Riot Games, 13 Temmuz’dan itibaren Valorant sesli sohbetlerini kaydetmeye başlayacak


Sıcak patates: Riot Games’in daha önce duyurduğu Valorant’ın oyun içi sesli sohbetlerini toksisiteyle mücadelenin bir yolu olarak kaydetme politikası ABD’de 13 Temmuz’da başlayacak. Bu ilk aşama, bir oyuncunun davranışı rapor edildiğinde kanıt olarak kullanılan kayıtları görmeyecek, ancak Riot’un dil modellerini eğitmek için kullanılacaktır.

Riot Games’in Valorant’ta sesli sohbeti kaydetme ve geçici olarak saklama planlarını açıklamasının üzerinden bir yıldan biraz fazla zaman geçti (buradan indirin). Şirket, herhangi bir kuralın ihlal edilip edilmediğini kontrol etmek için birinin yıkıcı/toksik davranışı bildirildiğinde kayıtları kullanmayı planlıyor. Günlükler ihlaller açısından incelendikten sonra kayıtlar kaldırılır. Riot, canlı sohbeti aktif olarak izlemeyeceğini söyledi; yalnızca bir rapor gönderildikten sonra ses günlüklerini kontrol eder.

Riot duyurusunda vurguluyor İleti İngilizce konuşan ABD’li oyunculardan alınan bu ilk kayıtların davranışları değerlendirmek için değil, dil modellerini eğitmeye yardımcı olmak için kullanılacağını ve böylece “teknolojinin bu yıl içinde beta lansmanı için yeterince iyi bir yere getirilmesine” yardımcı olacağını söyledi.

“Bu aracı genişletmeyi düşünmeden önce, etkili olduğundan emin olmamız gerektiğini biliyoruz ve hatalar olursa, yanlış pozitifleri (veya bu konuda negatifleri) düzeltebileceğimizden emin olmak için sistemlerimiz var. ,” diye ekledi Riot.

Sesli iletişiminizi kaydettirmek, deneyimi başkaları için perişan edebilecek oyuncuları belirlemek ve yasaklamak amacıyla olsa bile, her zaman tartışmalı olacaktır. Riot, kayıtların bir parçası olmak istemeyenlerin sesli sohbetin kapalı olduğundan emin olmaları gerektiğini söylüyor.

Bu yılın başlarında Valorant, oyunculara sohbet ayarlarında belirli kelimeleri seçici olarak sansürleme seçeneği verdi.

Kaynak : https://www.techspot.com/news/95085-riot-games-start-recording-valorant-player-voice-chats.html

Yorum yapın