getirdi.

Bu hafta CEO Marc Benioff, eski normale zorunlu dönüşün başarılı olmayacağını söyleyerek daha da ileri gitti.

New York’ta bir şirket konferansında konuşurken, “Ofis yetkileri asla işe yaramayacak” dedi. Yahoo Finance’e göre.

En azından BT açısından, düşüncesinin sağlam bir nedeni olabilir. Gartner’daki analistlerden yapılan araştırmalar, en azından talep gören BT işgücü arasında esnek ve evde çalışmayı barındırmayan kuruluşların tekneyi kaçırabileceğini buldu.

Gartner bulundu BT çalışanlarının yüzde 65’i esnek çalışıp çalışamayacaklarını, kalma veya gitme kararlarını etkileyeceğini söylüyor. Avrupa’dakiler için, iş-yaşam dengesi, BT çalışanlarının karar verme süreçlerinde tazminatın önüne geçti. Gartner, küresel olarak, on yıl içinde ilk kez tazminata eşit olduğunu buldu.

Ancak herkes, çalışanlara dizüstü bilgisayarı nereye koyacakları konusunda daha fazla seçenek sunma konusunda istekli değil. Google, maaş indirimlerini zorlayabilir Aynı ofise dönmekten kaçınan ve bunun yerine pandemi sonrası kalıcı olarak evden çalışmayı seçen çalışanlar için. Arama ve bulut devi, tam zamanlı uzaktan çalışmanın olası ücret etkilerini hesaplamak için Haziran ayında İş Yeri Aracı’nı oluşturdu. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/24/back_to_office_benioff/

Yorum yapın