Reolink Go PT Plus incelemesi: Özelliklerle dolu, tamamen kablosuz güvenlik kamerasıAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Reolink Go PT Plus, sağlam özelliklere ve mükemmel güvenilirliğe sahip, güneş enerjisiyle çalışan, hücresel bağlantılı bir dış mekan güvenlik kamerasıdır.

Yeni evimizin inşaatı sırasında, devam eden gelişiminin videosunu çekmek ve sitenin canlı akışını izleme olanağına sahip olmak istedik. Pille çalışan birçok kamera mevcut olsa da, bu kullanım durumu kameranın hücresel veri bağlantısına sahip olmasını da gerektirir.

Reolink, faturaya uyan çeşitli güvenlik kameraları modelleri üretiyor. PT Plus’a gidin modeli. Reolink, sürekli gözden geçirme için pan ve tilt kamera ve bir güneş paneli sağladı.

Bir yıl boyunca şantiyemizi her gün inceledikten sonra, bu kamerayı güvenilir, dayanıklı ve makul bir maliyetle yüksek kaliteli video sağladığını gördük.

Kamera özellikleri

Reolink Go PT Plus, 355 derece pan ve 140 derece eğilebilen 2K çözünürlüklü bir kameradır. Ek olarak, kamera ve güneş paneli (ayrı satılır) su geçirmezdir ve iç ve dış mekan kullanımı için derecelendirilmiştir.

Birçok gök gürültülü fırtına ve sağanak yağışla bir yıldan fazla bir süre bir ağaca monte edildikten sonra, Go PT Plus’ın çok dayanıklı olduğunu ve beklendiği gibi çalıştığını doğrulayabiliriz. Reolink güneş panelini destekleyen mikro USB bağlantı noktası kullanılarak şarj edilebilir.

Kayıtlar 128 GB’a kadar yerel bir mikro SD karta kaydedilebilir veya kullanıcılar klipleri Reolink bulut hizmetine kaydetmeyi seçebilir. Ücretsiz katman, 1 kameradan 7 güne kadar kayıt ve 1 GB’a kadar depolama alanı tasarrufu sağlar.

Standart bulut planına ayda 3,49 ABD Doları veya yıllık 34,99 ABD Doları karşılığında yükseltebilirsiniz. Standart katman, 30 GB depolama alanı ve 5 adede kadar kamera desteği ile 30 güne kadar sağlar.

Reolink Go PT Plus, gece görüşü ile donatılmıştır, kullanıcılar bildirim sıklığını azaltmak için hareket bölgeleri belirleyebilir ve Google Asistan ile entegre olacaktır. Amazon’un Alexa veya Apple HomeKit desteği yoktur.

Bu kamerayı özel yapan şey, ABD, Vodafone ve diğer Avrupa operatörlerinde T-Mobile’da 3G ve 4G veri hızlarını destekleyen nanoSIM yuvasıdır. Desteklenen tüm spektrumları bulabilirsiniz kendi web sitesinde.

nano SIM yuvası

Apple’ın HomeKit ile entegre olmadan, kullanıcıların kayıtlı klipleri veya canlı akışı izlemek için Reolink iPhone uygulamasını kullanmaları gerekir. Neyse ki, uygulamayı güvenilir ve sağlam özelliklerle kullanımı kolay bulduk.

Birden fazla Reolink kamerasının tümü tek bir hesapla senkronize edilebilir ve uygulamada görüntülenebilir. Kullanıcılar tek bir kameraya dokunduğunda, onlara canlı bir besleme sunulur.

Bant genişliğine bağlı olarak, sorunsuz oynatmaya veya tam 2K çözünürlüğe yardımcı olmak için kaliteyi düşüren “akıcı” seçeneğini seçebilirsiniz.

iPhone uygulamasını yeniden bağla

Daha yüksek çözünürlüğün kayda değer bir netliğe sahip olduğunu gördük, ancak bant genişliği nedeniyle çoğu zaman kekemelik yaşadık ve oynatmayı genellikle akıcı tuttuk.

