Riot Games korsanı, League of Legends kaynak kodunu ve hile önleme programını çaldı


Kısaca: League of Legends ve Valorant geliştiricisi Riot Games kısa süre önce bir güvenlik ihlali açıkladı. Şirket, şu anda tüm cevaplara sahip olmadığını söyledi, ancak bu noktada oyuncuların veya kişisel verilerin tehlikeye atıldığına dair bir gösterge olmadığını kullanıcılara bildirmek istedi.

Bir dizi tweet’te Riot Games dedim geliştirme ortamları geçen hafta bir sosyal mühendislik saldırısıyla ele geçirildi. Geliştirici, konuyu incelerken ve soruşturmaya devam ederken sabır istedi, ancak olay şimdiden şirketin yol haritasına damgasını vuruyor.

Riot Games, ihlalin içerik yayınlama yeteneklerini geçici olarak etkilediğini söyledi. Başka bir deyişle, birden fazla oyunda yamaların yayılmasını yavaşlatmasını bekliyorlar.

Bugün erken saatlerde paylaşılan bir güncellemede Riot Games, bilgisayar korsanlarının League of Legends, Teamfight Tactics ve eski bir hile önleme platformunun kaynak kodunu ele geçirdiğini söyledi. Riot, kaynak kodunun ortaya çıkmasının yeni hilelerin ortaya çıkma olasılığını artırabileceğini söyledi.

Çalınan kod ayrıca, henüz genel yayınlara girmemiş birkaç deneysel özellik de içeriyordu. Bu içeriğin çoğu prototip aşamasındaydı, bu nedenle uygulanacağının garantisi yok.

Ekip ayrıca bir fidye e-postası aldı, ancak bunu ödemeyeceklerini açıkça belirtti.

Riot, sistemlerini denetlemeye ve saldırıdan sorumlu grubu araştırmaya devam ederken güvenlik danışmanları ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışıyor.

Resmi League of Legends hesabından ayrı bir tweet, olayın 13.2 Yaması’nın dağıtımını etkileyebileceğini belirtiyor, ancak ekip, yakın zamanda 13.2 Yaması için planlanan içeriğin çoğunu içerecek bir düzeltmeyi tamamladıklarını ekledi. Canlı yayına devam etmek için onu arayın 26 Ocak. Ahri ASU gibi diğer içerikler, 8 Şubat’ta çıkması planlanan 13.3 yamasına kadar gelmeyecek.

için Twitter hesabı Takım Dövüşü Taktikleri benzer duyguları dile getirdi. Düzeltmeye dahil olmayan değişiklikler, Şubat ayındaki bir sonraki büyük yamaya taşınacak veya ek düzeltmelerle uygulanacaktır.

Kaynak : https://www.techspot.com/news/97365-riot-games-hacker-stole-source-code-league-legends.html

Yorum yapın