Resident Evil, Büyük Bir Lance Reddick Vitrini Gibi Görünüyor


Lance Reddick, Resident Evil serisinde bir fareye bakan Albert Wesker rolünde.

resim: Netflix

Yeni Ölümcül Deney Netflix’teki diziler bu hafta başlarında düştü. Capcom’un uzun süredir devam eden çalışmalarına dayanan şovun kibri hayatta kalma korku franchise, franchise’ın uzun süredir devam eden kötüleri olan Umbrella Corporation, 2022 yılında New Raccoon City adında bir ütopya cenneti kurdu. diğer zaman çizelgesi ayarlandı, New Raccoon’daki her şey cehenneme gitti ve yine zombilerle dolu. İki zaman çizgisini birbirine bağlayan Wesker ailesidir; kızları Jade (2036’da Ella Balinska, 2022’de Tamara Smart) ve Billie (Adeline Rudolph/Siena Agudong) ve babaları Albert Weskeren büyük oyunculardan biri TEKRAR franchise ve burada sevilen karakter oyuncusu Lance Reddick tarafından oynandı.

Tam açıklama, şovu henüz izlemedim, ancak çevremizdeki en iyi karakter oyuncularımızdan biri olduğunu düşündüğüm Reddick için kendimde bir zaafım var. Onu ilk gördüğümden beri saçak Yıllar önce Ajan Philip Broyles olarak sesi ve varlığı beni benden aldı. İçinde bulunduğu her şeyi görmedim, ama onu öne çıkaran gördüğüm şeylerde – örneğin John Wick filmler, Ufuk oyunlarve Kader-o harika. Ağzından çıkan her kelimenin bir ağırlığı vardır. son fantezi Kötü adam senin bokunu mahvetmek üzere ve yardım edemem ama onu seviyorum. Ve oynamaya uygun bir karakter olsaydı, o da kendini bir adam gibi hisseden Wesker olurdu. anime kötü adam bir karakterle bir füzyon dansı yaptı matris.

Resident Evil'deki Lance Reddick başlıklı makale için resim Beni Resident Evil İzlemeye Aldırabilir

Netflix’in Ölümcül Deney Reddick ilk sezon boyunca birden fazla Albert Wesker oynadığı için hemfikir görünüyor. Gosterildigi gibi Sondan bir önceki bölüm olan “Parasite”de, aile babası Wesker, Bert ve Alby şeklinde bir çift klon arkadaşı olan Albert adında bir klondur. Şovun kanunu, oyunları tüm bilim kurgu saçmalıklarının temeli olarak kullanıyor ve 2009’larda Resident Evil 5, Wesker, Chris Redfield ve Sheva Alomar’ın onu bir volkanın içinde roketatarlarla havaya uçurmasından sonra öldü. (Evet, gerçek.) Ama ölmeden önce, kötü mirasının devam etmesini sağlamak için klonları yaratmayı başardı.

Bütün bunlar tamamen saçmalık mitolojisinin yeterince iyi bir uzantısı olurdu. Ölümcül Deney, ve bölüm açılırken kısa bir hafiflik sağlar. Alby ve Bert tanıtıldığında, öncelikle normal bir insan Wesker’in bile iki kişiyle geçinemeyecek kadar çekilmez olduğunu göstermek için gülmek için oynanır. kendisinin versiyonları. Ciddi ciddi Lance Reddick’in klon arkadaşlarıyla çekişmesini ve içlerinden birinin onları ayırt etmeye yardımcı olacak çok aptalca bir sakalı olduğunu görmek ilgimi çekmeye yetecekti.

Ama sonra Reddick’i birçok insanı korkutan orijinal, insanüstü badass Wesker olarak göstermek zorunda kaldılar. Ölümcül Deney oyun ve o sadece görünüyor İyi. Bu gölgeler, o gülünç peruk ve trençkotla Reddick, çalmak için seçmelere girmiş gibi görünüyor Mahershala Ali’nin MCU için Blade olarak görün ve bunu yaparken harika görünmüyorsa lanetleneceğim. Klondan klona hantallaşırken karaktere gerçek bir korku hissi vermeyi başarıyor, onlara bakıyor ve sessizce kendi taleplerine uymaları için zorbalık ediyor.

Albert “BLADE” Wesker’in klonları | S1E7 Resident Evil (2022) Netflix

Neden siyah? Gösteri sorumlusu Andrew Dabb’a göre Oyuncu, Wesker kendini tek bir ırk olarak bırakacak kadar mükemmel insanlardan oluşan bir ırk fikrine bağlı değildir. “Muhtemelen tüm öjenilerin Übermensch’e eşit olduğunu varsaymamalıyız, çünkü bence bu çok spesifik bir tarih okuması.” Biri “gerçek bir öjenist” olsaydı, diye devam etti Dabb, mükemmel insan olmanın mantıklı olduğunu anlarlardı. daha fazla Aryan kanına sahip beyaz insanlardan oluşan bir koalisyondan ziyade farklı. “Şovumuzdaki karakterin, OG karakteri Wesker’in öjenist olduğunu düşünmüyorum, ancak mükemmel insanı yaratmak istiyor.”

Öjenik, 1883 yılında Sir Francis Galton tarafından ortaya atılan bir terim olup, insanın “üstün genlere” sahip yeni ve gelişmiş bir insan ırkı yaratacağını savunan bir kavramdır. Genellikle onu meşrulaştırmak için bilimsel bir dille desteklenir, kökleri ırkçılık ve sınıfçılığa dayanır ve tarih boyunca Naziler, Antik Yunanistan ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından kullanılmıştır. özünde oldu Ölümcül Deney başlangıçtan beri, zombilerden daha fazla, ve beyaz, sarışın Wesker açıkça Ubermensch ideali göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Kendisini daha çeşitli olmak için klonlaması fikri, Reddick’i kadroya alma arzusunun önce geldiğine benziyor. sonra gerekçe ikinci geldi. Ama dikkatimi çekecek kadar tuhaf ve aptalca.

Yani evet, seni izleyeceğim, Ölümcül Deney. muhtemelen değilsin İyi, çünkü franchise sevimli bir şekilde tutarsız ve önceki canlı aksiyon baskınları vuruldu veya kaçırıldı, ancak bunun için ayarlayacağım. Herkesin seçeceği en az bir aktör vardır ve Lance Reddick benim olur. Ve daha fazla sezon çekerlerse ve aslında siyah bir Wesker’ın önemiyle oynarlarsa, bu gösteriyi daha da ilginç hale getirecek.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.Kaynak : https://gizmodo.com/resident-evil-lance-reddick-albert-wesker-1849186747

Yorum yapın