SaaS satın alma platformu girişimi Vendr, 1 milyar dolarlık değerlemeyle 150 milyon dolar artırdıHizmet olarak yazılım satın alma platformu başlangıcı Satıcı A.Ş. bugün platform geliştirmeyi hızlandırmak ve yazılım yönetimi söz konusu olduğunda kuruluşların maliyetleri düşürmelerine yardımcı olmak için 150 milyon dolarlık yeni finansman sağladığını açıkladı.

B Serisi turu, Craft Ventures ve SoftBank tarafından ortaklaşa yönetildi ve Sozo Ventures, F-Prime Capital, Sound Ventures, Tiger Global ve Y Combinator da katıldı. Değerleme resmi olarak açıklanmasa da, Bloomberg bildirdi turun şirkete 1 milyar dolar değerinde olduğunu söyledi. Yeni finansman dahil, Vendr bugüne kadar 216 milyon dolar topladı, göre Crunchbase.

2019 yılında kurulan Vendr, şirketler tarafından SaaS satın almak için kullanılan bir satın alma platformu sunuyor. Platform, yazılım satın alımlarını müzakere ederek ticari müzakereler, yenileme yönetimi ve sözleşme lojistik hizmetleri sunmaktadır. Şirket ayrıca, SaaS yığınlarını yönetmekle ilgili bilgileri takip ederek müşterilerin kârlılıklarını iyileştirmelerine yardımcı olur.

Vendr, yazılım yatırımının getirisini artırma yeteneği de dahil olmak üzere avantajlarını ortaya koyuyor. Şirketin hizmeti, müzakere ve satın alma süreci aracılığıyla ilk karar verme ve değerlendirmeye yardımcı olarak kullanıcıların SaaS yatırımlarının değerini en üst düzeye çıkarmasına olanak sağlamak için tasarlanmıştır.

En iyi uygulamalara ve binlerce yazılım sağlayıcısındaki on binlerce anlaşmadan elde edilen verilere dayanan Vendr’in hizmeti, riski de azaltır. Dahili güvenlik gereksinimlerini karşılamayan veya bilinmeyen saldırı vektörleri oluşturan potansiyel uygulamaları belirlemek için kuruluş genelinde kullanılan yazılımları otomatik olarak algılar ve izler.

Şirkete göre, Vendr’in sunduğu teklifin bir başka avantajı, süresi geçmiş yenilemelere, mükerrer satın alımlara ve gölge harcamalara karşı koruma sağlamasıdır – hizmetten çıkarma için eski, kopyalanmış veya başka bir şekilde “artık” yazılım aboneliklerini belirleyerek saldırı yüzeyini azaltır.

Uyumluluk tarafında, Vendr, güvenlik incelemelerini koordine ederek ve en iyi yazılım şirketlerinden gelen güvenlik ve uyumluluk bilgilerine ilişkin özel verilerden yararlanarak yazılım sağlayıcılarının güvenlik ve uyumluluk gereksinimlerini karşılamasını sağlar.

Şirket, 1 milyar dolardan fazla yazılım harcaması gerçekleştirerek ve müşterileri için 200 milyon dolardan fazla yazılım tasarrufu sağlayarak güçlü bir büyüme kaydetti.

“Ekonomi değiştiğinde herkes size maliyetleri düşürmenizi söylüyor, ama kimse size nasıl olduğunu söylemiyor. Vendr’in kurucu ortağı ve CEO’su Ryan Neu, “Nasıl olan biziz” dedi. “Müşterilerimiz için 10.000’den fazla yazılım işlemi gerçekleştirdik ve çoğu şirketin yazılıma %20 ila %30 arasında fazla harcama yaptığını öğrendik. Müşterilerimize adil bir fiyat sağlamak için satın alma tekrarına ve verilere sahibiz ve aslında onlara maliyetimizden daha fazla tasarruf sağlamayı garanti ediyoruz ve onlar için ortalama olarak dokuz kat yatırım getirisi elde ediyoruz.”

Resim: Satıcı

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/16/saas-buying-platform-startup-vendr-raises-150m-1b-valuation/

Yorum yapın