Rusya ulusal kripto borsasını başlatmayı planlıyor


Yerel bir basında çıkan haberlere göre, Rus milletvekilleri, ülkenin Maliye Bakanlığı ve Rusya Merkez Bankası tarafından desteklenen ulusal bir kripto para borsası başlatmayı hedefliyor.

İlgili makaleye bakın: Ukrayna, Rus güçlerini finanse eden kripto cüzdanından fon ele geçirdi

Hızlı gerçekler

  • Konuya yakın bir kaynak, yerel medya kuruluşuna verdiği demeçte, Rus parlamentosunun alt meclisi olan Duma’nın üyelerinin, ülkenin kripto para birimi mevzuatında ulusal bir kripto borsası için temel oluşturacak değişiklikler hazırladığını söyledi. Vedomosti.
  • Değişiklikler önce Rus hükümetine ve merkez bankasına sunulacak.
  • Ekonomi Politikası Komitesi üyesi Sergey Altukhov, şunları söyledi: Vedomosti Kripto para biriminin yasallaştırılmasına yönelik koşulların, merkez bankası ve hükümetin konumuyla çelişmemesi için “oyunun kurallarını ayarlamak” için gerekli olduğu.
  • Haziran ayında, Duma’nın Finansal Piyasa Komitesi başkanı, Anatoly Aksakov, teklif edildi Moskova Borsası içinde ulusal bir kripto borsasının lansmanı.
  • yanıt olarak, Moskova Borsası yasa tasarısı hazırladı Eylül ayında merkez bankası adına ülkede dijital varlıkların alım satımına izin verecek.
  • Kripto para birimleri, ülkenin Ukrayna’yı işgalinin başlamasından bu yana Rus vatandaşları için Batı yaptırımlarını aşmada giderek daha önemli hale geldi.

İlgili makaleye bakın: Kripto para birimi, Rusya’ya yönelik yaptırımlar için bir geçici çözüm mü?Kaynak : https://forkast.news/headlines/russia-plans-launch-of-national-crypto-exchange/

Yorum yapın