Rockstar Aynı Buggy, Bozuk ‘GTA Trilogy’ Oyununu Steam’e Çıkardı… Ama İndirimde!


dan iyi-bu-bir-çözüm borç

Bir yılı aşkın bir süre önce, popüler seslerin arkasındaki şirketler olan Rockstar ve Take2 tarafından gerçekleştirilen sinir bozucu ve garip eylemleri tartışmıştık. Büyük otomobil hırsızlığı oyun serisi. Açıkça ilişkili olan şirketler tarafından sırayla iki eylem gerçekleştirildi. Birincisi, hayran yapımı bir şey elde etmek için çalışmalarıydı. GTA 4 modun esasen şehirleri ve önceki oyunlardan bazılarını getirdiğini öğrendikten sonra mod kaldırıldı GTA içine oyunlar GTA 4. Bu yapıldıktan kısa bir süre sonra, Rockstar serbest bırakıldı GTA Üçlemesi, modun dahil ettiği aynı eski oyunların yeniden yayınlanan bir paketiydi. Problem şu GTA Üçlemesi o kadar dağınıktı ki, şirket oyunları çevrimiçi mağazalardan neredeyse anında çekmek zorunda kaldı. Oyunun başlatıcısı bozuldu, oyunlar cehennem gibi hatalıydı, vb.

Öyleyse neden tekrar bunun hakkında konuşuyoruz? Peki, GTA Üçlemesi yeniden yayınlanıyor, önce Steam’de. Ama hataların giderildiğini ve başlıkla ilgili her şeyin yolunda olduğunu düşünüyorsanız… LOL, hayır. Bunun yerine, bir buggy versiyonu tekrar çıkıyor olduğu gibi, ama bu sefer indirimde!

Bugün bazı sızıntı ve söylentilerin ardından Rockstar Games yayınlandı. Grand Theft Auto: The Trilogy – Definitive Edition Steam’de. İyi haber: İndirimde, yani üç klasik oyunu da ucuza alabilirsiniz. Kötü haber: Neredeyse bir yıl öncesinden beri önemli bir güncelleme almayan aynı rezil, dağınık remaster. Tahmin edebileceğiniz gibi, millet durumdan pek memnun değil.

Rockstar sonunda özür dilemek zorunda kaldı topluluğa çünkü remaster’lar çok kötüydü. Sonunda, Rockstar ve Grove Sokak Oyunları oyuncuların çevrimiçi olarak katalogladığı bazı sorunları düzeltti. Ancak oyun için son büyük güncelleme Şubat 2022. O zamandan beri, yeniden düzenlenmiş üçleme kaldı oldukça kaba bir durumda. Bu yüzden yeni bir platformda yayınlamak için en iyi zaman gibi görünmüyor ve yine de işte buradayız.

Üç oyun için 30 dolar kulağa gerçekten iyi bir anlaşma gibi gelmeli. Ancak halk, bu oyunların ne kadar hatalı olduğunu tam olarak biliyor ve bu hatalı oyunları, tek geri dönüşü fiyatta indirim olmak üzere piyasaya sürmek tamamen sağır. Ve Rockstar’ın oyunları bozmak için bazı yamalar üzerinde çalıştığına dair spekülasyon yapmak istiyorsanız, üçlemenin bir yılı aşkın bir süredir piyasada olmadığını unutmayın. Yeniden yayınlamadan önce başlığı düzeltmek için bolca zaman vardı. Ayrıca, alıcıların bozuk bir oyunda indirim yapmaktansa tamamen çalışan bir oyuna sahip olmayı tercih edeceklerini de düşünüyorum.

Bazıları Rockstar’ın yine de saldıracağını, bu oyunları yamalayacağını ve tüm görsel hataları ve diğer sorunları düzelteceğini umsa da, bugünden sonra bu pek olası görünmüyor. Bunun yerine, her şeyin olabileceği kadar iyi görünüyor. Rockstar’ın bu oyunları bu ayın sonlarında Epic Store’da yayınlamayı planladığından bahsetmiyorum bile. Görünüşe göre GTA III, Vice City ve San Andreas’ı düzeltme zamanı doldu ve Rockstar yoluna devam etmeye hazır. Ne ayıp.

Bu sadece bir utanç değil; Bu hareketin nasıl bir anlam ifade ettiğini anlamakta zorlanıyorum. İndirim olsun ya da olmasın, buggy oyununun piyasaya sürülmesi, tüm bu duruma müşterilerin tepkileri açısından Rockstar’ı kesinlikle öldürecek. Bir yıldan fazla bir süre önce yaptığı hatayı yeniden yapıyor, ama halka oyundaki indirimle yetinmelerini söylüyor.

Dedikleri gibi, bir çukura girdiğinizde ilk adım kazmayı bırakmaktır.

Filed Under: hatalar, gta, gta üçlemesi, buhar, video oyunları

Şirketler: Rockstar Games, Take 2, ValveKaynak : https://www.techdirt.com/2023/01/24/rockstar-releases-same-buggy-broken-gta-trilogy-game-to-steam-but-on-sale/

Yorum yapın