Robinhood’un akşamdan kalma durumu, YC’nin azalması ve Uber’in forma dönüşü – Teknolojik Haberler


Merhaba ve tekrar hoş geldiniz Eşitlikmanşetlerin arkasındaki sayıları ve nüansı açtığımız, yeni başlayanların işi hakkında bir podcast.

Alex, Nataşa ve Mary Ann Maggie ile bu hafta haftalık özet programımız için bir araya geldik ve her zamanki gibi konuşulacak çok şey vardı, yaz yavaşlaması yavaş yavaş ortadan kalkarken seçilecek her zamankinden daha fazla konu olduğu gerçeği de dahil.

Başka neye girdik? Aşağıdaki:

  • Başlamak için Haftanın Fırsatları, depresyon, intihar ve buna bağlı ruh sağlığı sorunlarına odaklanan bir girişimin KetaMD adlı bir şirketi satın alıyor tele-sağlık yeteneğini genişletmek ve özellikle teknolojiyle kolaylaştırılmış ketamin bazlı tedavilerini genişletmek amacıyla. Ketamin nedir bilmiyor musunuz? Yalnız değilsin.
  • Oradan, hakkında konuşma zamanıydı 100 milyon dolarlık yeni bir fon, bazı yüksek profilli LP’lere ve ortaklara sahip olan ve yalnızca Latino(a) başlangıç ​​kurucularına yatırım yapmak üzere olan . Daha sonra, tüketicilere ulaşmayı amaçlayan bir fintech şirketinin nasıl ve nedenlerini araştırdık. günlük masrafları çıkarmak doğrudan maaş çeklerinden – kafamızı biraz sarmamız gereken bir kavram.
  • Ardından Robinhood’a ve perakende yatırım devinin sahip olduğu habere geçtik. Personelinin yüzde 23’ünü işten çıkardı – işgücünün %9’unu bıraktıktan sadece 3 ay sonra. Üçümüzün de CEO Vlad Tenev’in işten çıkarmaların sorumluluğunu kabul etmesi ve tabii ki son 18 ayda şirketin etrafını ne kadar tehlikeli haberin sardığı konusunda düşüncelerimiz vardı.
  • Sıradaki? Y Combinator’ın biraz şaşırtıcı kararı hakkında sohbet ettik grubunu %40 küçültmek – erken aşama girişim sahnesi için bunun ne anlama gelebileceği. Ayrıca artan çek boyutuna ve şahsen geri dönüşüne de giriyoruz. Çok fazla değişken! Sadece bir deney!
  • Son olarak, Uber ve şirketin her ikisinin de nasıl pozitif serbest nakit akışı bildirdi ve yine de ikinci çeyrekte son derece kârsızdı (Alex’in bunu bizim için çözmesi sayesinde).

Ve önyükleme yapmak için bir patlama yaşadık! Bir dahaki sefere görüşürüz!

Hisse senedi her Pazartesi sabah 7’de PDT’de ve Çarşamba ve Cuma sabah 6’da PDT’de düşer, bu yüzden bize abone olun Apple Podcast’leri, bulutlu, Spotify and tüm yayınlar.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/robinhoods-hangover-ycs-reduction-and-ubers-return-to-form/

Yorum yapın