Uygulama, hücresel veri bağlantısı göz önüne alındığında yanıt veren tam kaydırma ve eğme kontrolü sağlar. Kontrollü bir hareket ile uygulamaya yansıyan görme arasında birkaç saniyelik bir gecikme meydana gelir.

Kaydedilen klipler uygulamada görüntülenebilir ve yerel olarak bir kullanıcının cihazına kaydedilebilir. Ek olarak, kullanıcılar kameranın yerleşik hoparlörü aracılığıyla konuşabilir ve uygulama, insan ve araç tespiti için özelleştirilebilir push bildirimleri sağlar.

Reolink uygulaması çok iyi performans gösterse de, web’den bulut kayıtlarına erişmek zahmetlidir. Toplu indirme seçeneği yoktur, bu nedenle klipler ayrı ayrı indirilmelidir.

İşlem, indirmeyi caydırmak için yeterince özenli her kaydedilmiş klip ve yalnızca birkaçını seçerek.

Kutunun içinde kameraya vidalanan hücresel anten, bir montaj braketi, montaj vidaları ve bir ağaca sarmak için bir naylon kayış dahildir. Başlangıçta kayış montajını seçtik ve daha sonra verilen vidaları süreçte kullandık.

Opsiyonel güneş panelini satın aldığınızda, ayrıca bir montaj braketi ve vidaları ile birlikte gelir. Panel, kameramızla aynı ağaca sabitlendi ve her ikisi de bugün hala monte edilmiş durumda.

Güneş panelimiz günde birkaç saat ağaç gölgesinde kalmasına rağmen, kameramız nadiren pilin %90’ının altına düştü.

NanoSIM kartımızı T-Mobile’dan takmak zahmetli bir işti, ancak takıldıktan sonra kamera hücresel bağlantıyı hemen tanıdı. Kullanıcılar, Reolink uygulamasını kullanarak kameranın kılavuzundaki bir QR kodunu kendi hesaplarına eklemek için tararlar. Bağlandıktan sonra kamera kullanıma hazırdır.

Aylık 59 ABD Doları tutarında bir T-Mobile ön ödemeli veri SIM kartı seçtik. Ne yazık ki, bir hesap oluşturmak ve ön ödemeli bir SIM’i yeniden yüklemek için kullanıcıların bir metin mesajı onayı alabilmesi gerekir. Bunu Reolink kamera veya uygulamasından elde etmenin bir yolu yoktur.

Kullanıcılar, T-mobile hesapları aracılığıyla otomatik ödemeler ayarlamak istiyorsa, mağazaya gitmeleri ve bir perakende müşterisinden hesabı bir test telefonuyla ayarlamasını istemeleri önerilir. T-Mobile hesabı kurulduktan ve oturum açma bilgileriniz oluşturulduktan sonra, SIM kart Reolink kamerada sorunsuz bir şekilde yaşayabilir.

Kamera hesabımıza eklendikten ve SIM kart etkinleştirildikten sonra, Reolink uygulamasından kameraya uzaktan erişmek tutarlı ve kolaydı. İnşaat sahalarına ek olarak, bu hücresel ve güneş enerjili kamera eğlence araçları, deniz araçları, Wi-Fi olmadan kiralık mülkler ve hücresel verinin bulunduğu her yerde kullanılabilir.

Reolink Go PT Plus kamera, T-mobile hücresel bağlantı ile iyi çalışan ve sağlam bir özellik seti içeren çok güvenilir bir dış mekan güvenlik kamerasıdır.

  • Güvenilir, yüksek kaliteli video
  • 4G/3G Hücresel bağlantı
  • İyi iPhone uygulaması
  • Dayanıklı ve hava koşullarına dayanıklı
  • Geniş kaydırma ve eğme yeteneği

  • Hantal bulut erişimi
  • Titiz nanoSIM yuvası
  • mikro USB konektörü

Kamera ve güneş panelini birlikte satın alabilirsiniz. Amazon 299 dolara veya ayrı olarak web sitesini yeniden bağla.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/08/06/reolink-go-pt-plus-review-feature-packed-completely-wireless-security-camera?utm_medium=rss

Yorum yapın