Roku ve Walmart, alışveriş yapılabilir reklamları akışa getirmek için ortak oldu – Teknolojik Haberler


Roku ve Walmart ilan edildi TV akışı aracılığıyla alışveriş yapma ve uzaktan kumandayla alışveriş yapma konusundaki kodu kırmayı amaçlayan yeni bir ortaklık. Perşembe günü, iki şirket, izleyicilerin Roku cihazlarında yayın yaparken uzaktan kumandalarıyla ürün satın almalarına izin verme planlarını tanıttı. Anlaşmanın, Roku’nun akış platformunun 61,3 milyon abonesini toplam geliri olan bir perakendeci ile birleştirmesi bekleniyor. 141.6 milyar dolar 2022’nin ilk çeyreğinde.

Şirketler bir açıklamada yazdı bunun perakendeciler ve akış platformları arasında türünün ilk örneği bir ortaklık olduğunu. Bu, elbette hem bir perakendeci hem de akış platformu olan Amazon’u saymıyor. Ancak diğer akış hizmetlerinin de aynı şeyi yapması için kapıyı açabilir.

Esasen program, mevcut bir reklama bir yer paylaşımı ekler, böylece yayıncılar Roku uzaktan kumandalarında “Tamam”ı tıklatmayı seçebilir ve TV şovları duraklatıldığında doğrudan ekranda bir işlem yapabilir. Bir müşteri Walmart.com’a götürülmez veya siparişleri tamamlamak için telefonlarında QR kodlarını yakalaması gerekmez.

Bir TV uzaktan kumandası kullanarak bir kredi kartı numarası yazmak sinir bozucu olabilir, bu nedenle Roku ve Walmart, Roku’nun ödeme platformu müşterilerin ödeme ayrıntılarını önceden doldurduğundan müşterilerin kredi kartı numaralarını girmek zorunda kalmayacak şekilde yaptı.

Roku ve Walmart, ortaklığın “QR kodunun ötesinde alışverişi geliştiriyor ve müşterilerin etkileşim kurma ve TV ve video içeriği satın alma şeklini değiştirecek” diye yazdı.

Roku’nun OneView reklam satın alma platformu, Walmart’ın alışveriş yapılabilir reklamlarını güçlendirecek ve ölçecektir. Ayrıca Roku Brand Studio, TV akışı ve alışveriş için özel markalı içerik tasarlayacaktır.

Resim Kredisi: Roku

Walmart Pazarlama Müdürü William White yaptığı açıklamada, “Müşterilerle zaten zaman geçirdikleri yerde bağlantı kurmak için çalışıyoruz, keşif ve ilhamdan satın almaya olan mesafeyi kısaltıyoruz” dedi. “Hiç kimse video alışverişi ile ilgili kodu kırmadı. “Roku ile çalışarak, müşterilere evlerindeki en büyük ekranda – TV’lerinde alışveriş yapılabilir yeni bir deneyim ve sorunsuz ödeme sunan ilk perakendeciyiz.”

Roku TV Ticareti Başkanı Peter Hamilton, “Televizyonda alışverişi sosyal olduğu kadar kolay hale getiriyoruz” diye ekledi. “Yıllarca yayıncılar yeni Roku cihazları satın aldı ve Roku uzaktan kumandalarıyla milyonlarca abonelik için kaydoldu. Akışlı ticaret, pazarlamacılara ve alışveriş yapanlara aynı kolaylığı ve rahatlığı getiriyor.”

Bu duyurudan bu yana, Roku hissesi yükseldi %4’ün üzerinde Perşembe günü mesai sonrası işlemlerde. Nisan ayında, Roku hissesinin ilk çeyrek sonuçlarının ardından düştüğünü, Mart ayında %20 ve bir yılda %70’ten fazla düştüğünü bildirdiğimiz için, bu şirket için küçük bir kazanç. Walmart ile olan bu yeni ortaklığın yatırımcıları tatmin edip etmeyeceğini ve platform için daha yüksek katılım sağlayıp sağlamayacağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Video alışverişi yeni olmaktan çok uzak ve alışveriş yapılabilir TV, QVC’nin (TV alışveriş kanalı) ve 1-800 reklamın ötesine geçti. Örneğin Amazon, 2019’da Amazon Live’ı piyasaya sürdü – canlı videonun e-ticaret için yeni odak noktası haline geldiğinin güçlü bir göstergesi. Ardından Instagram, Canlı Alışveriş’i tanıtarak 2020’de atılım yaptı. Facebook takip etti Facebook Mağazaları. Walmart, Google, TikTok ve Shopify hepsi de partiye katıldı.

Walmart, işlem yapmanın yeni yolları söz konusu olduğunda oldukça deneysel olmuştur. Hem TikTok’un hem de Twitter’ın canlı e-ticaret platformlarını test eden ilk perakendeci oldu ve Facebook, Instagram, YouTube, TalkShopLive ve diğerlerinde etkinliklere ev sahipliği yaparak canlı alışverişe yatırım yaptı.

Dün eBay, alışveriş yapanlar için canlı ve etkileşimli bir ortam olan eBay Live’ın lansmanını duyurduğundan, canlı alışveriş alanı ısınmaya devam ediyor.

Kullanıcılar bir cep telefonu veya masaüstü kullanarak çevrimiçi ödemede kolayca gezinebildiğinden, canlı ticaret yıllardır ana trend olmuştur. Ancak T-ticaret – veya TV’de görüldüğü gibi alışveriş içeriği – hiçbir zaman gerçekten başarılı olmadı. YouTube, en son, YouTube uygulamasını TV izleyicileri için izledikçe alışveriş yapmalarına olanak tanıyan ikinci bir ekran arkadaşı yaparak bu alana girmeye çalıştı. Devralacak mı yoksa Roku ve Walmart’ın televizyon ekranlarında ürün satın alan insanlar üzerinde iğneyi hareket ettirip ettiremeyecekleri görülüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/roku-and-walmart-partner-up-to-bring-shoppable-ads-to-streaming/

Yorum yapın