Reddit, çevrimiçi tartışmalarında kullanılmak üzere ‘tepkilerle’ yeni video özelliğini değerlendiriyor – Teknolojik Haberler


Şirket, Reddit’in çevrimiçi tartışma forumlarına daha fazla kullanıcı tarafından oluşturulan video içeriği getirme fikrini araştırdığını doğruladı. Bu potansiyel yeni video özelliği hakkında henüz pek bir şey belirlenmedi – teste alınmamış, not etmeliyiz. Ancak bunun TikTok benzeri video düzenleme araçlarının kullanımını içerebileceğini anlıyoruz, en önemlisi, insanların kendi videolarını başkalarının videolarına ekleyerek başkaları tarafından yayınlanan videolara “tepki verme” yeteneği de dahil.

Farklı insanlardan gelen videoları birleştirme yeteneği, TikTok’ta popüler hale geldi. dikişler ve düetlerO zamandan beri Instagram’ın Reels’i ve Snapchat’in Spotlight’ı da dahil olmak üzere TikTok rakipleri tarafından değişen derecelerde benimsendi.

Ancak Reddit’in durumunda amaç, diğer büyük sosyal devlerin yaptığı gibi içerik oluşturuculara yönelik kendi TikTok rakibini oluşturmak değil, Reddit’in kullanıcılarının konularda tartışmalara katılmalarını sağlama misyonunu sürdürecek bir video aracı oluşturmak. ilgilenirler. Bugün Reddit’in sitesindeki bu tartışmaların çoğu metin halinde yazılıyor, ancak video tepkileri bu çevrimiçi sohbetlere yeni bir katman ekleyebilir. (Açık olmak gerekirse, Reddit platformunda video zaten destekleniyor, ancak video reaksiyonları – “Dikişler”e benzer – desteklenmiyor.)

Şirket, videoları bu şekilde keşfetmekle ilgilenip ilgilenmeyeceklerini belirlemek için alt dizinler olarak bilinen çeşitli topluluklara ulaşacak. Spesifik olarak, video özelliğinin iyi bir ürün uyumu olabileceğini düşündüğü belirli toplulukları arayacaktır. Ancak bu topluluk testleri henüz başlamadı.

“İnsanların sosyal ses, video, metin, memler ve daha fazlası aracılığıyla kendileri için önemli olan konulara girmelerine yardımcı olma çalışmalarımız doğrultusunda, yeni bir video olup olmadığını görmek için birkaç Reddit topluluğuna ulaşma sürecindeyiz. Reddit şirket sözcüsü Teknolojik Haberler’a yaptığı açıklamada, üzerinde çalıştığımız özelliğin yararlı ve eğlenceli buldukları bir şey olduğunu doğruladı. “Redditors’tan geri bildirim aldıktan sonra, bu yeni yetenek için bir başlangıç ​​testi yapacağız” dediler.

Yeni video projesindeki potansiyel “tepkiler” özelliği ilk olarak iOS geliştiricisi tarafından ortaya çıkarıldı. Steve Moser. Müzikle desteklenen videolara efekt, filtre ve çıkartma ekleme gibi diğer video düzenleme araçları da testlerin bir parçası olabilir. Bu işlevlerin bir kısmı, Reddit’in devam eden video çabalarının bir parçası olarak geçen Kasım ayında Reddit kamera uygulamasına eklendi.

Aralık 2020’de Reddit, TikTok rakibi Dubsmash’ı satın aldıktan sonra videoya daha da genişleme konusundaki ilgisinin sinyalini verdi. Şirket, başlangıçtaki video oluşturma araçlarını Reddit’e entegre etmek için ilk kez çalıştıktan sonra bu yıl uygulamayı kapattı. Bu entegrasyonun bir parçası olarak, Reddit duyurdu bir zamanlayıcı ayarlama ve kayıt hızlarını değiştirme, efekt kullanma, seslendirme ekleme, birden fazla klibi kırpma ve ayarlama ve daha fazlasını içeren yeni kamera özellikleri sunacaktı. Reddit kullanıcıları bugün bu video özelliklerine “yeni gönderi” aracı aracılığıyla erişebilir, ardından video seçeneğini seçip video kaydetmek için “kamera”yı seçebilir.

Buna ek olarak, Reddit geçen yaz iOS uygulamasında TikTok benzeri bir video beslemesini test etti ve dokunulduğunda dikey bir beslemede kısa video akışını gösterecekti. Kullanıcılar bu beslemeden olumlu oy verebilir, olumsuz oy verebilir, yorum yapabilir, ödül verebilir veya videoyu paylaşabilir ve daha fazlasını görmek için yukarı kaydırabilir.

Bu projelerin hiçbiri, platformda video için yeni bir kullanım senaryosu keşfetmeye odaklanan gelecek video testiyle doğrudan ilgili değil. Ancak Dubsmash’tan edinilen temel video teknolojisi dahil olacaktı.

Bu ürün hala son derece erken aşamalarda olduğu için – henüz alfa testi bile değil – hala çok şey değişebilir. Reddit topluluklarının böyle bir video ürününü test etmeye hiç ilgi göstermemesi ve fikrin rafa kaldırılması ihtimali de var.

Video özelliği, içerik oluşturucuların video yorumlarını kullanarak tartışmalara katılmasına izin veren TikTok’tan ilham alıyor gibi görünüyor. Ve bu işlevsellik daha sonra Pinterest, Twitter ve Instagram gibi diğer sosyal uygulamalar tarafından klonlandı. Ancak Reddit hakkındaki video tartışmaları, bir zamanlar insanların gönderilere, bloglara ve diğer metin tabanlı içeriklere video bırakarak yanıt vereceğini teorileştiren Seesmic adlı (zamanının açıkça ilerisinde) 2000’lerin başında önerilen bir fikirle daha yakından uyumludur. yorumlar Görünüşe göre eski olan yine yeni.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/24/reddit-weighs-new-video-feature-with-reactions-for-use-in-its-online-discussions/

Yorum yapın