Richard Branson, İngiltere hisse senedi alım satım platformu Avrupa’ya girerken Lightyear’ı destekliyor – Teknolojik Haberler


Işık yılıTüketicilere ABD ve Avrupa hisse senetlerinde komisyonsuz işlem yapma sözü veren Birleşik Krallık fintech girişimi, bugünden itibaren resmi olarak Avrupa’ya yayılıyor.

Lightyear’ın Baltık ülkeleri de dahil olmak üzere 19 yeni pazara girmesini sağlayacak genişlemeyi güçlendirmek için Batı Avrupa’nın, Londra merkezli Lightyear, diğer önemli destekçilerin katılımıyla, ABD risk sermayesi şirketi Lightspeed liderliğindeki bir dizi finansman turunda da 25 milyon dolar topladı Virgin Group dahiltek hissedarı olarak Richard Branson’u sayar.

Ticaret hisse senetleri

Lightyear, olay yerinde ortaya çıkan birkaç gelişen hisse senedi alım satım şirketinden biridir ve genel halkın paralarını Apple ve Alibaba’dan Spotify ve Tesla’ya kadar dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarına yatırması için kolay bir yol vaat ediyor. Bunun da ötesinde, kullanıcılar borsada işlem gören fonlar olarak bilinenlere yatırım yapabilirler (ETFs) esasen yatırım fonlarıdır.

Başlangıçta İngiltere’de geçen yıl gizlilikten çıkan Lightyear, iyi finanse edilen Freetrade gibi yerel yerleşikleri içeren bir alana girdi ve Atlantik’in diğer tarafında İngiltere’yi konserve eden Robinhood gibi köklü oyunculardan bahsetmedi. planlarını 2020’de başlat.

Lightyear, herhangi bir işlemde hesap ücreti veya komisyon almadığı sürece, büyük USP’sini iş modeli olarak lanse ediyor. Bunun yerine, yalnızca döviz ücretlerine dayanır – ancak o zaman bile, ayda 3.000 £ (3.500 $) üzerindeki dönüşümlerde yalnızca %0.35 ücret alır. Ama bir kez kullanıcı sahip olmak dönüştürülür, daha sonra paralarını, yaptıkları her işlemde herhangi bir ek ücret ödemeden işlem yapmaya devam ettikleri yerel para biriminde bir hesapta tutarlar.

Birçok yönden bu, Wise (eski adıyla TransferWise) gibi diğer fintech’lerin çalışma şekline benzer ve kullanıcıların fahiş ücretler ödemeden birden fazla para biriminde para alıp ödemesine olanak tanır. Lightyear’ın erken dönem Wise çalışanları Martin Sokk ve Mihkel Aamer’in eseri olduğu ve Wise’ın kurucu ortağı olduğu düşünülürse, bu benzerlik bir tesadüften daha fazlasıdır. Taavet Hinrikus aynı zamanda bir Lightyear yatırımcısıdır.

Işıkyılı kurucuları

Çoklu Işıkyılı

Son yıllarda tam olarak aynı adla başlatılan çok sayıda yeni girişim göz önüne alındığında, işler biraz kafa karıştırıcı olabilir. İngiltere merkezli başka bir fintech var Işıkyılı denilendefter tutmaya odaklanmış olsa da, büyük ölçüde VC destekli Hollandalı startup Işıkyılı denilen tamamen elektrikli arabalarla ilgili. New York merkezli bir telekom hizmeti satın alma hizmeti olan Lightyear’ı da unutmayalım.

Ancak bu ilginç tuhaflık bir yana, Lightyear (hisse senedi ticareti), özünde basitlik ve şeffaflık vaadi ile kalabalık bir alanda öne çıkmak için muhtemelen yeterli farklılaştırıcılara sahiptir. Ve ilk kez Birleşik Krallık kullanıcılarına sunulmasının üzerinden bir yıldan kısa bir süre sonra, şimdi potansiyel kullanıcı tabanını bir büyüklük sırasına göre artırdı.

Lightyear’ın genişlemesi şu pazarları içeriyor: Avusturya, Belçika, Kıbrıs, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve İspanya.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/14/richard-branson-backs-lightyear-as-uk-stock-trading-platform-launches-into-europe/

Yorum yapın