Remofirst, işletmelerin dünya çapında uzaktan çalışan işe almalarını daha ucuz ve kolay hale getirmek için 14,1 milyon dolar artırdı • Teknolojik Haberler


Uzaktan çalışma hiçbir zaman bugün olduğu kadar kabul görmedi veya ana akım olmadı.

Yine de bazı işletmeler, umut korkutucu ve maliyetli olabileceğinden, diğer ülkelerdeki insanları işe alma seçeneğini araştırmaktan çekiniyor.

Nurasyl Serik ve Volodymyr Fedoriv, ​​şu anda var olandan daha uygun maliyetli, daha hızlı ve kapsamlı olduğunu söyledikleri bir SaaS teklifiyle bu seçeneği daha fazla işletmeye açmak için 2021’de Remofirst’i başlattı.

Başlangıç, şirketlerin kendi varlıklarını kurmak zorunda kalmadan 150’den fazla ülkede insanları işe almalarına izin veriyor. Remofirst, Kayıtlı İşveren olarak hizmet vererek, bu kuruluşu işçiler adına işletmeleri kiralamak ve “bir şirkette bir kişiyi işe almakla ilgili her şeyi” yürütmek için işletiyor Serik. Bu, bordro, vergiler, istihdam, uyumluluk ve iş ekipmanı sağlamanın yanı sıra işletmelerin rekabetçi tazminat planları oluşturmasına ve sağlık, diş ve görme sigortası sunmasına yardımcı olmayı içerir.

Kağıt üzerinde, bir çalışan, gerçek işe alım yerine Remofirst’in yerel kuruluşu ile bir iş sözleşmesi imzalar. Bu, girişimin işinin yaklaşık %90’ını oluşturuyor. Yakında değişebilecek olsa da, işinin geri kalanını oluşturan ve şu anda ücretsiz olan müteahhit çözümleri sunmaktadır.

Remofirst, işletmelere, ülke sayısına ve hangi ülkelere bağlı olarak 199 $’dan başlayan aylık bir ücret alır. Serik, her ülkenin farklı bir işletme maliyetine sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Teknolojik Haberler’a “Bir kuruluş kurmak 20.000 ila 80,00 dolar arasında bir maliyete mal oluyor ve daha sonra şirketlerin ilişkileri sürdürmek için hala muhasebeciler, avukatlar ve İK profesyonelleri tutması gerekiyor” dedi. “Belirli bir ülkede x miktarda paranız olması ve tüm yerel kural ve düzenlemelere uymanız gerekiyor. Bu karmaşıklık, harcanan süreyi artırır.”

Ocak 2021’de çift, melek yatırımcılardan 275.000 $’lık bir tohum öncesi tur topladı ve ardından 12 aydan kısa bir sürede – müşteri kaybı olmadan – nakit akışı pozitif hale gelirken şirketi yedi rakamdan fazla gelire çıkarmayı başardı. operasyon. Remofirst çoğunlukla KOBİ’lere odaklanmış olsa da, şirket aynı zamanda şirketlerle de çalışmakta ve müşterileri arasında Fortune 500 şirketlerinden bazılarını da içermektedir.

Serik, “Giderek daha fazla şirket uzaklaşıyor ve bazıları bunu karşılayamıyor” dedi. “Daha fazla şirketin uzaklara gitmesine izin vererek TAM’yi artırdığımıza inanıyoruz.”

Remofirst, çalışanları bulmak ve yönetmekten ve onunla ilişkili tüm yönetim işlerinden sorumlu olmaktan ziyade, şirketlerin küresel olarak işe alım yapmasına olanak tanıyan bir altyapı sağladığını söyleyerek kendisini dış kaynak kullanımından farklılaştırıyor.

Geçen yılın sonlarında, başlangıç, tohum finansman turunu artırma sürecine başladı. O zamanlar beş çalışanı vardı ve pazarlamaya sıfır dolar harcamıştı.

Bu tohum turunu artırma süreci, Şubat ayında kapanan bir turda 14.1 milyon dolarlık sermaye getirdi. Mouro Capital ve QED Investors, Counterpart Ventures’ın katılımını içeren finansmana birlikte liderlik etti.

