Ro, odağı daraltmasına rağmen personeli %18 oranında azaltarak ek sermaye artırıyor – Teknolojik Haberler


Roson olarak sadece aylar önce 7 milyar dolarlık bir değerleme ile 150 milyon dolar toplayan bir sağlık tek boynuzlu atı, “giderleri yönetmek, organizasyonumuzun verimliliğini artırmak ve kaynaklarımızı mevcut stratejimize daha iyi planlamak” için personelinin %18’ini kesti. Teknolojik Haberler tarafından alınan ve birden fazla kaynak tarafından onaylanan bir e-postada.

“Hasta sağlık bilgilerini koruma yükümlülüğümüz nedeniyle şirketten ayrılanlar için bir geçiş dönemi olmayacak” e-posta devam ediyor. “Bunun ani olacağını biliyoruz ve takım arkadaşlarınıza veda etmek için bağlantı kurmanın alternatif yollarını bulabileceğinizi umuyoruz.” Etkilenen çalışanlar, işe yerleştirme için iki aylık kıdem tazminatı ve destek alacak. Sağlık bakımı tek boynuzlu atı, iki aylık ücretli sağlık yardımı sunuyor.

Teknolojik Haberler, onay ve daha fazla yorum için Ro’ya ulaştı, ancak hemen geri dönmedi.

Her bir kaynağa göre bugünkü işten çıkarma, Ro’nun işe alım ekibinin çoğunu etkiliyor. Başka bir kaynak, duyurunun beklenmedik olduğunu ve mevcut çalışanlara herhangi bir soru sorma şansı olmadan Zoom üzerinden iş gücü azaltımı hakkında bilgi verildiğini söylüyor. Ro, e-postada, işten çıkarmalardan etkilenen kişilere bire bir görüşmelerde bulunulduğunu iddia ediyor.

E-postada, liderlik, odağı daraltmak ve ek sermayeyi artırmak da dahil olmak üzere olası bir gerilemeye hazırlanmak için son altı ayda adımlar attığını söylüyor. Bahsettikleri sermaye, daha yüksek bir değerlemede olmasına rağmen, yalnızca mevcut yatırımcılar tarafından finanse edildi. Finansman olayı bir önceki turdan daha azdı. Yeni yatırımcıların olmaması, şirketin, şirketin gelecekteki başarısında halihazırda finansal çıkarları olan kişilere bağlı kaldığının sinyalini verdi.

Ro’nun insanları işten çıkarma kararı, Ro Pharmacy’nin Genel Müdürü Steve Buck’ın COO’su George Koveos ve son olarak Modern Fertility kurucu ortağı Afton Vechery dahil olmak üzere bir dizi yöneticinin şirketten ayrılmasından sonra geldi. Şirketinin Ro tarafından satın alınmasından yaklaşık bir yıl sonra gerçekleşen Vechery’nin ayrılışı, altı aydan fazla bir süredir konuşuluyor – ilk olarak geçen yıl zirveye ulaşan bir çalışan göçü tarafından ateşlendi. O zaman, eski ve mevcut çalışanlar, sağlık teknolojisi şirketinin yeni ürünlerden anlamlı gelir elde edememesinin neden olduğu Ro’daki artan gerilimden bahsetti.

ED hattı, sağlık teknolojisi tek boynuzlu atının gelirinin yarısını oluşturmaya devam ediyor. Şirket yaptığı açıklamada, satın alma ve eczane büyümesinin yanı sıra zihinsel sağlık için Ro Mind ve cilt bakımı için Ro Derm’i piyasaya sürdüğünü söyledi. Teknolojik Haberler’ın 2021’de Ro’nun kültürü ve işine ilişkin soruşturmasına yanıt olarak yaptığı açıklamada Reitano, Derm’in 2021’de 20 milyon doların üzerinde gelir elde etme hızında olduğunu söyledi. Ayrıca, Roma dışı gelirin Roma’dan daha hızlı büyüdüğünü, bildirildiğine göre yılda %150 olduğunu söyledi. yıl boyunca.

Ro liderliği, çalışanlara daha önce gönderilen ayrı bir e-postada, 2. Çeyrek ve 2. Çeyrek’in geri kalanı için “daha az girişim için daha fazla enerji ve kaynak harcayacaklarını” söyledi. Odağı daraltmak, hastalar için daha az ürün veya hizmet sunacağımız anlamına gelmiyor. Aslında, bunun tam tersi bir etkisi olacağına inanıyoruz. Hastalar için inovasyon hızını artıracağız” diye devam eden notta, “mevcut hastalar için yeni ürünler” oluşturulacağına da dikkat çekildi.

E-posta, “Yılın geri kalanı (ve potansiyel olarak ötesinde) için mantra disiplinle büyüme olacak” diye devam etti. Şirketin “Sağlık sektörünün Amazon’u” olmak için yarıştığı geçen yıldan oldukça farklı bir his.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/ro-cuts-18-of-staff-despite-narrowing-focus-raising-additional-capital/

Yorum yapın