Robinhood, kullanıcıların ticareti teşvik etmek için kendi kripto cüzdanlarını yönetmelerine izin veriyor – Teknolojik Haberler


Zor bir ilk çeyreğin ardından, yatırım uygulaması Robinhood, işi canlandırmaya yardımcı olacaklarını umarak, özellikle kripto biriminde yeni ürün lansmanlarını ikiye katlıyor. CEO Vlad Tenev, şirketin bugün Florida’daki Permissionless DeFi konferansında gözaltına alınmayan kripto cüzdanlarını piyasaya sürme planlarını duyurdu. zaten açık olan bir bekleme listesi.

Ticaret hacimleri düştüğü için piyasa ortamı şirket için zorluklar yarattı. Robinhood’un net geliri ilk çeyrekte %43 düşüşle 299 milyon dolara gerilerken, kripto ticareti geliri özellikle %39 düşerek 54 milyon dolara düştü (yani kripto ticareti, Mart sonundan önce Robinhood’un toplam gelirinin yaklaşık %18’ini oluşturuyordu).

Robinhood, kullanıcıları çekmek ve ticaret hacmini artırmak için ilk çeyreğin sonundan bu yana kripto kolunu aktif olarak büyütüyor. Geçen ay ya da öylesine, borsa kullanıcılarına emanet kripto cüzdanları sundu, Solana ve Shiba Inu dahil dört yeni kripto para listeledi ve daha hızlı, daha düşük ücretli işlemler sağlamak için Bitcoin Lightning Network ile entegre olacağını duyurdu.

Robinhood CTO’su Johann Kerbrat bir röportajda Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, bugün 22 milyon müşteri kripto ürünleriyle etkileşime giriyor. Bir saklama cüzdanı ile Robinhood, bir kullanıcı adına özel anahtarı elinde tutar; bu, kullanıcıların fiyat hareketlerini izleyerek kriptoya yatırım yapabileceği, ancak kripto fonlarıyla doğrudan işlem yapamayacakları anlamına gelir.

Kerbrat, artık gözaltında olmayan bir cüzdanı piyasaya sürdüğüne göre, kullanıcıların kripto para birimleri ve NFT’ler dahil merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) dahil olmak üzere kendi dijital varlıklarına erişebilecek ve bunları yönetebilecekler, dedi Kerbrat. Kerbrat, Robinhood’un birden fazla blok zincirini destekleyeceğini söylediği velayetsiz cüzdanı için iki temel farklılaşma alanı görüyor – kullanıcı dostu tasarımı ve müşteriler için ücretsiz kurulumu.

Dağıtımın yaz sonunda başlayacağını da sözlerine ekledi. Şirketin hedefi, cüzdanı 2022’nin sonuna kadar tüm dünyadaki tüm kullanıcıların kullanımına sunmak.

Bir başka popüler kripto borsası olan Coinbase, iki farklı uygulamada iki tür cüzdan sunuyor – vesayetli ve vesayetsiz – ikincisi Coinbase Cüzdanı. Coinbase Cüzdanını kullanmak ücretsizdir ancak kullanıcılarına bireysel işlem ücretlerini aktarır.

Kerbrat, aksine Robinhood’ın, kripto ticareti ve takası için ağ ücretleri de dahil olmak üzere, gözetimsiz cüzdanını kullanmak için müşterilerinden herhangi bir ücret talep etmeyeceğini söyledi.

Kerbrat’ın henüz resmi olarak adlandırılmadığını söylediği Robinhood gözetimsiz cüzdan, bağımsız bir uygulama olarak çalışacak. Kullanıcıların NFT’leri cüzdanda saklamasına izin vermenin yanı sıra, merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemine bir bağlantı noktası olarak hizmet edecek ve müşterilere borç verme veya stake etme yoluyla kripto paralarından getiri elde edebilecekleri DeFi protokollerine erişim sağlayacak. onları, dedi Kerbrat.

Bir hesap oluşturmak için, kullanıcıların gözetimsiz cüzdanlarını Robinhood uygulamasına bağlamayı seçmedikçe, borsa ile herhangi bir kişisel bilgi paylaşmalarına gerek kalmayacak, diye ekledi.

“İki ürün arasında hala iyi bir bağ olduğundan emin olmak istiyoruz. Fiat’tan kriptoya bir rampa veya çıkış rampası istiyorsanız, Robinhood’u kullanabilirsiniz, ancak bunu yapmak zorunda değilsiniz, ”dedi Kerbrat.

Kerbrat, bugünkü duyurunun dApp geliştiricilerini ve protokollerini Robinhood’un cüzdanıyla entegre olmaya teşvik edeceğini umuyor.

“Hala birçok insanın gözetimsiz cüzdan kullanmamasının ana nedeninin, her yerde ücretlerin yanı sıra çok karmaşık olması olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden sadece bir proje yapmak istemiyoruz – aslında neler olup bittiğini anlamaya gerçekten yardımcı olmak ve dApp’lere entegre etmek istiyoruz.

Robinhood’un hisseleri, milyarder Sam Bankman-Fried tarafından yönetilen bir kripto borsası olan FTX’in şirkette %7,6 hisse satın aldığını açıklamasının ardından geçen hafta %20’nin üzerinde yükseldi. Hisse Salı günü EST öğlen itibarıyla hisse başına 10$ civarında işlem görüyordu ve 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 85$’ın oldukça altında kaldı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/robinhood-lets-users-manage-their-own-crypto-wallets-in-push-to-spur-trading/

Yorum yapın