O zamandan beri, gizlice çalışan Remofirst, 40 çalışana ulaştı. Büyümeye odaklandığından, şu anda nakit akışı pozitif değil. Ancak Serik, şirketin gelirinin yıldan yıla 11 kat arttığını söylüyor.

Remofirst, her ikisi de yüz milyonlarca sermaye toplayan Deel ve Atlas gibi şirketleri içeren, giderek kalabalıklaşan bir alanda faaliyet gösteriyor. Örneğin Deel, müteahhitlere odaklanarak başladı ve en son 12 milyar dolar değerinde. Atlas, geçen hafta 200 milyon dolar topladı son finansman turunda. Uzaydaki bir başka büyük oyuncu, Remote, son zamanlarda işten çıkarılmış 100 işçi olduktan sonra 3 milyar dolar değerinde Nisan içinde. Ancak Remofirst, eski sağlayıcılar ve daha yeni girişimler de dahil olmak üzere daha büyük rakipleri tarafından engellenmiyor.

Serik, Teknolojik Haberler’a “Yerleşik sağlayıcılar çok teknoloji meraklısı değiller ve süper pahalılar” dedi. “Ve başladığımızda bazı rakiplerimiz bir sürü para topladı. Bu yüzden bizim için oldukça zordu çünkü bu alanda faaliyet gösteren çok iyi finanse edilmiş şirketler vardı.”

Şirket, kendisini farklılaştırmak için potansiyel müşterilerle konuştu ve maliyetin bir engel olduğunu duymaya devam etti – “orada iyi çözümler vardı, ancak maliyeti yüksekti”.

Serik, “Bu hizmeti daha uygun fiyatlı hale getirebileceğimizden emin olma fikriyle başladık” dedi. “Bunun uygulanabilir bir iş olduğundan ve birim ekonomisinin sağlıklı olduğundan emin olmak için yola çıktık, ancak aynı zamanda piyasadaki herkesten 2 ila 3 kat daha iyi fiyatlandırma sunabiliyoruz.” Serik’in teklifini daha da uygun hale getireceğini iddia ettiği bir ürünü bu yıl içinde sunmayı planlıyor.

Remofirst ayrıca tüm müşterilerine özel hesap yöneticileri sunmayı amaçlamaktadır. Serik, “Küreselleşmek göz korkutucu bir deneyim” dedi. “İlk günden itibaren bu temas noktasına sahip olmak çok önemlidir.”

Doğal olarak, Remofirst’in yatırımcıları şirketin potansiyeli konusunda iyimser. Mouro Capital’in genel ortağı Manuel Silva Martínez, Teknolojik Haberler’a şunları söyledi: [Remofirst’s] Büyüyen, ancak kalabalık bir alanda rekabetçi değerlendirme ve yürütme hızı göze çarpıyordu.”

“Remofirst, gerçek dünyadaki sorunlara dijital bir kaplamayı varlık açısından hafif bir şekilde uygulama yetenekleriyle öne çıkıyor” diye ekledi.

QED Investors ortağı Yusuf Özdalga, “çok az” dış sermaye ile ne kadar çok şey başarabildiğini öğrendikten sonra firmasının Remofirst’e çekildiğini söyledi.

Teknolojik Haberler’a “Bunu kurucularda seviyoruz” dedi. “Ürünlerini oluşturdular, yedi rakamdan fazla gelire ulaştılar, hepsi çok düşük düzeyde finansmanla başabaş noktasına ulaştılar. Çok az şirket bunu başarabilir ve genellikle ürün pazarına mükemmel uyum sağlayanlar, mükemmel kurucular veya her ikisi birden.”

Haftalık fintech bültenim The Interchange 1 Mayıs’ta yayınlandı! Üye olmak burada gelen kutunuza almak için.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/saas-startup-remofirst-raises-14-1m-to-make-it-cheaper-and-easier-for-businesses-to-hire-remote-workers-globally/

Yorum yapın