Sağlık teknolojisi girişimlerinin yeni bir dalgasını verilerle güçlendirme – Teknolojik Haberler


Hoşgeldiniz Teknolojik Haberler Exchange, haftalık bir başlangıçlar ve pazarlar bülteni. Adını aldığı günlük Teknolojik Haberler+ sütunundan ilham almıştır. Her cumartesi gelen kutunuzda olmasını ister misiniz? Buradan kaydolun.

Yeni trendleri tespit etmek işimin en sevdiğim kısımlarından biridir. Ancak birkaç trendin dönüştürücü bir dalgaya dönüşmesini daha da çok seviyorum. Sektör yalnızca açık verilerin yükselişinden değil, aynı zamanda veri analitiğinin demokratikleşmesinden ve mahremiyeti koruyan sentetik verilerden de yararlandığından, şu anda sağlık teknolojisinde tam olarak olan budur. Hadi keşfedelim. – Anna

Sağlık teknolojisi üreticileri için veriler

Sentetik sağlık verilerinin başladığını duyduğumda Sentegra gerçekçi ama sahte hasta verileriyle ücretsiz veri kümeleri yayınlayacaktı, dikkatimi çekti. Açık verileri serbest bıraktığı için değil, sentetik verileri paylaştığı için değil, bir sağlık teknolojisi şirketi olduğu için değil – tüm bunları aynı anda yaptığı için.

Açık verilerin kendi içinde harika olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Örneğin, bu haftanın başlarında BigScience’ın geniş dil modelinin lansmanını duymayı çok sevdim, ÇİÇEK AÇMAK, OpenAI’nin GPT-3’üne ücretsiz ve açık bir alternatif. Ancak beklenti, BLOOM’un daha çok araştırmacılar tarafından kullanılması yönünde. Buna karşılık, Syntegra ve Tuva Health tarafından sağlanan veri kümeleri, sağlık teknolojisi girişimlerine yöneliktir.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/16/empowering-a-new-wave-of-health-tech-startups-with-data/

Yorum yapın