Reddit, canlı ses ürünü Reddit Talk’u bir ses tahtası ve yeni keşif özellikleriyle yükseltiyor – Teknolojik Haberler


Sosyal sitenin Clubhouse benzeri sosyal ses ürünü Reddit Talk, yayılıyor ana bilgisayarların dinleyicilerle daha iyi etkileşim kurmasını sağlamayı amaçlayan bir avuç güncelleme. Bunların arasında, ses efektleri için yeni bir ses tahtası ve toplantı sahiplerinin konuşmaları için en fazla üç konu seçmesine olanak tanıyan bir konu seçici bulunuyor. Ayrıca, sunucuların doğrudan profillerinden canlı şovlar başlatmasının bir yolunu da test ediyor. Şirket ayrıca Reddit Talk’u da duyurdu. Ev Sahibi Programı, Yeni sunucuların ses programlarının bulunmasına yardımcı olan, 11 Temmuz’da başlayacak.

Bir dizi güncelleme, katılımı daha da artırmayı ve şu anda fazla olan rakip Clubhouse ile rekabet etmeyi amaçlıyor. on milyon kullanıcı ve geçen yıl 4 milyar dolar değerindeydi. Bu arada Reddit, en son 10 milyar dolar değerindeydi, ancak Reddit Talk, ses tabanlı sosyal ağ ikizinin bir yıl gerisinde.

Bununla birlikte, bunun gibi ses programları, bağımsız bir ses uygulaması yerine, kullanıcıların halihazırda topluluklar geliştirdiği bir ağda daha anlamlı olabilir. Bu Şubat, Reddit, üç ayda Reddit Talk’un günlük aktif dinleyicilerinde %250’nin üzerinde bir büyüme gördüğünü iddia etti, ancak programlarını toplam kaç kullanıcının yayınladığını paylaşmadı. Geçen Nisan ayındaki ilk çıkışından bu yana Reddit Talk, Reddit’in çeşitli topluluklarında (diğer bir deyişle alt dizinler) 500’den fazla moderatör ve ev sahibi tarafından kullanıldı.

Reddit, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, şirket, deneyimi daha zengin hale getirmeye ve konuşmalara ekstra vurgu eklemeye yardımcı olmak için ses tahtası özelliğinin gelecek ay geleceğini söyledi. Ses tahtası oyunlar için de eğlenceli olabilir — Reddit Jeopardy, kimse var mı?

Bu özellik masaüstünde mevcut olacak ve bir müzik parçasına ek olarak başlatılacak sekiz sese sahip olacak: havalı korna, tada, drumroll, hüzünlü trombon, alkış, boing, cha-ching ve ba-dum-tss. Ses yansıtıcısı yalnızca ana bilgisayarlar tarafından kullanılabilir, bu nedenle neredeyse dikkat çekmek için korna çalan hiçbir trol olmayacaktır.

Bir Reddit Talk konu seçicisi de bu ay yavaş yavaş kullanıma sunulacak. Bu yeni güncelleme, dinleyicilerin ilgilenebilecekleri ilgili canlı konuşmaları keşfetmelerini sağlar. Ana sayfa akışındaki canlı çubuk artık takip ettikleri ilgili toplulukların konuşmalarını önerecek. Buna ek olarak, güncelleme konuşmaları için en fazla üç konu seçmelerine izin verdiği için toplantı sahipleri daha fazla dinleyiciye ulaşabilecek.

Resim Kredisi: Reddit

Reddit, belirli kullanıcılara doğrudan profillerinden de ev sahibi görüşmelere erişim sağlamayı denediğini söyledi. Şu anda Reddit moderatörleri otomatik olarak canlı görüşmelere başlayabilir veya ev sahibi olarak seçilmek için başvurmanız gerekir. Reddit, bu yeni fırsatı Reddit Talk’a katılanlara ve iyi bir kullanıcı sıralamasına sahip olanlara veriyor. Profil barındırmayı test etmek üzere seçilmek için kullanıcının üye olmak ve profillerini gözden geçirin.

Şirket ayrıca Reddit Talk Host Programının şimdi 11 Temmuz’da başlayacağını ve 11 Ekim’de sona ereceğini duyurdu. geçen aybaşlangıç ​​tarihi 15 Haziran olacaktı ve program 15 Eylül’de sona erecekti. Reddit neden geri çekildiğini açıklamadı.

Öncelikle, Ev Sahibi Programı, Reddit Talk şov yaratıcılarının şovlarını bulmasına yardımcı olur. Toplantı sahiplerinin konuşmaları Reddit’in zirvesine çıkarılır, böylece daha alakalı izleyiciler keşfedebilir ve dinleyebilir. Kalifiye olmak için, ev sahiplerinin 15 Temmuz ile 15 Eylül arasında her 30 günde bir (toplam 12 görüşme) en az dört görüşme yapması gerekir. Davet edilmemiş olanlar, üye olmak 1 Temmuz’dan önce katılmak için.

Diğer program ödülleri arasında özel bir Reddit Talk kapüşonlusu, mikrofonlar ve hatta övünme hakları için bir Reddit Talk ödülü gibi şeyler yer alıyor. Dijital ödüller, diğer Reddit Talk sunucuları ve ekip yöneticileriyle özel bir sunucuya davetiyeleri içerir.

Reddit Talk ilk olarak Nisan 2021’de test edildi ve o zamandan beri web için canlı ses özelliği, geçmiş oturumların kayıtları, yorumlar ve emojiler ve ana sayfa akışının üst kısmındaki canlı çubuk gibi güncellemeler aldı. canlı yaşanıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/reddit-upgrades-its-live-audio-product-reddit-talk-with-a-soundboard-new-discovery-features/

Yorum yapın