Redwood.js’ye Giriş: React ile hızlı uygulama geliştirme


Bir web uygulaması oluşturmanın en büyük zorluklarından biri, kullanacağınız teknolojileri seçmek ve bunları bir çalışma yığınına entegre etmektir. Redwood.js, kullanıma hazır bir yığın sunan React tabanlı bir çerçevedir, böylece çerçeveye zaten iyi entegre edilmiş kanıtlanmış teknolojilerle çalışabilirsiniz.

Redwood.js, uygulamanızın UI, API ve veri kalıcılığını yönetmek için React, GraphQL ve Prisma’yı birleştirir. Bu çekirdeğin etrafında yardımcı araçlar ve test etme ve günlüğe kaydetme gibi yerleşik yetenekler bulunur; Auth0 ve TailwindCSS gibi çerçeveler için komut satırı desteği; ve hem sunucusuz hem de IaaS (Hizmet olarak Altyapı) dağıtımlarını hedefleme yeteneği.

React tabanlı uygulamalar oluşturmanın daha kolay bir yolunu arıyorsanız Redwood.js harika bir seçim olabilir. Redwood’a uygulamalı bir giriş için okumaya devam edin.

Redwood örnek uygulamasını kurun

Yeni bir Redwood projesi oluşturmak için ihtiyacınız olacak iplik ve mevcut, aktif Node.js’nin LTS sürümü geliştirme makinenize yüklenir. Liste 1’de gösterilen komutu girerek yeni bir uygulama oluşturun.

Liste 1. Yeni bir Redwood.js uygulaması oluşturun


yarn create redwood-app ./redwood-demo
cd ./redwood-demo
yarn rw dev

Ziyaret ettiğinizde Şekil 1’de gösterilen karşılama ekranını göreceksiniz. yerel ana bilgisayar:8911 tarayıcınızda. (Bağlantı noktası gibi parametreler, redwood.toml yapılandırma dosyası.)

Redwood.js karşılama ekranının ekran görüntüsü. IDG

Şekil 1. Redwood.js karşılama ekranı.

Redwood komut satırına bir sayfa ekleyin

Redwood.js, komut satırından sayfa ve rota ekleme özelliğini içerir. Şekil 1’deki karşılama sayfası, çerçeve tarafından yerleşiktir; onu destekleyen gerçek bir dosya yoktur. Aşağıdaki komutu girerek kendi açılış sayfamızı oluşturabiliriz:

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.infoworld.com/article/3673314/intro-to-redwoodjs-rapid-application-development-with-react.html#tk.rss_all

Yorum yapın