Rusya, mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kripto para birimi ve NFT kullanımını yasakladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün, mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kripto para ve değiştirilemez tokenler de dahil olmak üzere ülkedeki dijital varlıkların kullanılmasını yasaklayan bir yasa tasarısını imzaladı.

Rusya merkez bankasının kripto para birimlerini kullanma ve madenciliğini yasaklama çağrısından yaklaşık yedi ay sonra gelen yasa, kripto para birimi ve dijital varlıklara sahip olmayı yasaklamıyor, bunların nasıl kullanıldığını kısıtlıyor. “Dijital finansal varlıkların, devredilen mallar, gerçekleştirilen işler, sağlanan hizmetler için bir karşı hüküm olarak devredilmesi veya kabul edilmesinin yanı sıra, malların dijital finansal varlığı (işler, hizmetler) tarafından ödeme yapılmasına izin veren başka bir yöntemin kabul edilmesi yasaktır. federal yasaların öngördüğü durumlarda, ” hukuk devletleri.

Ocak ayında yasaklama çağrısı, dijital varlıkların ülkenin finansal istikrarı ve insanların refahı için bir tehdit oluşturduğu temelinde tartışıldı. Merkez bankası o sırada, “Kripto para biriminin hızlı büyümesi ve piyasa değeri, öncelikle gelecekteki büyümeye yönelik spekülatif talep tarafından tanımlanıyor ve bu da balonlar yaratıyor” dedi. “Kripto para birimleri ayrıca finansal piramitlerin yönlerine de sahip çünkü fiyat artışları büyük ölçüde piyasaya yeni girenlerden gelen taleple destekleniyor.”

Rusya’da kaç kişinin yeni yasaktan etkileneceği tam olarak belli değil. Kripto para madenciliğinden bahsetmiyor, bu da yasanın dünyanın üçüncü en büyük madencilik topluluğu olan Rusya’nın madencilik topluluğunu etkilememesi gerektiği anlamına geliyor. nisanın. Yasa ayrıca kripto para birimlerinin bulundurulmasını veya doğrudan ticaretini yasaklamıyor, bu da Rusya’daki çoğu kişi için çok az etki olacağı anlamına geliyor.

Rusya’nın kripto para birimleri ile garip bir geçmişi var, bazen onları yasaklamak istiyor, sonra da görünüşte onları yasallaştırmaya çalışıyor. 2018’de Rus bankaları kripto para birimi pilotları planlarken, Rusya’daki diğerleri onlara karşı toplandı.

Rusya’nın Şubat ayında Ukrayna’yı işgaline doğru ve kripto para borsalarının Rus vatandaşlarına ait hesapları askıya alması için girişimlerde bulunuldu, bu talep önde gelen borsalar tarafından reddedildi. Nisan ayında ABD Hazine Bakanlığı, Rusya’ya yaptırımlardan kaçan şirketler ve bireyler üzerindeki baskının bir parçası olarak Rus sermayeli kripto para madenciliği şirketi Bitriver AG’ye yaptırım uygulamıştı.

Fotoğraf: Kremlin

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/17/russia-bans-use-cryptocurrency-nfts-pay-goods-services/

Yorum yapın