Roku ve Walmart, TV akışını bir e-ticaret alışveriş hedefi haline getirmek istiyor


Kısaca: “Her zaman kapalı ol.” Görünüşe göre Roku’nun akış platformunu bir e-ticaret alışveriş hedefine dönüştürmek için Walmart ile yaptığı son reklam ortaklığının arkasındaki slogan bu. İkilinin yeni pilot programı, eğlenceyi ticaret dünyası ile birleştirmeyi ve “doğrudan ilham anında” satın almaları mümkün kılmayı hedefliyor.

Reklam araları sırasında alışveriş yapılabilir reklamlar sunmak için Roku’nun akış reklam alanındaki – yani hedefleme, optimizasyon ve ölçüm – uzmanlığını kullanacak.

İle etkileşime girmek bir reklamla, ürün sayfasına gitmek için “Tamam”ı tıklamanız yeterlidir. Ödeme ayrıntıları, şirketin amaca yönelik ödeme platformu olan Roku Pay’den otomatik olarak doldurulur. Kullanıcılar, ürünün ek fotoğraflarına bakabilir veya ödemeyi tamamlamak için tekrar “Tamam”a tıklayabilir.

Gönderim, iade ve destek bilgileriyle rekabet eden dosyadaki e-posta adresinize bir Walmart satın alma onayı gönderilecektir.

Roku, reklam satın alma platformu OneView’ın alışveriş yapılabilir reklamları etkinleştirme ve ölçme yeteneğine sahip olacağını söyledi.

Walmart’ın pazarlama müdürü William White, “Müşterilerle zaten zaman geçirdikleri yerde bağlantı kurmak için çalışıyoruz, keşif ve ilhamdan satın almaya olan mesafeyi kısaltıyoruz” dedi. “Şu ana kadar kimse alışveriş yapılabilirlik ile ilgili kodu kırmadı” diye ekledi.

Televizyonunuzdan alışveriş yapmak tam olarak yeni bir kavram değil. QVC ve doğrudan tüketiciye yönelik alışveriş kanalları, 1-800 reklam on yıllardır var. Daha yakın zamanlarda, Amazon, eBay ve Whatnot gibi şirketlerden alışveriş yapılabilir canlı yayınlar yükselmeye başladı.

Roku, pilot uygulamanın gelecekteki yinelemelerinin, tüketicilerle bulundukları yerde buluşmak için daha da derin ticaret deneyimleri oluşturma fırsatlarını arayacağını söyledi.Kaynak : https://www.techspot.com/news/94988-roku-walmart-want-make-tv-streaming-e-commerce.html

Yorum yapın